Skocz do zawartości
sysrq0912

Podkrecanie I5=stabilne 3.9

Rekomendowane odpowiedzi

Powyzszy Konfig dziala z pamieciami ustawionymi w tras na 29 - poprawila sie wydajnosc pamieci ram w indeksie windows 7 wydajnosci, na maksimum.

Czy macie jakies propozycje, czy da cos zwiekszenie napiecia powyzej 1.350, jezeli mozna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST !!!, 4.0 NA 1.3825 NAPIECIU.

 

CAS Latency Time: 9

tRCD: 9

tRP: 9

tRAS: 31

Command Rate: 1

 

Wychodzi na to ze pamieci Sa G.skIll 2x2gb 2000Mhz Cl9

 

?????

 

EDIT: Czy moge sprobowac jeszcze ulepszyc pamieci? obnizyc timingi? jesli tak to gdzie i jakie wartosci wpisac. (procesor wystarcza mi 4.0) ??

Edytowane przez sysrq0912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe,że testujesz tak wyżyłowane ustawienia przez jedną godzinę? :blink:

Orthos z koligacją na 4 rdzenie albo OCCT i chociaż cztery do sześciu godzin katowania.Jak tutaj wszystko będzie ok to dopiero wtedy testuj stabilność w grach.Podkręcanie sprzętu to nie jest zabawa na 5 minut.Trzeba w to włożyć sporo czasu a i niekiedy nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, rozumiem, znalazlem lepszy i szybszy program do testowania stabilnosci, Linx.

 

Reasumujac, spedzilem teraz pare h na probach, i udalo mi sie osiagnac 3.8ghz na 100% stabilne, przy pamieciach podkreconych na 1950 mhz (?) -system memory multiplier na 10, command rate 2T, Vcore 1.350, Qpi/Vit 1.25 V (co to oznacza?, czy manipulacja tym moze przyniesc efekty w ataku na 3.9/4.0?) Ram 1.64.

 

ZDJECIE: http://img694.imageshack.us/i/stabilne381950ddr3.png/

 

Zwiekszalem napiecie do 1.3750 na atak na 3.9, z pamieciami na multiplier x8, oraz x10, (z ustawieniami na auto itp - nie udalo sie) czy mam z tego wnioskowac ze trafil mi sie jakis BARDZO slaby egzemplarz procka/plyty?

Czy zle cos ustawilem?

 

Nastepne pytanie, to jezeli nie uda mi sie zatakowac 3.9/4.0, to w jakim wierszu jaka wartosc mam wpisac w pamieci Ram, aby ulepszyc chociaz ram na 3.8....

 

Czekam na opinie;)

 

p.s. Ktos cos kiedys pisal na pewnym forum ze plyta p55-ud3, mimo dawnej slabosci w oc- "poprawiono w niej biosa" co mam przez to rozumiec? - czy musze sciagac jakis plik?

Edytowane przez sysrq0912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy może masz problemy z czytaniem ale...no wybacz że tak impulsywnie ale już któraś osoba radzi Ci żebyś zmniejszył dzielnik dla pamięci a ty wciąż katujesz je na taktowaniu blisko 2ghz ;/ Podstawa...zmniejsz w końcu ten dzielnik tak aby pamięci miały mniej mhz-ów i wtedy dopiero dalej można kombinować jeśli to nie przyniesie efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh.. pisalem ze zmniejszalem multiplier na x8 (zosawialem takze na auto pamieci na bazowym napieciu itp, wyswietlalo wtedy chyba 1520 lub 1600mhz)..., jak inaczej moge zmienic ten dzielnik ;O?

 

przed chwila probowalem vcore 1.380 z groszami, pamieci na auto... napiecie pamieci takze na auto, takze wyskakuja bledy...;/

Edytowane przez sysrq0912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pier**** to gowno jakim cudem k3ur** gram caly dzien robie test najbardziej obciazajacym programem a rano gdy uruchomie kompa wypier**** mi ciach!*&&&& bluye screny na hu&& kupowalem zalmana skoro to gowno&^^&&& ciach!e** nie da rtaady sie podkrecic, ciach!LONY SYF !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem ,że można stracić trochę nerwów :lol2:

Zmień trochę ton wypowiedzi (inaczej mod ci w tym pomoże) i zacznij od nowa.Jeśli nie masz do tego cierpliwości to po prostu zmniejsz przetaktowanie.3.7 na procu praktycznie do wszystkich gier Ci wystarczy.Pograsz trochę,zrelaksujesz się a kiedyś w wolnych chwilach zaczniesz na nowo rozgryzać wszystkie ustawienia przy podkręcaniu.Poczytaj trochę na forum.Ludzie tutaj nieraz tygodniami dochodzę do stabilnych ustawień.To jest walka w samotności :lol2: .Nikt nie poda Ci na talerzu gotowych rozwiązań.Każda płyta,proc czy pamięci kręcą się inaczej.Cierpliwości i do dzieła :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, Nie wiem, testuje kolejne ustawienie, 1.35+ z groszami, 3.8, ram 10x multipier, 2 command, Z WLACZONYM C1E i EIST (nie wiem co to oznacza...jedni kaza wylaczac, drudzy nie...)w prime jedzie 2h 20min bez bledu, jezeli po 5h nie wyskoczy blad?

 

p.s. Wydaje mi sie ze powodem tego wszystkiego musi byc uszkodzenie fizyczne plyty, ram?, czegokolwiek, bo jesli przykladowo po 5h testowania, wywali mi blue screna to......

 

ps2, zostawialem pamieci na auto, robilem je takze na x8 multipier, na command 1, ogolnie kombinowalem, i do 3.8 DZIALALO wszystko w testach itp w dzien, natomiast na 3.9,4.0 NIE.. i jak juz wspominalem, rano kom codziennie wali blue screny ;O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innych pamięciach. Po co je tak katowałeś? Wszyscy wyżej krzyczeli, obniż dzielnik, ale ty dalej swoje, to teraz masz. Poczytaj parę poradników odnośnie kręcenia a nie wylewaj tu swoich żali, to nie jest Bravo Girl ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Z WLACZONYM C1E i EIST (nie wiem co to oznacza...jedni kaza wylaczac, drudzy nie...)[...]

To oznacza, że w idle komputer bedzie probowal zmniejszyc taktowanie i vcore procesora w celu oszczedzania energii i wydzielanego ciepla. Do pierwotnego OC ustawienia nalezy jak najbardziej WYŁĄCZYĆ, dopiero po ustaleniu stabilnej konfiguracji mozesz odpalic, lecz nie ma gwarancji ze nie bedzie powodowac niestabilnosci systemu.

 

Imo to zacznij od nowa - daj na luz pamieci i kręć procka, bedziesz wiedzial w ktorym momencie proc sie sypie. Po ustaleniu stabilnego taktowania i vcore/QPI zacznij podkrecac pamieci.

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innych pamięciach. Po co je tak katowałeś? Wszyscy wyżej krzyczeli, obniż dzielnik, ale ty dalej swoje, to teraz masz. Poczytaj parę poradników odnośnie kręcenia a nie wylewaj tu swoich żali, to nie jest Bravo Girl ;).

dobrze powiedziane,

chlopak bierze sie za krecenie a nie ma POJECIA o tym i w dodatku sie nie slucha, a pretensji jest duzo. nie ma zlotej reguly na 4.0 :/

te 4 ghz sa mu potrzebne do szczescie bo teraz jest taki trend - co powie kolega ze jego sztuka robi marne 3.8?

do wiekszosci gier 3,5 to dla Ciebie za duzo, mi starcza 2.8 i gram we wszystko na maksa z 2 gb pamieci ram bo pozyczylem koledze 2 gb i grafika podkrecona nie na maksa.

wiec najpierw sie doszktalc i potem pytaj bo ciezko sie czytaka takie glupoty. i nie potrzebnie zasmiecach forum.

a stabilnosc to wlasnie nie tylko orthosc,occt czy links to wlasnie przede wszystkim gry i programy.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem....

 

 

http://img686.imageshack.us/i/stabilne39.png/ + Linx (7min) = 3.9

 

z wlaczonym eist i c1e, prawie 3h testu, moge byc pewny ze wkoncu ten system jest stabilny, i nie wywali mi jutro blue screnow z niewiadomo jakiego powodu (?)

 

EDIT: dodatkowo wlasnie testuje stabilnosc pamieci, programem MEM TEST.

 

EDIT2: KU*** czemu piszecie ciagle zebym zszedl z tymi pamieciami skoro powtarzalem ze nie daje efektu, jezeli obnizam pamieci do 1520mhz, 1600, czy tez daje ustawienia na auto itp !!?!?, chyba nie bede pogarszal pamieci, od standardowych parametrow !?

Edytowane przez sysrq0912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak chcesz sprawdzic maks procka jak juz żyłujesz pamieci?to takie nie logiczne? njapierw sprawdz max procka a potem zacznij zabawe z pamieciami. nie wszystko od razu...

na auto zostaw same timingi, a co do NAPIEC, nic nie moze zostac na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@autor dam ci dobrą radę -> odpuść sobie i temu biednemu prockowi. te 100MHz, ba nawet załóżmy 200MHz to 5%. Przy 50 da ci to 2.5 klatki więcej. Nie poczujesz tego. Zwłaszcza że prędzej grafika Ciebie ograniczy i i tak żadnej różnicy nie będzie.

 

Po co katować sprzęt, denerwować siebie i innych. Ja wiem że 4GHz ładnie wygląda przed kolegami ale na litość boską dorośnij. Możesz uznać to za zgryźliwą uwagę, za offtop bo nie pomagam ci podkręcić -> nic bardziej mylnego. To najlepsza rada na taką sytuację. Naprawdę szkoda sprzętu. Zwłaszcza skoro nawet nie miałeś pojęcia czym są funkcje takie jak EIST i C1E. W końcu coś uwalisz i tyle będzie z tego ocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, tzn. Orthos przez kilka godzin bez błędów? Bo jeśli z błędami, to na pewno nie są to stabilne ustawienia, zwłaszcza do pracy na codzień.

 

Jeśli ma być to pecet głównie do gier, to naprawdę nie ma potrzeby ustawiać takich wyżyłowanych ustawień (tym bardziej, że są na granicy stabilności). Lepiej zlecieć z prockiem do ~3.6Ghz i bawić się ustawieniami pamięci - czasami one mogą dać więcej niż tych kilka dodtkowych MHz na procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po wgraniu nowego biosu i usilnym próbowaniu ustabilizowania 4ghz nic nie wyjdzie z tego, proponuje zostawić na 3,9ghz i zapomnieć o tym 100mhz, chyba że koniecznie chcesz cieszyć oczy i mieć to 4ghz, tylko ostrzegam, łatwo może nie być a po co masz katować napięciem CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...