Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Konfig

 

Gigabyte na intel`u P55-UD4

 

Core i7 860

 

8GB RAM

 

OS postawiony na Raptorze 150GB , do tego jeszcze kilka innych dysków, wszystko sata , w biosie ustawione na ahci , w windzie stery naturalnie ahci ...

 

Problem jest w słabej wydajnosci wspomnianego raptor`a i tylko raptora...czasy dostępu na poziomie 8ms , jednak transfer w HD Tach jest słabiutki ...dysk jest drugi od dołu w wykresie wydajnosci porównując do ATA 150 , scsi i inne z natury wolniejszy dyski , co ciekawe Seagate 320 oraz 250GB plasują się zaraz za scsi wiec z nimi wszystko gra .

 

SMART wyłączony, zadnych błędów nie ma, OS to Winda 7 Enterprise 64bit , kable sata odpowiednie do tego wymieniłem na nówki ...po zmianie kabla ( na dedykowany sata do HDD ) wydajnosc kapkę się podniosla czyli z miejsca ostatniego na przedostatni...

 

Jakies pomysły Panowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pomysły żebyś zaczął od pokazania wykresu z HDtach/ HDtune a nie plótł głupot o ATA 150 i SCSI bo tu chodzi o wydajność BURST która nie ma nic wspólnego z rzeczywistą wydajnością dysku.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wyniki w normie. Raptory X to stare 3,5 calowce, które nie są demonami szybkości odczytu liniowego więc nie wiem czego się spodziewałeś? Jaką Ty się w ogóle normą sugerujesz? Nic lepszego z tego dysku nie uzyskasz :wink:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wyniki w normie. Raptory X to stare 3,5 calowce, które nie są demonami szybkości odczytu liniowego więc nie wiem czego się spodziewałeś? Jaką Ty się w ogóle normą sugerujesz? Nic lepszego z tego dysku nie uzyskasz :wink:

Pokaż mi szybszego 3,5 calowca ( nie SSD ) nie licząc oczywiście VelociRaptorów czy dysków stricta serverowych..

 

 

 

Pokaż mi szybszego 3,5 calowca ( nie SSD ) nie licząc oczywiście VelociRaptorów czy dysków stricta serverowych..

 

Nie zastanawiają Cię tak różne wyniki testów tego samego programu dla innych ( tutaj : wolniejszych dysków ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Pokaż mi szybszego 3,5 calowca ( nie SSD ) nie licząc oczywiście VelociRaptorów czy dysków stricta serverowych..

Wyniki są ok - możesz jeszcze SMART sprawdzić. Te dyski są szybkie dzięki krótkim czasom dostępu, który jest decydujący. Jeśli jednak chcesz koniecznie mieć ładne wykresy to kup se szajsunga na 500GB talerzu i będziesz zadowolony (mogę Ci to ułatwić - opchnij mi tego raptorka, wezmę jeśli tylko SMART wyjdzie oki - poważnie)

 

sprawdź czy masz zworki dobrze ustawione (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) a jeżeli nie to kiedy go formatowałeś?

...może jeszcze napisz w jakim systemie go sformatować co by najlepsze wyniki wyszły? (ntfs, fat32, ext4, reiserFS czy może jeszcze coś fajniejszego? ). załamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są ok - możesz jeszcze SMART sprawdzić. Te dyski są szybkie dzięki krótkim czasom dostępu, który jest decydujący. Jeśli jednak chcesz koniecznie mieć ładne wykresy to kup se szajsunga na 500GB talerzu i będziesz zadowolony (mogę Ci to ułatwić - opchnij mi tego raptorka, wezmę jeśli tylko SMART wyjdzie oki - poważnie)

 

 

SMART jest bez zarzutu, Tomazzi , nei po to kupowałem Raptorka zeby zastępowac go samsungiem to raz, wykres wykresem, ale jakies pojęcie daje, transfer transferem, ale czas dostępu ( sredni ) ma sie nijak do 4,~ katalogowych, skoro jak byk jest 8,~ , o to mi lotto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

tiaa... dla tej baracudy podają 8.2ms a wychodzi 13.6 -> jaki stąd wniosek?

Ano taki, że producenci podają jedno a programy mierzą co innego.

Są 3 podstawowe czasy charakteryzujące dysk twardy: average rotational latency, average seek time i full stroke seek time. Podstawowy to average rotational latency, ponieważ to on generuje wszystkie inne a zależy tylko od prędkości obrotowej talerza (1/rps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiaa... dla tej baracudy podają 8.2ms a wychodzi 13.6 -> jaki stąd wniosek?

Ano taki, że producenci podają jedno a programy mierzą co innego.

Są 3 podstawowe czasy charakteryzujące dysk twardy: average rotational latency, average seek time i full stroke seek time. Podstawowy to average rotational latency, ponieważ to on generuje wszystkie inne a zależy tylko od prędkości obrotowej talerza (1/rps)

Stąd własnie Raptorek ma 10k rpm...

 

dokładnie jak starsze SCSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było się doinformować przed kupnem. Raptor X takie osiągi oferuje i nic na to nie poradzisz. Jest to starszy Raptor, więc nie możesz wymagać nie wiadomo czego od tej konstrukcji. Chcesz szybciej to kup VelociRaptor'a.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się uczepię i poproszę o instalację programu Victoria 4.46b. Uprzedzając pytanie: instalator jest po rosyjsku, więc te pytajniki w instalatorze to norma. Wciskaj [Next] i będzie ok.

 

W Viki poproszę o odczyt SMART - screen mile widziany.

Poproszę również o test powierzchni - podczas testu nie wolno grzebać w systemie i lepiej ruszyć od czasu do czasu myszą, aby nie włączył się wygaszacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO wszystko w normie, zapis liniowy na poziomie 70-80 jest taki jak ma być dla tego dysku, czas dostępu 8-9ms też. Technologia idzie do przodu i powoli nawet Velociraptor zaczyna odstawać od nowych dysków - luknij chociażby na recke samsunga F3 na labie. WD1500AHFD jest jeszcze wolniejszy więc poza kilkoma specyficznymi testami wspomniany samsung F3 będzie w większości zastosowań dużo szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...