Skocz do zawartości
Włodi

Jaki Dysk 1tb?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna jakiegoś dobrego dysku 1TB. Ma być szybki i trwały. Powinien przetrwać przynajmniej z 3-4 lata bezawaryjnie.

Słyszałem od kumpla, który sprzedaje na giełdzie, że dyski 1TB szybko padają - zacierają sie w nich głowice. Czy to prawda?

Jakie firmy polecacie? Podajcie konkretne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do F3, ewentualnie F3EG 1TB.

RAID odpada, bo cholernie ciężko pogodzić na nim winde z jakimś unixem...

 

Póki co jakoś lecę na 2x250 Barek. Poddałem się i linux tylko na lapku stoi.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnijcie mi proszę, dlaczego akurat ten samsung a nie np. WD czy Seagate? Ja jakoś nie mam przekonania do Samsungów. Ta firma robi prawie wszystko a co jest do wszystkiego to jest do niczego;)

I czy to prawda, że te dyski 1TB tak szybko padają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby zależało ci bardziej na ciszy niż wydajności to WD10EADS. Ale jak ma być wydajnie to jedynym realnym konkurentem F3 jest WD1001FALS Black ale sa one dość głośne (właściwie jedyna wada). F3 ma szybszy odczyt zapis sekwencyjny co zawdzięcza gęstości zapisu ale WD ratuje się dobrymi kontrolerami i firmware co widać po testach innych niż HDTune itp. Wersji 1TB na 500/talerz wciąż oficjalnie nie ma poza modelem 2TB.

http://www.tomshardware.com/reviews/2tb-hdd-7200,2430-9.html

 

Ja jakoś nie mam przekonania do Samsungów. Ta firma robi prawie wszystko a co jest do wszystkiego to jest do niczego

Dla nas europejczyków to może i dziwne ale w Korei jest to zwyczaj narodowy że jedna firma produkuje "wszystko". Np Hyundai - samochody, monitory, koparki i w ogóle sprzęt budowlany, wózki widłowe...to jest normalne i wcale nie świadczy o jakości.

Akurat od serii F Samsung mocno podniósł jakość swoich dysków.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego testu, który podałes wynika że ten WD Black jest sporo szybszy od samsunga. Tylko, że w tym teście był chyba wolniejszy F1.

WD Black jest 40zł droższy od F3. Może ta róznica przekłada sie na jakość?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, mam zamiar wybrać pomiędzy dwoma omawianymi tutaj dyskami. Mam obecnie WD6400AAKS trzymany w Scythe Quiet Drive. Jak się ma głośność WD1001FALS Black do mojego WD6400AAKS. Czy WD1001FALS zamknięty w Scythe Quiet Drive będzie tak samo cichy jak WD6400AAKS zamknięty w tejże trumience?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...