Skocz do zawartości
Sanjuro

Zestawik Do Htpc - Ocena, Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie składam pierwszego HTPC i mam wiele rozterek. Początkowo myślałem złożyć na IONie ze względu na niskie zużycie prądu, ale... docelowo ma pracować w 1920x1080... a tu ponoć sobie ION nie radzi w normalnej pracy na desktopie no i bardzo małe możliwości rozbudowy (myślałem o Zotac IONIFX-F-E).

 

Następny pomysł był mATX z Dual Core E5200/5300 lub E6300 w polączeniu z gf9400m/9300 i tak 2-3 PCIe do rozbudowy (tuner hybrydowy DVB-T, w razie potrzeby ciut mocniejsza grafa, i ew. jakaś lepsza karta muzyczna). Ale praktycznie brak na rynku mobo z tym chipsetem :(

 

No i kolejny pomysł... AMD Athlon II 235e a może 400e (ten drugi może by pracował od czasu do czasu w sieci przy renderingu ;) ) na płycie z 785G. No i właśnie co myślicie o płycie Asus M4A785G HTPC? ma niby ciut lepszą kartę muzyczną, podobno wyeliminowany problem LPCM7.1... ale niewiele o niej informacji. Co o tej płycie myślicie?

 

Swoją drogą to od czasu K6-2 czyli klona PMMX byłby to mój pierwszy AMD :P

 

Mój zestawik do oceny wyglądałby mniej więcej tak:

CPU: AMD Athlon II X2 235e (ok 250 zł) albo AMD Athlon II x3 400e/405e (ok. 350-360 zł)

MOBO: Asus M4A785G HTPC (ok. 350 zł)

RAM: PDP Patriot DDR2 Dual Chanel 2x2GB 800 4-4-4-12 (ok 330 zł)

HDD: Seagate/Samsung/WD 500 GB (ok 170-180 zł) (hmmm... może mniejszy i w RAIDzie 5 puścić)?

PSU: Corsair CMPSU-450HXEU (ok 290 zł)

Obud: NOX Live 2 (ok 510 zł) (chciałem coś mniejszego z wyświetlaczem iMONa... jest Luxa 2... ale cena ich produktów skutecznie zabija :| )

 

Oczywiście jeszcze jakieś chłodzenie na proca... jeszcze się zastanawiam co wybrać ale sądzę że w granicach 200 zł

 

Razem ok 2100 zł z procem x2 i ok 2200 zł z procem x3.

 

Do tego dojdzie jeszcze (ale w późniejszym terminie):

- karta TV (nie mam pojęcia jaka :P Jakieś propozycje?)

- napęd BluRay (odczyt BR i ew zapis DVD)

- ew. mocniejsza niż ta zintegrowana, grafika najlepiej pasywna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie raczej nie będę jakoś specjalnie oszczędzał. Przy tej Asusa co podałem brakuje mi ACC... Ta co ty zaproponowałeś znowu nie podoba mi się że tylko połowa kondensatorów jest "stała" a reszta ejst normalna.

 

Ktoś się spotkał z tym chipem muzycznym VT2020? Dobry jest? Bo nie wiem czy pchać się w tą płytę Asusa czy nie poszukać czegoś co by miało ACC i min 3 PCIe (w tym jeden x16).

 

Co do dysku no tu chyba podziękuję za poradę bo i tak nie potrzebuję czegoś szybkiego do HTPC więc te Samsungi będą pasowały jak ulał :) A kiedyś założę jakiś dysk sieciowy na przechowywanie danych :P

 

Nad zasiłką sie jeszcze zastanowię. W tym Korsarzu to podoba mi się kable modularne czy jak tam to zwą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Następny pomysł był mATX z Dual Core E5200/5300 lub E6300 w polączeniu z gf9400m/9300 i tak 2-3 PCIe do rozbudowy (tuner hybrydowy DVB-T, w razie potrzeby ciut mocniejsza grafa, i ew. jakaś lepsza karta muzyczna). Ale praktycznie brak na rynku mobo z tym chipsetem :(

...

...

- ew. mocniejsza niż ta zintegrowana, grafika najlepiej pasywna

...

Można kupić płytkę Zotac GeForce 9300 mITX Wifi i do tego E5300 ale tio jest relatywnie droga płyta:

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/507296

http://www.silentpcreview.com/article943-page2.html

http://www.zotac.com/index.php?option=com_...026&lang=pl

Są w dużych ilościach tańsze płytki ze słabszą grafiką i pod pamięci DDR3 takie jak Asus P5G43T-M PRO

ale potrzebne jest chyba nieco mocniejsze CPU dla zrównoważenia słabości karty graficznej lub

dokupienie pasywnie chłodzonej GT 220/240:

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/738454

http://techreport.com/articles.x/18216/5

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...-210-gt220.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na silentpcreview ta płyta Asusa zebrala pochlebne opinie i sam ja biorę pod uwagę do HTPC. Myślę że to najlepszy wybór pod AMD.

Możesz podać linka? Bo na sprw widzę tylko recenzje starszego modelu :|

 

Z samej budowy ta płyta wg mnie jest rewelacyjna... chociaż może te 2xRCA (stereo) to tak trochę śrenio wyglądają w dzisiejszych konstrukcjach. Mogli dać jakieś wyprowadzenie na śledziu czy coś. Od strony softowej... Asus daje ciała i nie wiedzieć czemu wykastrował ją z ACC :|

 

Zastanawiam się nad x3... no i pasowałoby jak nic powalczyć o rdzeń lub co najmniej o cache... ale na tej płycie to na razie lipa :( Z tego co widzę to na 785G asus ma jeszcze jedna ciekawą pozycję, ale już do obudów ATX (ta obudowa co wybieram się nadaje :P ): M4A785TD-V EVO - Ma ACC, pamięć grafiki, brakuje tylko lepszego dźwięku :P

Edytowane przez Sanjuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

tak jak założyciel tematu chciałbym złożyć jakiś w miare tani htpc. Oprócz tego co mam zamiar kupić posiadam już ram ocz 2gb ddr2 800mhz i jakieś patrioty o podobnych parametrach więc któreś z nich wrzuce do pc a więc płyta główna powinna obsługiwać właśnie ten typ pamięci. Posiadam jeszcze dysk więc jego także nie potrzebuję. Z tego co udało mi się znaleźć wybrałem te oto części:

 

Płyta gł: ASUS M4A785G HTPC LINK 355zł

Procek: Athlon X2 250 LINK 230zł

Ram: taki jak wyżej

Blu-ray: Lite-on iHOS104 ~260zł

Obudowa: Nox media II LINK (jeżeli znacie jakąś inną, tańszą, równie estetyczną poziomą obudowę to chętnie bym ją zobaczył)

Zasilacz: Pewnie jakiś fortron.

Do tego jeszcze klawiatura Logitech Cordlessboard media pro i w zasadzie to wszystko. Czy taki zestaw spokojnie poradzi sobię z filmami 1080p i blu-ray? Zastanawiałem się jeszcze nad dokupieniem karty graficznej ale jeżeli uważacie, że ta zintegrowana da radę to nie będę na darmo wyrzucał pieniędzy. Jeżeli coś mógłbym zmienić aby poprawić wydajność nie podwyższając ceny to proszę o rady.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem A785GMH nie obsługuje tylko ddr3? Co do proca to w sklepie we Wrocławiu mam właśnie ten model w sklepie 20zł drożej niż 240e. 235e w ogóle nie ma. Czy nie opłaca się dorzucić tych 20zł, czy ten 235e jest w czymś lepszy? Ostatnio za bardzo nie interesowałem się takimi rzeczami i nie jestem "na czasie" z nowymi procesorami i płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, faktycznie ta płyta jest dużo tańsza i ma wszystko, czego potrzebuję. Potrzebuję jeszcze jakiś w miarę cichy zasilacz, który to wszystko uciągnie i ewentualnie jakieś chłodzenie procka o ile to boxowe jest głośne. I jeszcze ostatnie pytanko. Czy ta zintegrowana karta poradzi sobie ze wszystkimi rodzajami filmów fullhd i odtwarzaniem blu-ray?

 

Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Tomkierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie zakładać nowego tematu podłączę się pod ten.

Z powodu marnej wydajności tudzież kompatybilności WD TV HD postanowiłem złożyć zestaw HTPC.

Niestety z powodu iż mieszkam w Irlandii wiele części jest niedostępnych np płyty główne Asrock'a, oczywiście mógłbym ściągnąć z PL/UK ale wtedy dochodzą koszta przesyłki które wole przeznaczyć na sprzęt, a więc do rzeczy. Z racji iż większość rzeczy kupuje w komplett.ie właśnie u nich postanowiłem sobie złożyć ww komp.

Buda : Nox Live 130€~500zł

Płyta gl. : ASUS M4A785T-M 74€~290zł

Cpu : AMD Athlon II X2 250 62,5€~239zł

Ram : DDR3 Kingston ValueR DDR3 SO-DIMM 1066MHz 1GB 20€~77zł x 3 = 231zł

/Corsair XMS3 DDR3 1333MHz 3GB CL9 92€~350zł

Hdd : SSD OCZ Solid 2 SATA II 2.5" SSD 30GB 97€~375zł

/Samsung SpinPoint F3 500GB (x2 RAID) 45€~174zł x 2 =348zł

/Samsung SpinPoint F3 2TB 140€~540zł

DVD/Blu : LITE-ON - (IHOS104-32) 92€~350zł

Od początku ciężko coś wybrać jako ,że mam dziure wiedzy na ostatnie pare ładnych lat.

Dylematem jest dla mnie procesor, różnica między np 240 a 250 to pare € tak samo jak do 435 ale czy ten dodatkowy rdzeń zrobi znaczącą różnice? Przy czym ze względu na wyższe TDP wymagał by wydajniejszego chłodzenia. Maszyna ma pracować głównie jako odtwarzacz Blu/Dvix tudzież jako serwer multimediów. Tak samo przy ramie, warto kupować x 3 czy wystarczą np 2x2GB?

Jako ,że w stacjonarnym mam SDD pomyślałem o wrzucenie jego również do HTPC, są szybkie i na tym by mi zależało, alternatywnie wrzuciłbym Samsungi w RAID i większego jako magazyn.

Czy coś takiego wystarczy? Czy coś zmienić , wyrzucić, dodać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR3 Kingston ValueR DDR3 SO-DIMM 1066MHz 1GB 20€~77zł x 3 = 231zł to jest pamięć do laptopów, nie pasuje do tej płyty, bierz 2x2GB. Po co dyski w raid? na pchasz tam danych i będziesz płakał jak padnie jeden z dysków czy mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol a nawet nie zauwazylem ze to sodimm, czyli to samo tylko normalne, cena bodajze 2 euro drozsza. Pcham z widzimisię , chce zeby to bya maszyna reagujaca w miare szybko a ssd tudziez raid daje to mozliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zastanawiam się nad złożeniem komputerka do odtwarzania dvd/bluray i przeglądania internetu.

Chciałbym to zrobić najbardziej budżetowo jak to możliwe.

 

Sprzęt który już posiadam i chciałbym wykorzystać:

- DDR2 2x1GB GEiL Ultra 800

- GF 7900GS PALIT SONIC

 

Znalazłem na allegro takie coś: IBM THINKCENTRE P4HT 3,0/DDR2/SATA/DVD/GIGABIT (952105609) - Aukcje internetowe Allegro

 

Czy jak poskładam to wszystko razem do kupy to uciągnie film blu-ray?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...