Skocz do zawartości
Gość CageRR

Szpiegowska Klawiatura

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

 

Mam problem z pracownikiem, który zamiast pracować to przegląda strony, oczywiście nie będę blokował dostępu do internetu, ale zawsze chłopak czyści historię i w żywe oczy kłamie, że nie odwiedza stron, których nie powinien.

 

Szukając w internecie wpadłem na trop klawiatury, która zapisuje wszystko to co wpisał do pliku i jest niewykrywalna.

(ciach - spam)

 

Co sądzicie o takim rozwiązaniu ? A może macie inne pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z taką klawiaturą jest taki, że generuje pokaźne pliki tekstowe z mnóstwem niepotrzebnych informacji. Lepsza opcja to monitorowanie połączeń sieciowych.

 

Rzuć okiem na te tematy:

http://forum.di.com.pl/showthread.php?t=1281

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1219634.html

 

Jeśli więc posiadasz dobry router lub serwer (Win/Linux - bez znaczenia), przez który przechodzą połączenia sieciowe z tego komputera, to możesz monitorować bez wiedzy pracownika.

Jeśli komputer jest podpięty pod switch lub prosty router bez możliwości logowania i łatwej zmiany softu, to trzeba by skorzystać z programy 2-częściowego: na komputerze pracownika jest malutka aplikacja, która wysyła dane o połączeniach do "serwera" zainstalowanego na innym komputerze.

 

Konkretnych nazw programów trzeba szukać w Sieci lub poczekać na odpowiedzi innych użytkowników forum - być może ktoś już takiego czegoś używał.

 

Jest też inna opcja:

Jeśli strony, które odwiedza, nie są potrzebne nikomu w firmie, to można z poziomu routera/serwera zablokować do nich całkowicie dostęp. Można nawet na komputerze pracownika przez modyfikację pliku etc\hosts (w Windows) lub /etc/hosts/ (Linux/Unix).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

Mam problem z pracownikiem, który zamiast pracować to przegląda strony, oczywiście nie będę blokował dostępu do internetu, ale zawsze chłopak czyści historię i w żywe oczy kłamie, że nie odwiedza stron, których nie powinien.

 

Szukając w internecie wpadłem na trop klawiatury, która zapisuje wszystko to co wpisał do pliku i jest niewykrywalna.

(ciach - spam)

 

Co sądzicie o takim rozwiązaniu ? A może macie inne pomysły ?

A to cholera... ;d Polski pracownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tu coś znajdziesz:

http://www.sciagnij.pl/programy/k/Windows-...cownikow/282/16

 

ze szpiegowaniem pracowników z tego co wiem to jest tak, że jeśli chcemy, żeby było wszystko legalnie to pracownik musi być powiadomiony o tym, że jego komputer jest monitorowany. Jeżeli by nie wiedział i chciałbyś go wywalić za te stronki to mógłby chyba cię podać do sądu - nie wiem nie znam się :D Zresztą jak się dowie, to może zacznie pracować i wszyscy będą happy.

 

Widziałem w działaniu program Uplook - bardzo fajnie chodzi, tylko cena...

Edytowane przez Milkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zamiast szpiegowania które jest ryzykowne, lepiej zainteresować się blokowaniem adresów. Można zrobić połączenie only przez proxy lokalne(serwer czy coś) i wyciąć to co niepotrzebne ;)

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie programy do szpiegowania to o kant .... rozbić człowiek z przeciętną wiedzą komputerową może to dziadostwo wyłączyć i nic nie zobaczysz nawet jak ma maksymalnie ograniczone prawa w systemie

jedyny realny sposób to monitorowanie połączeń z poziomu serwera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem zabierasz się do sprawy od d*py strony.

Co to znaczy:

amiast pracować to przegląda strony

??

Dajesz mu zadania a on ich nie wykonuje? To mu podziękuj. Co Ci to da, że nie będzie stron oglądał jeśli i tak nie będzie zrobiona robota.

Wykonuje zadania i po ich wykonaniu ogląda www? Daj mu więc kolejne zadanie.

Może jest takim specjalistą, że gdybyś chciał zatrudnić kogoś innego, na okresie próbnym musiałbyś zapłacić mu znacznie więcej? Zapłać temu pracownikowi więcej i więcej wymagaj.

Może masz kilku pracowników na podobnym stanowisku, ten mimo że spędza pół dnia w sieci i tak robi więcej, lepiej niż inni? Zwolnij innego a temu daj podwyżkę i zadania innego pracownika.

W końcu, może jak wyżej - kilku pracowników na podobnym stanowisku, ten co www lubi i tak robi więcej i lepiej - tylko, że Ty nie jesteś szefem, pracodawcą lecz jednym z tych pracowników. Wykazując, że kolega ogląda www chcesz go ud*pić w ten sposób, bo na płaszczyźnie zawodowej bije Cię na łeb?

 

Jeśli rzeczywiście jesteś pracodawcą, załatw to jak facet z jajami - wymagaj i płać.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...