Skocz do zawartości
jam łasica

KT600 czyżby koniec Nforce2 ??

Rekomendowane odpowiedzi

KT600 ma marne szanse konkurowania z nim - nikt nie będzie raczej wymieniał prawie nowej mobo.

Ja czekam na nowego Athlonka, nForce3 i DDR-II - KT600 szybko się schowa...

ale jak ktoś właśnie zamierza kupić płytę to może wybrać właśnie KT600. ja bym się prędzej zdecydował na kt600 bo nowszy i lepszy.

mikaelus : dlaczego wychodzisz z założenia, że każdy już ma nForce2 :?:

No kurde...ale trzeba byc zdecydowanym a nie kupowac to co inni i co chwile zmieniac sprzecior bo wyszlo cos nowszego...skad wiesz ze ten kt600 nie okaze sie jednym wielkim shitem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że VIA ma większe doświadczenie z dobrymi chipsetami niż NVIDIA. KT133A/266A/333, a nForce2 tylko jeden (ktoś pamięta mozliwości OC pierwszego nForce?).

Ja generalnie po przeczytaniu mnóstwo na temat nF2 uwazam, że nadal nie jest on dostatecznie dopracowany.

 

Dla mnie Abit na KT600 może być idealnym rozwiązaniem (niech będzie to takie wydajniejsze KD7 z mozliwością wysokiego FSB).

 

Oby tylko KT600 nie miało jakiegoś buga w stylu AGP Tearing (kt333) albo data corruption (kt400).

 

Zaleta dodatkową KT600 jest (oprócz wydajności i nowego south bridge), iż do pełnej wydajności nie potrzebuje dwóch kości RAM.

(2 kości zawsze kręcą się gorzej niż jedna - ten sam model of course).

 

Moje 3 grosze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde...ale trzeba byc zdecydowanym a nie kupowac to co inni i co chwile zmieniac sprzecior bo wyszlo cos nowszego...skad wiesz ze ten kt600 nie okaze sie jednym wielkim shitem?

a skąd wiesz że nie okaże się super chipsetem ? przecież VIA od dawna robi świetne chipsety a nvidii raz się aby udało ...

jeśli ktoś staje przed wyborem nowej płyty (mając np. kt133 czy 266) to są duże szanse, że wybierze chipset VIA i nie potrzebuje wtedy 2 kości pamięci, wystarczy jedna kość.

nie każdy ma nforce2 i nie każdy zmienia nforce --> KT600. większość jeżeli zmieni (kt133, kt266 albo i słabsze) -->KT600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT600 ma marne szanse konkurowania z nim - nikt nie będzie raczej wymieniał prawie nowej mobo.

Ja czekam na nowego Athlonka, nForce3 i DDR-II - KT600 szybko się schowa...

ale jak ktoś właśnie zamierza kupić płytę to może wybrać właśnie KT600. ja bym się prędzej zdecydował na kt600 bo nowszy i lepszy.

mikaelus : dlaczego wychodzisz z założenia, że każdy już ma nForce2 :?:

Nie mówię, że mają ją wszyscy, ale NF2 już tak się zakorzenił i zdobył niemałą popularność, że jego właściciele nie będą raczej masowo zmieniać płyt. VIA powinna wypuścić nowy chipset mniej więcej równolegle z NF2 - wtedy miała by większe szanse na wyparcie go z rynku. Przy dzisiejszym układzie KT600 ma 3-4 miesiące na zdobycie głównie właśnie tych, którzy nie wymienili płyt na fali nForce'a 2, ale właściwie tylko tych. Po tym czasie zacznie się szum wokół Hammer'ów i znwou NV będzie szybsza, bo już trwają zaawansowane prace nad NF3, a o np. KT800 czy jak tam się będzie zwał następny chipset z serii, cisza.

VIA popełniła dwa kardynalne błędy:

1. KT400 wyszedł zdecydowanie za wcześnie i nie jest dopracowany - jedynie kosmetyka w porównaniu do KT333.

2. KT600 wychodzi za późno i zdobędzie tylko ludzi, którzy jeszcze nie kupili nowej płyty - cała reszta siedzi na NF2 i tylko jacyś maniacy będą mobo zmieniać.

 

Takie jest moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja narazie czekam na przyplyw gotowki i moze pod koniec roku zmienie wreszcie mobo - jaki to shipset bedzie to mie to zbytnio nie rusza - wiem ze musze znowu kupic abita bo MSI to kupa wielka - mysle ze skusze sie na tego kt600 moze za pol roku to juz bedzie kt600A?!?! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dopiero zmienie mobo jak hammer stanieje chciaż może ...... nie...... poco mi inne mobo jeżeli nf2 jest dobry a tam dla kilku fps czy 3dmarkóf szkoda kasy na nowa płytę główną.

 

Takie jest moje zdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT600 ma marne szanse konkurowania z nim - nikt nie będzie raczej wymieniał prawie nowej mobo.

Ja czekam na nowego Athlonka, nForce3 i DDR-II - KT600 szybko się schowa...

ale jak ktoś właśnie zamierza kupić płytę to może wybrać właśnie KT600. ja bym się prędzej zdecydował na kt600 bo nowszy i lepszy.

mikaelus : dlaczego wychodzisz z założenia, że każdy już ma nForce2 :?:

Nie mówię, że mają ją wszyscy, ale NF2 już tak się zakorzenił i zdobył niemałą popularność, że jego właściciele nie będą raczej masowo zmieniać płyt. VIA powinna wypuścić nowy chipset mniej więcej równolegle z NF2 - wtedy miała by większe szanse na wyparcie go z rynku. Przy dzisiejszym układzie KT600 ma 3-4 miesiące na zdobycie głównie właśnie tych, którzy nie wymienili płyt na fali nForce'a 2, ale właściwie tylko tych. Po tym czasie zacznie się szum wokół Hammer'ów i znwou NV będzie szybsza, bo już trwają zaawansowane prace nad NF3, a o np. KT800 czy jak tam się będzie zwał następny chipset z serii, cisza.

VIA popełniła dwa kardynalne błędy:

1. KT400 wyszedł zdecydowanie za wcześnie i nie jest dopracowany - jedynie kosmetyka w porównaniu do KT333.

2. KT600 wychodzi za późno i zdobędzie tylko ludzi, którzy jeszcze nie kupili nowej płyty - cała reszta siedzi na NF2 i tylko jacyś maniacy będą mobo zmieniać.

 

Takie jest moje zdanie...

ty popelniles jeden kardynalny blad:

Ludzie zmieniajacy plyty glowne to maly odsetek i zadna firma na nich nie liczy ,tak samo jak ci taktujacy procesory

liczy sie rynek nowych sprzetow,firmy zmieniaja cale komputery co jakis czas ,tam nikt nie pyta jaka plyta siedzi ,w supermarketach ida setki kompow dziennie i jakos tez malo kogo obchodzi co siedzi w srodku,bo by tego nikt przy zdrowych zmyslach i znajacy sie na rzeczy nie kupil

gdyby Intel liczyl na podkrecaczy to z takim podejsciem juz dawno by padl,a jakos lepiej sie trzyma od AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co chodzi,przeciez niktchyba nie uwazal ze do konca swiata (albo prockow lini k7) nforce 2 bedzie najlepszym chipsetem.. przeciez takie rozumowanie mogloby zabic postep albo znaznie go spowolnic. A nforce 2 nie jest zlym chipsetem, wprost przeciwnie i niesasdze zeby byl sens przesiadac sie z nf2 na kt600 (mamna mysli ludzi normalnych i nie majacych nieograniczonych $ na hardware). Zreszta poczekajmy od razu na kt600A :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde...ale trzeba byc zdecydowanym a nie kupowac to co inni i co chwile zmieniac sprzecior bo wyszlo cos nowszego...skad wiesz ze ten kt600 nie okaze sie jednym wielkim shitem?

a skąd wiesz że nie okaże się super chipsetem ? przecież VIA od dawna robi świetne chipsety a nvidii raz się aby udało ...

jeśli ktoś staje przed wyborem nowej płyty (mając np. kt133 czy 266) to są duże szanse, że wybierze chipset VIA i nie potrzebuje wtedy 2 kości pamięci, wystarczy jedna kość.

nie każdy ma nforce2 i nie każdy zmienia nforce --> KT600. większość jeżeli zmieni (kt133, kt266 albo i słabsze) -->KT600.

Moze sie okazac, ze bedzie super chipsetem ale tak samo moze sie okazac, ze bedzie shitem! Wiec IMO narazie pozostaje czekac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiejs gazecie bodajże niemieckiej byl sondaż i 10% grzebie cos tam w kompie zmiana ramu/ wyjecie dysku itp  

 

okkolo 1% wsród tych co maja kompy wiedza co to podkrecanie.

A czy jak masz samochód to musisz koniecznie znać się na majstrowaniu przy nim :?: Że o tuningu silnika nie wpomne (to przecież samochodowe o/c :?:) Ja do auta leje paliwo i jade. W bardziej skomplikowane rzeczy niż wymiana oleju i filtrow nie wnikam. Nie znam się, co mi nie przeszkadza go używać. Większości ludzi nie interesuje co jest w środku "skrzynki", ważne żeby działało i tu niestety komputery wysiadają w porównaniu z samochodami - moje auto nie wyświetla mi blue screens :twisted:

 

Osoby bawiące się w podkręcanie to pasjonaci mający zbyt dużo wolnego czasu... Praktyczne wykorzystanie możliwości podkręconego sprzętu nie jest dla wielu najważniejsze w tej zabawie...

 

Ci nie znający się pojdą do sklepu po komputer i kupią to co im wciśnie sprzedawca bo mu leżało na magazynie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT600 ma marne szanse konkurowania z nim - nikt nie będzie raczej wymieniał prawie nowej mobo.

Ja czekam na nowego Athlonka, nForce3 i DDR-II - KT600 szybko się schowa...

ale jak ktoś właśnie zamierza kupić płytę to może wybrać właśnie KT600. ja bym się prędzej zdecydował na kt600 bo nowszy i lepszy.

mikaelus : dlaczego wychodzisz z założenia, że każdy już ma nForce2 :?:

Nie mówię, że mają ją wszyscy, ale NF2 już tak się zakorzenił i zdobył niemałą popularność, że jego właściciele nie będą raczej masowo zmieniać płyt. VIA powinna wypuścić nowy chipset mniej więcej równolegle z NF2 - wtedy miała by większe szanse na wyparcie go z rynku. Przy dzisiejszym układzie KT600 ma 3-4 miesiące na zdobycie głównie właśnie tych, którzy nie wymienili płyt na fali nForce'a 2, ale właściwie tylko tych. Po tym czasie zacznie się szum wokół Hammer'ów i znwou NV będzie szybsza, bo już trwają zaawansowane prace nad NF3, a o np. KT800 czy jak tam się będzie zwał następny chipset z serii, cisza.

VIA popełniła dwa kardynalne błędy:

1. KT400 wyszedł zdecydowanie za wcześnie i nie jest dopracowany - jedynie kosmetyka w porównaniu do KT333.

2. KT600 wychodzi za późno i zdobędzie tylko ludzi, którzy jeszcze nie kupili nowej płyty - cała reszta siedzi na NF2 i tylko jacyś maniacy będą mobo zmieniać.

 

Takie jest moje zdanie...

ty popelniles jeden kardynalny blad:

Ludzie zmieniajacy plyty glowne to maly odsetek i zadna firma na nich nie liczy ,tak samo jak ci taktujacy procesory

liczy sie rynek nowych sprzetow,firmy zmieniaja cale komputery co jakis czas ,tam nikt nie pyta jaka plyta siedzi ,w supermarketach ida setki kompow dziennie i jakos tez malo kogo obchodzi co siedzi w srodku,bo by tego nikt przy zdrowych zmyslach i znajacy sie na rzeczy nie kupil

gdyby Intel liczyl na podkrecaczy to z takim podejsciem juz dawno by padl,a jakos lepiej sie trzyma od AMD

Buehehe dobre! :D

Już widzę jak w supermarketach ładują do kompów płyty na KT600 :D

Jak siedzi KT333 to jest nieźle (gdzieś całkiem niedawno widziałm w takiej "ofercie" coś na KT266 8O) ;)

KT600 będzie przeznaczona raczej dla wszystkich od KT400 w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT600 ma marne szanse konkurowania z nim - nikt nie będzie raczej wymieniał prawie nowej mobo.

Ja czekam na nowego Athlonka, nForce3 i DDR-II - KT600 szybko się schowa...

ale jak ktoś właśnie zamierza kupić płytę to może wybrać właśnie KT600. ja bym się prędzej zdecydował na kt600 bo nowszy i lepszy.

mikaelus : dlaczego wychodzisz z założenia, że każdy już ma nForce2 :?:

Nie mówię, że mają ją wszyscy, ale NF2 już tak się zakorzenił i zdobył niemałą popularność, że jego właściciele nie będą raczej masowo zmieniać płyt. VIA powinna wypuścić nowy chipset mniej więcej równolegle z NF2 - wtedy miała by większe szanse na wyparcie go z rynku. Przy dzisiejszym układzie KT600 ma 3-4 miesiące na zdobycie głównie właśnie tych, którzy nie wymienili płyt na fali nForce'a 2, ale właściwie tylko tych. Po tym czasie zacznie się szum wokół Hammer'ów i znwou NV będzie szybsza, bo już trwają zaawansowane prace nad NF3, a o np. KT800 czy jak tam się będzie zwał następny chipset z serii, cisza.

VIA popełniła dwa kardynalne błędy:

1. KT400 wyszedł zdecydowanie za wcześnie i nie jest dopracowany - jedynie kosmetyka w porównaniu do KT333.

2. KT600 wychodzi za późno i zdobędzie tylko ludzi, którzy jeszcze nie kupili nowej płyty - cała reszta siedzi na NF2 i tylko jacyś maniacy będą mobo zmieniać.

 

Takie jest moje zdanie...

ty popelniles jeden kardynalny blad:

Ludzie zmieniajacy plyty glowne to maly odsetek i zadna firma na nich nie liczy ,tak samo jak ci taktujacy procesory

liczy sie rynek nowych sprzetow,firmy zmieniaja cale komputery co jakis czas ,tam nikt nie pyta jaka plyta siedzi ,w supermarketach ida setki kompow dziennie i jakos tez malo kogo obchodzi co siedzi w srodku,bo by tego nikt przy zdrowych zmyslach i znajacy sie na rzeczy nie kupil

gdyby Intel liczyl na podkrecaczy to z takim podejsciem juz dawno by padl,a jakos lepiej sie trzyma od AMD

Buehehe dobre! :D

Już widzę jak w supermarketach ładują do kompów płyty na KT600 :D

Jak siedzi KT333 to jest nieźle (gdzieś całkiem niedawno widziałm w takiej "ofercie" coś na KT266 8O) ;)

KT600 będzie przeznaczona raczej dla wszystkich od KT400 w dół.

chyba mnie nie zrozumiales :D

chodzi mi o to ze nikt sie nie przejmuje tym ze ludzie nie zmienia plyty na inna lub ze zmienia,to jest kropla w morzu

liczy sie to ze ludzie kupujacy nowy sprzet beda mogli wybierac,a juz napewno producenci zestawow moga wybierac (zawsze mogli,ale teraz nie ma argumentow za nf2)

w jednym watku koles pisal ze w Niemczech przeprowadzono ankiete i 10% ludzi wogole zaglada do kompa,a 1% slyszalo o o/c ,wiec uwazasz ze ten 1% obchodzi VIA czy NV ,czy kogokolwiek w branzy,jak juz cos wypuszczaja do o/c to dla lepszego wizerunku,a nie na masowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie ma o co walczyć. i tak 90% zajmujących się o/c (czyli z całości 0,09% :D ) kupi płytkę która ma lepszy stosunek wydajność/cena niż tylko wydajność o 2-5% szybsza. gdyby wszyscy kręcący rzucali się na NAJ supa hajpa najszybsze chipsety itd to nikt by nie qpował takiego sisa746 i kt333 (na przykład)

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiejs gazecie bodajże niemieckiej byl sondaż i 10% grzebie cos tam w kompie zmiana ramu/ wyjecie dysku itp  

 

okkolo 1% wsród tych co maja kompy wiedza co to podkrecanie.

A czy jak masz samochód to musisz koniecznie znać się na majstrowaniu przy nim :?: Że o tuningu silnika nie wpomne (to przecież samochodowe o/c :?:) Ja do auta leje paliwo i jade. W bardziej skomplikowane rzeczy niż wymiana oleju i filtrow nie wnikam. Nie znam się, co mi nie przeszkadza go używać. Większości ludzi nie interesuje co jest w środku "skrzynki", ważne żeby działało i tu niestety komputery wysiadają w porównaniu z samochodami - moje auto nie wyświetla mi blue screens :twisted:

 

Osoby bawiące się w podkręcanie to pasjonaci mający zbyt dużo wolnego czasu... Praktyczne wykorzystanie możliwości podkręconego sprzętu nie jest dla wielu najważniejsze w tej zabawie...

 

Ci nie znający się pojdą do sklepu po komputer i kupią to co im wciśnie sprzedawca bo mu leżało na magazynie....

 

wlasnie o to chodzi. dlatego nie powinno sie porownywac wszystkiego pod kątem o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie ten napis zaraz pod bannerem po prawej : Tweak.pl - Forum, Twoje Centrum Overclockingu.

to jest forum o sprzęcie ale pod kątem podkręcania. Wszystkiw płyty na danym chipsecie mają zbliżoną wydajność bo wszystko jest robione na podobnych podzespołach a różnice wynikają z dopracowania BIOSu, jakości części i wybory wydajność/stabilność w ustawieniach NB i SB.

Na tym forum ważne są też możliwości o/c, wystarczy popatrzeć na podpisy użytkowników. i pisanie takich głipot jak Felson nie pasuje do TEGO forum.

Oczywiście różnica w wydajości rzędu 2% nie jest waarta płacenia 2 razy więcej za płytę ale dla niektórych podkręcanie to hobby, jak zbieranie znaczków, tuning samochodu (nawiązując do tematyki Felsona), sport, turnieje itp. Ja dzisiaj przez godzinę ciąłem radiator od celerona żeby mieć radiatory na pamięci mojego

MX440 z podpisu bo może dojdę do 500MHz. I lubię to i będę podkręcał, procka też się ładnie kręci na mojej płycie i też go będę podkręcał.

A jeśli płyty mają podobne możliwości dla zwykłych userów to przy wyborze kierujemy się możliwościami o/c. koniec, amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj chłopie, ile ty masz lat. :evil:

 

Nawiązałem do tego co napisał Vengeance, bo rzeczywiście ludzie bawiący się w o/c to zdecydowana mniejszość.

 

Gdybym nie interesował się o/c to by mnie na tym forum nie było.

 

BTW sam poleciłem to forum kilku osobom nie bawiącym się w o/c a chcącym po prostu dowiedzieć się czegoś konkretnego o sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewnosis zaskoczy wszystkich, wypuści własnej produkcji komputer kwantowyz prckiem kwantowym na kwantowym chipsecie i z kwantowym xabre i z pamięciamikwantowymi. a monitor zrobią laserowy lub holograficzny a klawiatura i mysz zostaną zastąpione czytaniem w myślach. ;)

 

KT600 nie jest na tyle szybsza od nForce2 żeby szukać w tym jakiejś rewolucji. wyniki są bardzo zbliżone chociaż KT600 potrzebuje tylko jednej kości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to jest forum o sprzęcie ale pod kątem podkręcania. [...] i pisanie takich głipot [...] nie pasuje do TEGO forum.

Oczywiście różnica w wydajości rzędu 2% nie jest waarta płacenia 2 razy więcej za płytę ale dla niektórych podkręcanie to hobby, jak zbieranie znaczków, tuning samochodu [...], sport, turnieje itp. Ja dzisiaj przez godzinę ciąłem radiator od celerona żeby mieć radiatory na pamięci mojego 

MX440 z podpisu bo może dojdę do 500MHz. I lubię to i będę podkręcał, procka też się ładnie kręci na mojej płycie i też go będę podkręcał.

A jeśli płyty mają podobne możliwości dla zwykłych userów to przy wyborze kierujemy się możliwościami o/c. koniec, amen.

A niech sobie gadają!!! Jak komuś sprawia to frajdę to niech pisze i dyskutuje! od tego jest to forum!

Mnie na przykład to dziś nie rusza, że KT600 będzie o 5% szybsze niż nForce2.

Ja mam starego Abita na AMD760, który jest na pewno mniej wydajny od nForce2, a i tak kręcenie go sprawia mi wielka frajdę... Sam, tak jak Ty spędziłem w sobote przeszło godzine w piwnicy na randce ze starym radiatorkiem, piłką imadłem i pilnikiem :)

Za to, jak będę zmieniał płyte, to sam będe brał udział w takich dyskusjach ;)

Krecenie to hobby, a każdy hobbit lubi gadać o swoich zainteresowaniach...

Gadajcie wię dalej! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...to jest forum o sprzęcie ale pod kątem podkręcania. [...] i pisanie takich głipot [...] nie pasuje do TEGO forum.

Oczywiście różnica w wydajości rzędu 2% nie jest waarta płacenia 2 razy więcej za płytę ale dla niektórych podkręcanie to hobby, jak zbieranie znaczków, tuning samochodu [...], sport, turnieje itp. Ja dzisiaj przez godzinę ciąłem radiator od celerona żeby mieć radiatory na pamięci mojego 

MX440 z podpisu bo może dojdę do 500MHz. I lubię to i będę podkręcał, procka też się ładnie kręci na mojej płycie i też go będę podkręcał.

A jeśli płyty mają podobne możliwości dla zwykłych userów to przy wyborze kierujemy się możliwościami o/c. koniec, amen.

A niech sobie gadają!!! Jak komuś sprawia to frajdę to niech pisze i dyskutuje! od tego jest to forum!

Mnie na przykład to dziś nie rusza, że KT600 będzie o 5% szybsze niż nForce2.

Ja mam starego Abita na AMD760, który jest na pewno mniej wydajny od nForce2, a i tak kręcenie go sprawia mi wielka frajdę... Sam, tak jak Ty spędziłem w sobote przeszło godzine w piwnicy na randce ze starym radiatorkiem, piłką imadłem i pilnikiem :)

Za to, jak będę zmieniał płyte, to sam będe brał udział w takich dyskusjach ;)

Krecenie to hobby, a każdy hobbit lubi gadać o swoich zainteresowaniach...

Gadajcie wię dalej! :D

wiec gadajmy

ja powiem ze masz spoko plyte,sam bym ja kupil,nawet szukalem jej ,ale trafil sie epox,to wzialem

krecic mozna prawie wszystko ,ale nie mylcie o/c ze zmiana plyty na nowa,tylko dlatego ze wyszedl nowy chipset

teraz zapomniano po co sie podkreca:

kiedys przetaktowanie Cyrixa 200MHz PR233 na 233MHz PR300 spowodowalo ze moglem plynnie grac w NFS3 na 320x240 ,bo nie mialem pieniedzy na rzadna karte 3D ,w tym byl cel

a teraz ktos wydaje 500pln na plyte,zeby na niej lepiej krecic 8O i wyciagnac najwyzej tyle co by mial dokladajac te 500pln do procesora

potem kupuje r9700 i go kreci,bo za slaby jest :?

wszystko dla sportu !

ale co ma zrobic czlowiek,ktory nie ma pieniedzy na sport w tym wydaniu :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyglądam Waszym komentarzom i dochodze do wniosku, że prawda stoi jak zwykle gdzieś po środku. To subektywne wrażenie podpowiada że lepszą płytą jest ta którą akurat mamy. A wypowiedzi typu "czipset Via kt 600 wymiecie nForca 2" jest co najmniej na wyrost. Zrozumiałe jest, że tak powie co najmniej 80 procent użytkowników płyt z czipem spod znaku VIA i tyleż samo użytkowników posiadających mobo na czipie nVidii twierdzących że nForce3 zmiażdży kt 600.

Niestety dotychczas nie znalazłem zbyt wielu informacji na temat nowego chipsetu. W pc labie właściwie skąpa recenzja, a o to co piszą:

 

 

KT600 - wielki chipset

Wspominaliśmy niedawno o wynikach wstępnych testów, jakie okazję przeprowadzić mieli ludzie z [H]ard|OCP. Umieszczony na referencyjnej płycie układ VIA KT 600 sprawował się doskonale, bijąc wyniki uzyskiwane przez głównego rywala– chipset nVidii – nForce 2 Ultra 400. Skok jakościowy, jaki dokonał się miedzy układem KT 400A a KT 600 jest ogromny. Pierwszy nawet nie mógł konkurować z nForcem, drugi godnie dotrzymuje mu towarzystwa.

 

Płyty z tym chipem powinny pojawić się na półkach już w czerwcu. Niezależnie od tego, nowy produkt VIA będzie z pewnością tańszy od tego z nVidii, co znaczy w prostym przełożeniu rynkowym – bardziej konkurencyjny.

 

Pozycja nVidii została wyraźnie naruszona testami KT 600. Dalsze podkopywanie jej fundamentów nastąpi na pewno, kiedy tylko okaże się, że „sklepowe” płyty są równie doskonałe co te, zwane referencyjnymi.

 

I komentarze:

Eee w testach wypadł tylko minimalnie lepiej od nforca2 a nie będzie miał tak dobrego dźwięku jak soundstorm :)

 

Mało przekonywujacy agument po pierwsze płytki dopiero wychodza i biosy wycisna wiecej z tego chipa po drugie nforce ultra tez nie juz ss w najbardziej popularnych płytkach a dobra karta muzyczna to nie jest jakis straszny wydatek

 

Może i nie jest jest straszny wydatek ale sama płyta będzie kosztować ok 500 zł + np. Audigy1 300zł to jest razem 800zł. nforce2 z soundstormem mozna kupić za 500-600. Najdroższy asus za 700. To jednak jest różnica tych 200-300 zł.

 

Płyty producentów niezależnych są najczęściej lepsze i wydajniejsze od referencyjnych. Więc KT600 może jeszcze bardziej przyspieszyć.

 

Na razie nie wróżę dużej sprzedaży, bo we wrześniu ma się przecież pojawić Athlon 64 i znów pojawi się coś zapewne wydajniejszego, chyba że nowe dziecko AMD będzie beznadziejnie drogie i zakup będzie równoznaczny z wygłupieniem się.

 

 

I kolejna recka:

VIA dogoniła NVIDIĘ?

 

W serwisie [H]ard|OCP porównano ze sobą dwa najnowsze chipsety dla magistrali 400 MHz procesorów AMD Athlon XP. W szranki stanęły układy VIA KT600 i NVIDIA nForce2 Ultra 400. By test uczynić bardziej atrakcyjnym i oddającym prawdziwe właściwości sprzętu, procesorem, obsługiwanym przez oba chipsety był AMD Athlon XP 3200+ (2,2 GHz).

 

Wnioski: 400-megahercowy nForce2 w nowej wersji to tak naprawdę stary chip, który działa nieco stabilniej od poprzedników. Mimo, że wprowadzone zmiany można nazwać kosmetyką, nForce2 Ultra 400 na pewno wart jest zainteresowania.

 

Tymczasem VIA KT600 zaskoczyła... pozytywnie. Dlaczego tak się stało, najłatwiej zrozumieć patrząc na wyniki płyt wyposażonych w badane układy w najbardziej wymagającym środowisku – grach.

 

Jeśli w miarę szybko po premierze na rynku pojawią się konstrukcje z układami VIA, producent kart graficznych serii FX może mieć poważnego konkurenta. Stała, widoczna do tej pory przewaga nForce’a2 w pojawiających się w sieci testach, wynosząca 10-12 proc. stopniała.

 

Wyniki benchmarka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...