Skocz do zawartości
karoln

Tani Komputer Do Multimediów; Ok. 1000zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam kupić gotowy komputer. Ma być cichy, nie będę raczej grał, chyba, że w starsze tytuły. Chcialbym natomiast aby komputer odtwarzał wszelkie wymagające formaty video.

I tak biorę pod uwagę:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=2...oducts_id=19799,

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=2...oducts_id=24428,

Moje priorytety to stabilność pracy i cisza. Jak wygląda porównanie ww. pod tym względem. Czy warto fortron zasilacz wymienić na coś innego (czyt. cichszego) w tym przedziale cenowym? Oraz jak płyta i zasilacz w tańszym zestawie, w opisie nie ma o nich mowy. Ogólnie, który byście wybrali. I jeszcze, chciałbym aby komputer był w miare mały. Więc czy powyższe komponenty można upchnąć w mniejszej obudowie? Jeśli tak to jakiej na przykład(biorę także pod uwagę dołożdenie k. grafiki w przyszłości więc ma się zmieścić).

pozdrawiam,

karoln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wyżej wymienionych nie brałbym żadnego. A dlaczego? Pierwszy zestaw nie spełni Twoich oczekiwań, gdyż jest w nim zasilacz Tracera, co naturalnie wyklucza slabilność pracy. A drugi? Według mnie samemu można złożyć coś lepszego.

Moja propozycja:

 

AMD Athlon II X2 245 /2.9GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ 295 zł

OCZ 2GB (2x1GB) 1333MHz CL7 Platinium

Western Digital Blue 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII

DVD: LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

Cooler Master Elite 331 (Black)

Fortron FSP350-60GLN 350W 80 Plus

Razem 1296zł

 

Wiem że trochę ponad budżet, ale te 100 zł warto dołożyć. Masz nieco lepszy procesor, lepsze pamięci i porządniejszą obudowę, co działa na plus, jeśli chcesz zadbać o wysoką kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy zastrzeżenia do zestawu powyżej:

1. Do działania tego zestawu wymagana jest dodatkowo karta graficzna. Dlatego w najtańszych zestawach daje się płyty na 785G.

2. Dokładanie 50zł do pamięci przy budżecie rzędu 1000zł bez zwiększania jej pojemności? Trudno wykazać sensowność takiego zagrania. Wymagało by to chyba użycia mocniejszych argumentów niż "wyższa kultura pracy". W ogóle jestem ciekaw jak by się miał objawić zysk w tej kulturze pracy?

3. Jeżeli do czegoś dokładać, to właśnie do dysku o większej pojemności. Przecież te "wymagające formaty" trzeba gdzieś trzymać, a tu jest dysk 30% mniejszy przy oszczędności 25zł. Chyba lepiej te pieniądze włożyć w dysk niż np. szybsze o 100Mhz CPU, które nie będzie miało wpływy na płynność odtwarzania 1080p.

 

@karoln

 

Przy takim budżecie możliwości wyboru są ograniczone. Drugi zestaw jest ok, tylko obudowa ceciach!e się niską jakością wykonania.

Edytowane przez ChamRyszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc grider i ChamRyszak,

Jaką obudowę byście polecili, tj mówiłem zależy mi na ciszy. Najlepiej czarna, prosta, solidna. Zasilacz, będzie cichy czy warto myśleć nad wymianą np. bequiet...Ten 1000zł umowny w zasadzie, po prostu wydaje mi się, że wystarczy mi zestaw o niskich parametrach do filmów, muzyki, firefoxa i offica:) Dlatego też zależy mi bardziej na komforcie, jakości i stabilności niż wydajności. Teraz pisze z pc 7letniego 256mb ramu, 2000xp;)

pzdr,

karoln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A drugi? Według mnie samemu można złożyć coś lepszego.

Moja propozycja:

 

OCZ 2GB (2x1GB) 1333MHz CL7 Platinium

Fortron FSP350-60GLN 350W 80 Plus

Razem 1296zł

To ma być lepsze? Ram 2x1GB, którego naprawdę już się brać nie opłaca i jeszcze słabszy zasilacz?

 

Brałbym drugą konfigurację, ale obudowę bym zmienił, bo mi się osobiście nie podoba :P. Np. na Tacens Thylon SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie taki zestaw na ION`ie powinien wystarczyć, z drugiej jednak strony Atom potrafi czasami nieźle zamulić. Miałem nieprzyjemność pracy na tym i nie polecam. Chipset nv nie przyspieszy podstawowych czynności wykonywanych przez CPU a jedynie wspomoże odtwarzanie filmów HD. Wolałbym jednak coś 2 rdzeniowego bo to daje zauważalnego kopa przy poruszaniu się m. in po windowsie, otwieranie i używanie kilku aplikacji naraz. Atom wysiada przy jednoczesnym słuchaniu muzyki, przeglądaniu neta + 2-3 programy w tle. Śmieszą mnie recenzje tych gratów gdzie autorzy piszą, że Atom ma "zadowalającą" wydajność. Albo oni mają jakieś zaniżone wymagania albo ja sporo zawyżone. No ale jak kogoś satysfakcjonuje czekanie 30s aż odpali się firefox czy podgląd jakiegoś zdjęcia...

Podsumowując: jeżeli masz możliwość to przetestuj Atoma, jeżeli Ci wystarczy to bierz, jeżeli poczujesz, że jest za wolny to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zestaw na AMD Athlon II 240.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon II 240 + 2gb ram albo 3 + Asrock na 785(integra 4200) bedzie moim zdaniem duzo lepszy. Atom ok ma plusy jak pobor pradu (niby) ale to jeden rdzen ponizej 2ghz ? ;/ Rowniez nie polecam bo widzialem taka skrzyneczke juz. W normalnej pracy tak sobie, wiec nie uwierze ze filmy HD ida normalnie o.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...