Skocz do zawartości
kowiczek

Jak płyta do 300zł???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupic sobie nowsza plyte glowna pod AMD Athlon 1600+ i nie wiem na jaka sie zdecydowac. Wydaje mi sie ze wybor jest pomiedzy: MSI, ABIT, ASUS, GIGABYTE i SOLTEK. Moge na to przeznaczyc 300zł. Mysle ze za tyle kupie uzywke na KT333 albo nawet KY400.

 

Prosze o doradzenie w wyborze.

 

Dzieki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił ECS i7s7a2, full wypas i ok 280zł.ma wszystko czegopotrzebują overclockerzy, jedna z fajniejszych płytek.

chipset sis 746 wypada nieźle nawet na tle nforce2, nie mówiąc już o kt333 i kt400 kóre zostają z tyłu.

ale jak nie chcesz ECS to polookaj co koledzy polecają. osobiście z typów andriu wybrałbym MSI kt4v chociaż kt3v jest niewiele gorzsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox 8K9A za 320 lub ECS l7s7a2 za 280. Osobiście posiadam Epoxa i jest to bardzo przyzwoita płytka - stabilna i wydajna, ale ten ECS też jest ponoć bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecił ECS i7s7a2, full wypas i ok 280zł.ma wszystko czegopotrzebują overclockerzy, jedna z fajniejszych płytek.

chipset sis 746 wypada nieźle nawet na tle nforce2, nie mówiąc już o kt333 i kt400 kóre zostają z tyłu.

ale jak nie chcesz ECS to polookaj co koledzy polecają. osobiście z typów andriu wybrałbym MSI kt4v chociaż kt3v jest niewiele gorzsza.

Jestem po lekturze 2 testów - w pierwszym SIS OK w drugim duużo gorzej od KT400 :(

Nie wiem w co wierzyć ....

 

> Andriu Shuttle AK35GT2 KT333 - ok 245 pln skąd ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI KT3V                      - ok 290 pln

MSI KT4V                      - ok 315 pln

Shuttle AK35GT2 KT333  - ok 245 pln

Shuttle AK37GT kt 400    - ok 330 pln

 

najlepsze do OC z w. wymienionych są płyty Shuttla

No ale za tyle to spokojnie łyknie takiego abita jak ja mam który połknie te płyty na śniadanie...

Ale i tak prawdopodobnie dla większości lepszym wyborem byłby ecs na sisie 746.

 

Jak nie to albo mój abit (ewentualnie kd7-e) lub Epox 8K9A. Innych ciekawych wyborów w tej cenie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale za tyle to spokojnie łyknie takiego abita jak ja mam który połknie te płyty na śniadanie...

troche sie mylisz chyba, shutle z serii GT mają mniejwięcej takie same możliwości OC jak Abity

 

zajrzyj tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No ale za tyle to spokojnie łyknie takiego abita jak ja mam który połknie te płyty na śniadanie...

troche sie mylisz chyba, shutle z serii GT mają mniejwięcej takie same możliwości OC jak Abity

 

zajrzyj tutaj

Miałem na myśli porządne kręcenie :wink:

Oto minusy shuttle, których nie będzie w stanie nadrobić pomimo 2,3V na procka:

mnożniki automatyczne,

magistrala tylko do 200,

tylko 2,7V na pamieci (ale tu zawsze można vmoda zrobić)

Abit KX7 was able to reach a perfectly stable 139Mhz FSB while the last stable FSB on AK35GT2R was 136Mhzco by sugerowało kręcenie o ok. 2% słabsze,

brak zmian napięcia i/o (tu tez można od biedy vmoda zrobić),

As you can see Shuttle BIOS doesn’t include all the SoftMenu III features, but the most important settings are available.jak widać tylko główne opcje sąa wielu dodatkowych niestety na shuttle brak (jak np. enchance for benchmark który dodatkowo zwiększa wydajność).

We wspomnianym przez ciebie teście brak było o wydajności, w której jak wiadomo mało która płyta może się z abitem równać. POnadto praktycznie każda sztuka abita kx7 jest w stanie osiągać 195-200 lub większą magistralę czego napewno o shuttle nie można powiedzieć (mowa o powyżej 200).

Więcej wad nie będę wymyślał. Ale uważam żę wydajność tej płyty może od abita odstawać nawet o 5 % (przy tym samym procka kręconym na max. i max ustawieniach na obu płytach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chcesz kupić asusa a7v8x/lan za 320 zl plus przesyłka

mam ją ok. 2 miechy , ma gwarancje w najlepszym sklepie w Sochaczewie w Marcomie.

Nie zniszczona sprzedaje ją bo chce kupić abita na nforcie 2

Przypominam gwarancja jeszcze jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej dopłacoć nawet te 30-50zł do abita a na pewno będzie najlepszy. zaraz niemiec wyskoczy że ja tylko abity itp ale są najlepsze i już. jak napisał tomasir ma on wszystkie możliwe opcje dla overclockerów i do tego jest stabilny jak mało która płytka a wydajność jest pierwszorzędna.

wolałbym chyba używanego abita niż nowego shuttle, solteka czy inną firmę. a epoxa nie lubię bo ci co mają uważają się za panów świata, jak właściciele mercedesów. a prawda jest inna.

 

dogadaj się z jarodem151 bo ten asus bije wszystkie w/w płyty. co nforce2 to nie kt333 czy 400. niezła oferta, sam bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te Shuttle to chyba bez watu :P ,poza tym dobre plyty

ECS 746 tez dobry

z uzywanych to Abitow i Epoxow bym szukal na amd760 i kt266a /333 /400

na kt400 to chyba nie znajdziesz uzywanej ale proboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej dopłacoć nawet te 30-50zł do abita a na pewno będzie najlepszy. zaraz niemiec wyskoczy że ja tylko abity itp ale są najlepsze i już. jak napisał tomasir ma on wszystkie możliwe opcje dla overclockerów i do tego jest stabilny jak mało która płytka a wydajność jest pierwszorzędna.

wolałbym chyba używanego abita niż nowego shuttle, solteka czy inną firmę. a epoxa nie lubię bo ci co mają uważają się za panów świata, jak właściciele mercedesów. a prawda jest inna.

 

dogadaj się z jarodem151 bo ten asus bije wszystkie w/w płyty. co nforce2 to nie kt333 czy 400. niezła oferta, sam bym kupił.

ten Asus jest na kt333 :lol:

to juz mojego Epoxa lepiej za 250pln :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chcesz kupić asusa a7v8x/lan za 320 zl plus przesyłka 

mam ją ok. 2 miechy , ma gwarancje w najlepszym sklepie w Sochaczewie w Marcomie.

Nie zniszczona sprzedaje ją bo  chce kupić abita na nforcie 2

Przypominam gwarancja jeszcze jest

Przypominam że to nie giełda, takie informacje to na priv :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to ja bym polecal moja plyte kt333 krecic mozna, fsb 333 ata 133 , mozesz regulowac voltage procka i agp , stabilna i nieprzebijajcie mnie z nforcem bo to cudo jest za drogie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz niemiec wyskoczy że ja tylko abity itp ale są najlepsze i już.

ja wim swoje, ty wiesz swoje, a wiem jeszcze, ze sie zaraz bany posypia za ogloszenia....:lol:

banow nie bedzie bo ostrzezenie bylo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...