Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

:lol: Jak się ten topic od mojego ostatniego postu rozkreścił :D :D :D. A co wy mówicie że fsb 200 wam nie idzie?? Aha a czy wam (posiadaczom a7v600-x) wykrywa podkręconego sempa jako model z takim taktowaniem ?? Mi bez względu na takty podaj 2200+. Aha jeszcze coś - komp mi bez problemu rusza i chodzi bez zwieszek na 230 ale jak chcę dać równe 2000mhz (9x222) to płyta ustawia go jako 1800 mhz !! Czemu tak jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam włąśnei problem z FSB 200 i nikt nei potrafi mi pomódz dziśsprawdzałem na lepszym zasilaczu Modecoma i to samo ... czyli zasilacz odpada .. Takk samo zmiana pamięci na inne DDR 400 nic nei pomaga ... Czy płyta jest w jakiś sposób uszkodzona .... Wczym może tkwić problem.... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na innym Procu Jednak to mój Duron 1600 nie che startować poprawnie z FSB 200 MHZ nawet 8x200 są problemy .. dziwne przecież zegar ten sam tylko inna magistrala i zmniejszony mnożnik ....Czy to możliwe ..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę od około 8 miesięcy. W sumie jestem zadowoony, bo wybrałem nieźle w momencie, kiedy wypadłem z obiegu jesli chodzi o sprzęt PC.

 

Na dzień dzisiejszy, kiedy nieco odświerzyłem informacje, trochę przestaje wystarczać, dlaczego?

 

Ano tak:

- kiepski dźwięk zintegrowany (mam i tak SB Live 1024, ale wolałbym się jej pozbyć, bo i po co ma miejsce zajmować i wentylacjepogarszać)

- położenie socketu troche niewydarzone. Można go było przesunąć troche bardzie w stronę dysków (do mojej obudowy - ModeCom prism wentylatory 120 już nie wejdą - zahaczą o zasilacz)

- gniazdo zasilania mogłoby być po stronie wyjść portów PS/2

- wyciąganie/wkładanie RAM z gniazd 1 i 2 dosyc problematyczne przy normalnej, niewielkiej karcie graficznej

- tylko dwa gniazda dla wentylatorów. Chodzi przede wszystkim o monitoring

 

Zaletą są niezłe odczyty napięć, stabilność i mozliwości prostego OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę od około 8 miesięcy. W sumie jestem zadowoony, bo wybrałem nieźle w momencie, kiedy wypadłem z obiegu jesli chodzi o sprzęt PC.

 

Na dzień dzisiejszy, kiedy nieco odświerzyłem informacje, trochę przestaje wystarczać, dlaczego?

 

Ano tak:

- kiepski dźwięk zintegrowany (mam i tak SB Live 1024, ale wolałbym się jej pozbyć, bo i po co ma miejsce zajmować i wentylacjepogarszać)

- położenie socketu troche niewydarzone. Można go było przesunąć troche bardzie w stronę dysków (do mojej obudowy - ModeCom prism wentylatory 120 już nie wejdą - zahaczą o zasilacz)

- gniazdo zasilania mogłoby być po stronie wyjść portów PS/2

- wyciąganie/wkładanie RAM z gniazd 1 i 2 dosyc problematyczne przy normalnej, niewielkiej karcie graficznej

- tylko dwa gniazda dla wentylatorów. Chodzi przede wszystkim o monitoring

 

Zaletą są niezłe odczyty napięć, stabilność i mozliwości prostego OC.

1387148[/snapback]

Dodam jeszcze brak blokady PCI/AGP i brak mozliwosci zmiany napiec na pamieciach <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka ogólnoe spoko :) Jest tylko 1 rzecz która mi się nie do końca podoba : Mam Durona (Unlocked) Czyli pełnowartościowy Athlon XP . Puszczam go na 12.5x166=2083 Mhz . A Płyta mi wykrywa Athlona Xp 2400 + . Przecież istnieje Athlon XP które ma takie parametry i jest oznaczony jako 2600+ (166Mhz x 12.5). Czyli uzyskałem Athlona o oznaczeniu 2600+ a mimo to Bios , Windows , CPU_Z wyświetla jako 2400+ Czy to celowe działanie ze strony ASUSA ..?? Posiadam ver A7V600-X .. Czy wszystkie płyty wyświetlają proca w podobny sposób ..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka ogólnoe spoko :) Jest tylko 1 rzecz która mi się nie do końca podoba : Mam Durona (Unlocked) Czyli pełnowartościowy Athlon XP . Puszczam go na 12.5x166=2083 Mhz . A Płyta mi wykrywa Athlona Xp 2400 + . Przecież istnieje Athlon XP które ma takie parametry i jest oznaczony jako 2600+ (166Mhz x 12.5). Czyli uzyskałem Athlona o oznaczeniu 2600+ a mimo to Bios , Windows , CPU_Z wyświetla jako 2400+ Czy to celowe działanie ze strony ASUSA ..?? Posiadam ver A7V600-X .. Czy wszystkie płyty wyświetlają proca w podobny sposób ..??

1389594[/snapback]

A czym sie mar twisz wazne ze masz 2083 mghz

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś problemy z dźwiękiem na tej płycie ..... gdy mam wzmacniacz prawie na maxa słychać zakłócenia ..... szum ..troche trzeszcy ...np jak ruszę myszką ......czy to wina driverów... ???

1392479[/snapback]

Ja mam takie efekty specjalne, jak wlacze Bus Disconnect w S2kCtl. Ale wszystkie inne programy do obnizania temp proca dzialaja tak samo, wylaczaja nieuzywane w tym czasie funkcje plyty i stad te zaklocenia. Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś uruchamiał na tej płycie procka z seri Mobile chodzi mi konkretnie o Athlon XP - M 2000+ . Słyszałem że może być potrzebny jakiś zmodowany bios ....Chce sobie takiego sprawić ale nie jestem pewien czy on będzie działał na tej płycie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś uruchamiał na tej płycie procka z seri Mobile chodzi mi konkretnie o Athlon XP - M 2000+  . Słyszałem że może być potrzebny jakiś zmodowany bios ....Chce sobie takiego sprawić ale nie jestem pewien czy on będzie działał na tej płycie .....

1392792[/snapback]

jak semprony przerobione na mobile Athlon XP dzialaja, to prawdziwe mobile chyba tez :)

a zmodowanego biosu to sie plyta jeszcze nie doczekala.

 

Na tej plycie najbardziej mnie wkurzaja te yebane PS/2, wiesza sie gowno co kilkanascie uruchomien conajmniej 2 razy pod rzad :mad:

 

line in jakos jeszcze nie mialem okazji wyprobowac :wink:

ale na wejsciu na mikrofon nie ma zaklocen, to moge stwierdzic z cala pewnoscia.... nocne spiewy ze wspollokatorami przy browarku :lol:

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS/2 wcale nie musi się wieszać. Ja miałem płytę A7V600 i moja Logitech klawiatura nigdy mi się nie wieszała. Myszka również (jest na USB ale czasem podłączałem przez PS/2)

 

Jednak kiedy sprzedałem płyte to klientowi się wieszało => zmienił klawiature i problem zniknął... Zatem zależy od sprzętu (na okres przejściowy dałem mu moją starą BTC na DIN z przejściówką i wtedy już się nie wieszała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak działo się też u nabywcy => wieszała się klawiatura i mysz ale komp działał poprawnie i mozna było go normalnie zamknąć wciskając guzik power (przy nastawionym, by system się wyłączał jak przez Zamknij System)

Zmiana klawiatury rozwiązała problem definitywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam sie udaje puscic sempa 2300+ na fsb 200 z mnoznikiem x 11 ?

mi juz przy 10,5 prime sypie nawet jak ustawie 1,8V

jak zalacze 11 do od razu reset

zasilke mam juz dobra

caly czas mowie o fsb 200

max jak go stabilnie uscilem to 204 x 10 przy 1,75V (to bylo wczoraj, dzis juz mam zblokowany mnoznik :\ jebionne ołowki teraz robia, przez noc wyparowal)

a swoja droga jaki jest najlepszy olowek do maloowania po prockach ;)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam sie udaje puscic sempa 2300+ na fsb 200 z mnoznikiem x 11 ?

mi juz przy 10,5 prime sypie nawet jak ustawie 1,8V

jak zalacze 11 do od razu reset

zasilke mam juz dobra

caly czas mowie o fsb 200

max jak go stabilnie uscilem to 204 x 10 przy 1,75V (to bylo wczoraj, dzis juz mam zblokowany mnoznik :\  jebionne ołowki teraz robia, przez noc wyparowal)

a swoja droga jaki jest najlepszy olowek do maloowania po prockach ;)

 

pozdro

1397596[/snapback]

no dobra a jaka masz temperaturke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

 

mam ta plytke w sumie ponad rok. jak narazie jestem zadowolony, nie sprawia zadnych problemow. mam athlona 1700@2Ghz, na zwyklym wentylu, tem w granicach 50C.

 

plyta ma genialna rzecz, jaka jest port WiFi. kupilem karte do Asusa za 40 zl i mam teraz softwarowy AP :) bajka.

 

co do procka, max idzie u mnie na 205x11. ale grzeje sie wsciekle.

do tego mam 2 x 512 mb kingstona i raid 0 na adptecu 1200a z 2 x wd 80.

wszytsko chodzi stabilnie

 

swego czasu (zreszta pisalem o tym na Tweaku) zastanawialem sie nad zmiana procka na Bartona 2500 M lub w drugim snie szalenca na Athlona 3000 XP. ale doszedlem do wniosku po wypowiedziach ze gra nie warta swieczki.

 

jedno co mnie denerwuje w tej plycie, to stosunkowo (moze mi sie taka trafila) duzy szum na karcie zintegrowanej. dla mnie nie jest to problem, bo uzywac sblive, ale niektorym moze sie przydac ta wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie z jakiej lini ta plytka ciagnie prad?? W instrukcji pisze o gniezdzie ATX

 

this 20-pin connector connects to an ATX +12v power supply. The power supply must have at least 1A on the +5V standby lead (+5VSB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szumow i trzaskow wiele osob na nie narzeka, albo ze slyszy cd rom alob cos innego, u mnie swego czasu slyszalem ruch myszki optycznej :wink: gdzies kiedys wyczytalem ze trzeba podmienic jeden plik w sterownikach z plyty intela z taka dzwiekowka ale gdzies to info mi sie zatracilo, w tygodniu poszukam jakis stronek na temat tego problemu.

 

a odnosnie tego :"1A on the +5V standby lead (+5VSB)" IMO chodzi o ten zielony kabelek w zasilce do odpalania kompa, a nie do zasilania plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak musisz miećmocne 12 bo dyski, grafy i cedeki jadą na +12... A że procek być nie ma osobnej linii z +12V (a nie pamietam już na czym jedzie... ale być może z +5V) to już nie ma znaczenia.

Zasiłka i tak musi być mocna i trzymać napięcia, bo każda grafa będzie wciągała mocy a na dodatek jeśli będziesz miał 2 dyski i 2 cedeki i może coś na S-ATA... to już w ogóle nie ma o czym gadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...