Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

Tak próbowałem. Na AGP x4 jest wszystko ok. Próbowałem juz wszystkiego. Wgrałem nowy bios, instalowałem wszystkie dostepne sterowniki, grzebałem w ustawieniach biosu, zmieniłem zasilacz i dalej nic. Co jeszcze mozna zrobic?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwyt marketingowy :)

 

agp 8x vs agp 4x

 

Tu jest artykul w sumie o pci-e ale jest kilka tabel z porownaniami roznych kart nv i ati pracujacych w trybie agp 8x a potem agp 4x. Jak sam zobaczysz roznica jednej, dwoch klatek przy lacznej ich ilosci 160 jest zadna roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prościej => różnica między x4 i x8 zauważalna tylko podczas wczytywania textur gry (np. przy DOOM3 na x8 będzie się etap wczytywał 60sekund a na x4 110sekund) => ogólnie to byłoby potrzebne gdyby textury były wczytywane na bieżąco podczas gry (przy dużych grach typu RPG) ale wówczas i PCI-Ex16 jest zbyt wolne. Dlatego na razie tak jak mów Twiggy PCI-E to totalny chwyt aby zmusić klientów do zmiany kart (wybulenia kolejnej kasy) a dla posiadaczy płyt z AGP aby mieli satysfakcję, że mają szybsze "coś" ;)

 

 

P.S. Test porównawczy kasrt AGP x4/x8 był z założenia bezsensowny gdyż w ogóle nie poruszał zadania prędkości AGP.

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sadze, ze Orfeuszowi karta bedzie sluzyc do grania, a nie ladowania tekstur :) Na sprzecie nie znam sie tak jak Ty, ale wiem tyle, ze roznica miedzy agp8, a agp4x w typowych zastosowaniach jest zadna. Wczoraj dzialalem na agp8x, dzisiaj przestawilem na 4x, pogralem np: w nfsu, ET, zadnej odczuwalnej roznicy. A jedna klatka w ta czy w tamta...

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orfeusz: to moze byc tak ze plyta sie gryzie akurat z ta karta. Z inna moze byc wszystko ok. U mnie wczesniej TNT2 nie dzialala na agp4x, musialem ustawic 2x, mimo ze obslugiwala ten tryb, byly bledy w grafice. Teraz radeon bez problemow dziala na 8x.

Edytowane przez Twiggy696

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież mówię, że AGP nie ma nic do klatki wprzód czy w tył, gdyż żadna z obecnie istniejących gier nie wczytuje textur na bieżąco tylko PRZED samą grą/etapem. Dlatego nie ma różnicy w klatkach a jedynie może być różnica w tempie ładowania się etapu/gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może poruszę znowu temat napięć zasilających które poruszył kolega MNETBAKO (post 1667190) ale na który nie było odpowiedzi. Mam ten sam problem. Wymieniłem Athlona 1.4 GHz na Bartona 2800 Xp-M i oczywiście chciałbym wykorzystać jego możliwości na maxa. Wykorzystując program crystalCPUID mam możliwość automatycznego sterowania mnożnikiem i dzięki temu uzyskania b.cichego kompa. Niestety nie mogę zmniejszyć napięcia zasilania. W biosie mam jedynie wybór 1,7 - 1,85V podczas gdy powinno być od 1,5. Myślałem, że to był problem najnowszego biosu, ale niestety to nie to. płyta główna ASUS A7V600X bios 009. Dodajmy, że sam procesor powinien ustawić jako defaltowo 1,65 a nie 1,7. Zworka od tzw over voltage w położeniu zwierającym piny po prawej, więc wg instrukcji off. Przy Athlonie 1.4 wszystko działało. Rozumiem, że większości zależy na jak najwyższym napięciu, ale mnie w tym wypadku odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta zawyża napięcia o jakieś 0.4 V ale nie na wszystkich ustawieniach ... nie da się uzyskac mniejszego napięcia niż standardowe procesora np 1.65 V , gdy pzrełożymy zworkę .. w biosie nic się nie zmienia , jest przekłamanie wtedy o 0.2 V dopiero w windzie programy pokazują że napięcie jest wyższe o te 0.2 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta zawyża napięcia o jakieś 0.4 V

:blink:

 

nie da się uzyskac mniejszego napięcia niż standardowe procesora np 1.65 V

fakt

 

gdy pzrełożymy zworkę .. w biosie nic się nie zmienia , jest przekłamanie wtedy o 0.2 V dopiero w windzie programy pokazują że napięcie jest wyższe o te 0.2 V

To nie jest przeklamanie.

 

Majkeljot: a jak plyta wykrywa procesor? Skoro to jest mobile moze glupiec. Dziwne macie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt że z wykrywaniem typu ma kłopoty ale to nie powinno mieć wpływu. Ztego co wiem to nazwa wyświetlana przy starcie to tylko zwykły label nie mający na nic wpływu. co ciekawe nie jestem w stanie programowo z pod windy zmienić ani w dół ani w górę obojętnie jakim programem. Oczywiście z biosu podniesienie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat ;]

Czy ktos mial moze jakies problemy z 2x512b? Kupuje koscie wymienione w instrukcji (specteci 3200) ale mam obawy co do stabilnosci

1719473[/snapback]

Jeśli kupujesz te sameco w instrukcji to praktycznie nie może być konfliktu.

JA mam NANYA, 2x512MB, które nie są tam uwzględnione i śmigają.

Trza mieć naprawdę pecha żeby mieć brak kompatybilności.

 

 

P.S. Te w instukcji to są modele, któe przetestowali i wiedzą, że napewno działają.

Co nie znaczy, że każde inne mają nie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pare slow tak odemnie o A7V600 (pelna). Wyjatkowo stabilna plyta.Malo wymagajaca co do kosci RAM ( uruchmiaja sie na niej pamieci ktore nie startuja na innych platformach np na Nforce). Wiec jest to idelna plyta do sprawdzania RAMu np programem memtest.Jako ze wg mnie warto podkrecac procki (w ostatewcznosci )ale w sposob "skokowy " z FSB 133MHz na 166 czy z 166 na 200 to nie powinno byc problemu z ruszeniem procka (jesli on wogole daje sie podkrecic) w taki wlasnie sposob . Bez podnoszenia napiecia np Barton 2600+ startuje na magistrali 200MHz (nie wspominajac juz o Ath. 1700+). Wydajnoscia ustepuje plytom na nforce ale wydaj mi sie ze jej stabilnosc w tym wzgledzie jest wazniejsza.

Niestety ma tez wady. Problem z rozpoznwaniem klawiatury i myszy jest dosc znaczacy. Okazuje sie ze uzaleznione jest to od taktowania (rozpoznawania ) procka. Barton 2600+ puszczony na FSB 133MHz od razu wiesza kalwisze i myche(co ciekawe pracujacy na 200MHz nie powoduje w/w problemu).Dlatego warto pomyslec o myszy i klawiszach na USB

Jako ze jestem juz posiadaczem mobilnego Bartona 2500+ to niestety musze z przykroscia stwierdzic ze plyta ta nie zejdzie ponizej 1,6V Vcore (mimo ze procek powinien pracowac na 1,45V). Wiec gdzie tu te 1,5 V zakladane przez producenta?

Wazna czynnoscia kazdego usera powinno byc ustawienie MANUALNE wszysktich parametrow procka/ramu/agp (FSB/mnoznik/napiecia). Zupelnie inaczej komp zachowuje sie na "auto" a inaczej na manualu.( napiecia/temperatura/taktowanie).Mozna nawet wtedy unikanac bledu "mysz/klawiatura"

Warto w systemie zainstalowac programik obnizajacy temp procka .Polecam S2kctl - malenstwo obnizajaca temp o okolo 8 stopni a jeszcze podajacy tem procka na biezaco.

Biosy najnowsze sa od jakiegos czasu dostepne na stronce firmowej _ale wgrywajac bios softem asusupdate warto wybrac server ftp.asus.de ( na innych sa biosy 1006 a nie 1009 v5)

Pozdrawiam

Blesso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z moim a7v600-x mam maly problem ;/ a doklandie zkarta dziwekowa poniewaz na win XP SP2 instaluje stery.. ale windows nadal nie widzi karty dzwiekowej... a stery ze strony producenta to te same co mam na plycie... ma ktos mzoe dzialajace stery do karty dzwiekowej pod XP SP2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam ta plyte w wersji X od ponad roku (bios w wersji 1009). Moja obecna konfigruacja to:

Duron 1300,

2*256MB DDR PC3200 (jedna kosc good ram, druga - jakis no name, przy tym procu chodza na 266),

Winfast GeForce 2 MX 32 MB,

HDD Samsung HD160JJ 160 gb sata-2,

Chieftec 360W-DF

do tego SBLive, sieciowka, tuner, radiowka, napedy.

 

Chcialbym troszke odmlodzic konfiguracje stad mam dwa pytanka:

1) Czy moge dolozyc do niego kosc 512 MB DDR 400 MHZ nie rezygnujac z pozostalych czyli jako trzecia kosc? W instrukcji napisano, ze kosci 400 Mhz moga chodzic tylko w dwoch bankach. To samo jest napisane w faq dot. plyty na stronie asusa. Przegladajac ten watek trafilem na podobne pytanie i odpowiedz brzmiala, ze owszem tylko musze puscic pamieci na 333 mhz. Czy ktos przerabial taki problem i moglby sie wypowiedziec, czy dolozenie tej pamieci jest mozliwe?

 

2) Planuje wymienic proca na Bartona XP-M 2500 lub cos podobnego koniecznie chodzacego na napieciu 1.45. Czy da sie to zrobic uwzgledniajac obecna konfiguracje plus rozszerzenie pamieci o ktorym mowa w pyt. 1? Proca obecnie chlodze Zalmanem 6000 al-cu (dokladnie nazwy nie pamietam, ten poprzedniej generacji pioropusz puszczony w silent:). Chlodzenie chyba spokojnie mogloby zostac?

 

Nie zalezy mi na jakiejs super wydajnosci (raczej na ciszy:) - chce po prostu odswiezyc nieco sprzet wydajac stosunkowo niewiele kasy. Wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

610 Dzieki za link :)

 

A teraz chciałbym przedstawić mój problem. Nie wiem czy w dobrym temacie no ale poniekond płyty to też dotyczyć bedzie. Ogólnie to chciałbym podkręcić swojego Bartona 2500+ na 3200+. Słyszałem ze na luzaku powinien na takich ustawieniach hulać. Niestety po przestawieniu z 11x 166 na 11x 200 komp nie chce sie uruchomić próbowałem na wszystkich napięciach (od 1.65 do 1.85). Postawiłem nowy system i zacząlem go podkręcać na niezainstalowanych sterach od płyty głównej no i poskutkowało bo komp na 11x 200 zaczął sie uruchamiać prawidlowo. To postanowiłem zainstalować sery i sprawdzić czy to własnie one powoduję ze komp sie wczesniej nie uruchamiał. Po zainstalowaniu (4in1 hyperion bodajze 4.55 ) komp dalej uruchamiał i działał prawidlowo. Mogłem go restartowac ile chciałem i za kazdym razem sie uruchomił. Niestety kiedy go wylaczyłem na noc i rano właczyłem to nie chciał sie juz uruchomić dopiero po któryms restarcie włazł do Windowsa, a kiedy juz wlazł to znowu mogłem go restartować ile chciałem i za kazdym razem sie uruchomił. Dlaczego tak sie dzieje ze gdy rano chce właczyc kompa nigdy nie chce mi sie uruchomić od razu tylkopo jakims tam razie.

 

Oblukałem cały bios oraz zrobiłem pare testów i prosze was o opinie

 

1. Tak przedstawiają sie napięcia na płycie

 

Rysunek3.bmp

 

2. Tak ustawione są pamięci na Auto by SPD

 

SDRAM CAS Latency 3T (DDR)

SDRAM RAS to CAS Delay 3T

SDRAM RAS Precharge Delay 3T

SDRAM Active Precharge Delay 8T

 

Opcja 1T Command ....(coś tam) ustawiona była na AUTO

 

 

Teraz powiem tak:

WSZDZIE GDZIE PISAŁEM ŻE KOMP SIE URUCHAMIAŁ POPRAWNIE DOTYCZYŁO TO TYLKO I WYŁACZNIE SYTUACJI KIEDY KOMP CHODZIŁ JUZ JAKIŚ CZAS I JEZELI UDAŁO MI SIE GO URUCHOMIĆ NA JAKICHS USTAWIENIACH (NP. 1,80V 11X 200) TO MOGŁEM GO RESTARTOWAĆ ILE MI SIE PODOBAŁO I ZA KAZDYM RAZEM SIE URUCHMIAŁ POPRWANIE. NATOMIAST KIEDY GO WYŁACZE I CAŁKOWICIE OSTYGNIE NA ZADNYCH USTAWIENIACH NIE URUCHOMI SIE ZA 1 RAZEM !!!!!!

 

Mógłby mi ktoś wyjaśnijcie dlaczego tak sie dzieje ??? Na jakim Vcore mam go puszczac (mam nadzieje ze testy coś w tym pomogą) Napiszcie mi jeszcze jakie napięcie do czego jest (np 3,3 do pamięci) Może to wina zasilacza (ModeCom 350GTX) Co mam jeszcze pogrzebać z pamięciami, Co to jest za opcjia to 1t Command .... albo SDRAM BANK Interleave ??? Moze jakoś inaczej te pamięci ustawić (teraz sa 3.3.3.8 )

Kompletnie nie wiem co mam robić a restartowanie kompa kilka razy aby sie uruchomił na 11x 200 jest bez sensu.

BIOS w tej chwili mam ver 1006 (ale dziś sciągnąąłem juz 1009 - moze to coś pomoże), Fast Write mam OFF, AGP na x4

 

MÓJ KOMP

CPU - Athlon Barton 2500+

PLYTA GŁ - A7V600-X (BIOS ver 1006)

PAMIECI - KINGSTONE 512MB PC400 (3.3.3.8 )

GRAFIKA - R9600PRO Sapphire (OC 400/600 ---> 515/675)

ZASILACZ - MODECOM 350GTX

DYSK - MAXTOR 120G SATA

 

PROSZE O POMOC jezeli potrzebować bedziecie jescze jakieś inf to chętnie podam

JEZELI COŚ GDZIEŚ ŹLE NAPISAŁEM TO SORRY ALE NIE JESTEM JAKIMŚ ASEM W SPRAWACH SPRZĘTOWYCH :)

Edytowane przez terrence81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego pytania numer 1 - znam juz odpowiedz. Mozna spokojnie zainstalowac wiecej niz 2 kosci 400 Mhz pod warunkiem, ze ustawi sie w biosie 333 Mhz, w przeciwnym wypadku plyta nie wstanie. Podziekowania dla uzytkownika forum, ktory mi o tym napisal.

 

Zagadka wciaz dla mnie pozostaje czy moge zainstalowac mobilnego athlona o napieciu 1.45? Z wiadomosci w tym watku wynika, ze nie mozna puscic mniejszego napiecia niz 1.5V. Czy ktos zna odpowiedz i czy moglby sie nia z nami podzielic? :)

 

Zalezy mi na 1.45 poniewaz chce jeszcze bardziej wyciszyc kompa a z duronem 1.3 jest to dosc trudne bo sie cholernie grzeje. Jak grzeja sie mobile i jaka jest roznica w tej kwestii miedzy wersja 1.45 (45W) a 1.65V (72W)? Moc wskazuje, ze roznica moze byc znaczna - a jak jest w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...