Skocz do zawartości
inc0gnit0

Asus A7v600/x/f/se

Rekomendowane odpowiedzi

nie są wymagane otwory w płycie(nie są potrzebne)

koszyk zakłada się tak jak zapinkę na standardowy cooler, a do koszyka przykręca sie radiator

a teraz musisz sobie sprawdzić, czy radiator nie bedzie kolidował z inymi podzespołami, jak mialem Abit NF7-S i chłodzenie Pentagram Freezone Q-92 AlCu, wymiary: 102 x 102 x 69 (mm) na procku, to musiałem wygiąć kilka żeberek od chłodzenia zalmana(niebieskiego) na mostku północnym, a pozatym radiator prawie dotykał do zasilacza, przynajmniej w mojej budzie.

sprawdź sobie dokładnie wymiary chłodzenia i sprawdź czy nie będzie za duże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj manieczko,dziękuję za odpowiedź.Kamień z serca spadł jak to powiadają.Już bałem się,że będę musiał wymienić płytę główną.Zanim napisałem pierwszego posta,mierzyłem odległosći,obudowę mam całkiem sporą,wentlator wejdzie na styk,mostek północny z wersji X jest niski,także nie będzie problemu.Natomiast z zasilaczem u góry będzie się stykał.

Brat ma w swoim komputerze właśnie freezone ,ale wersję 100,z 10cm wentylatorem.I w tamtym komplecie właśnie taki "koszyk" na socket A nakłada się bez śrubek(tylko na S775 są potrzebne śruby).Jednak wolałem się upewnić co do 12cm wersji,ponieważ myslałem,że skoro jest cięższy od 100,to bęzie potrzebował śruby.Na szczęście obejdzie się bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wlasnie otrzymalem ta plyte w wersji SE. Wrzucilem na plyte Athlona XP Palomino 1600+ i nie wiem czemu, ale nie chce odpalic. aczZnaczy odpala, ale nic poza tym. Wiatraczki smigaja, lampka na plycie swieci sie, ale nic wiecej. Probowalem rozne ustawienia pamieci, wkladalem pojedynczo kosci, probowalem z inna karta, resetowalem bios i kompletnie nic sie nie dzialo. Nie podpinalem dysku podczas prob odpalenia kompa.

 

Czy ktos moze pomoc rozwiazac mi problem ?

 

PS. w instrukcji napisane jest ze obsluguje tylko rdzenie Thoroughbred i Barton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie odkryłem coś bbarrrrddzzzoooo dziwnego...

 

okazuje się ze AGP jakby nie dawało zasilania. Probowałem na dwóch kartach graficznych - gf 2 mx 400/400 i gf 6600 GT. po odpaleniu kompa, cooler na karcie graficznej przeskakuje i na tym się kończy. wiatrak obraca się o jakieś 5-10 stopni. na gf 6600 jest tylko taki ruch. natomiast na gf 2 wiatrak nieznacznie przeskakuje co jakąś sekundę..

 

czego to może być wina ? płyty głównej ? a może źle podpięte zasilanie do płyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd Athlon Xp 1600+

XFX GF 6600 GT 256/128 albo GF 2 mx 400/400 64

Karta sieciowa Genius!

pamięć KingMax 256 DDR 3200. mam jeszcze 2 ale dla testu włożyłem jedną

HDD Seagate 40GB

 

Zasilacz ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC

 

ps. wszystkie napedy cd, dvd, dyskietek poodpinalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to uszkodzony port AGP. Watpie zeby ten Modecom przy GF2 i poodpinanych napedach nie wyrabial.

Pooglądaj okolioce portu czy kondensatory nie sa spuchniete albo czy nie ma jakis uszkodzen: cos oderwane. Na necie znajdziesz sporo zdjec w duzej rozdzielczosci do porownania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wsyztskich

Padla mi kosc biosu w mojej plycie A7v600 kupilem nowa zaprogramowalem ja programatorem wsadem pobranym ze strony asusa wersja 9 komputer jets dalej martwy. Sprawdzielm wszystkie elementy pamiec proc itp. wszystko OK i podejzewam ze bios na stronie moze byc niekompletny i dlatego komp nie hce startowac. Moglby mi ktos pezeslac backup swojego biosu

Z gory wielkie dzieki (misiek_2@poczta.fm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wsyztskich

Padla mi kosc biosu w mojej plycie A7v600 kupilem nowa zaprogramowalem ja programatorem wsadem pobranym ze strony asusa wersja 9 komputer jets dalej martwy. Sprawdzielm wszystkie elementy pamiec proc itp. wszystko OK i podejzewam ze bios na stronie moze byc niekompletny i dlatego komp nie hce startowac. Moglby mi ktos pezeslac backup swojego biosu

Z gory wielkie dzieki (misiek_2@poczta.fm)

Witam mam pytanko mam asusa a7v600-x i mam pewien problem kilka dni temu zakupilem nowego semprona 2800 i plyta czyta mi go jako athlona 1,9 Oo wyrgywalem najnowszy bios ze strony asusa programem asus update i dalej nic fsb nie moge przestawic nawet na 133/33 :/ wszystko startuje dyski wentle itd ale monitor nie rusza :( Kilka wartosci powyzesz 100/33 moge podniesc ale czasem sie windows wysypuje:(:( Nie mam juz pojecia co moze byc nie tak !! Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

 

sry za cytat nowy na forum jestem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh po 3 latach szlag trafil moja plyte. Objawy to swiecace kontroli, krecace sie wentyle i czarny ekran. ^_^ Procz tego ze chodzila ciagle na fsb 200 na dobrych zasilaczach i miala spalone 2 gniazda fan smigala jak zloto. Moze jeszcze jutro sproboje cos wymodzic ale wielokrotne clear CMOS nic nie daje. Fare well ;]]]]

Trzeba pogonic kilka przelewow zeby bylo na kolejnego asusa. Ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

Posiadam A7V600-x, obok socketa sa 4 dziury, czy jest mozliwe wlozenie tam jakies podstawki aby mozna bylo uzywac chlodzenia przeznaczonego dla socketow 754/939 ?

 

Zdjecie mobo TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej A7v600-x mialem wlozone do testowania 3 x 1GB, smigaly bez zarzutu. Jak wspomniano wyzej musza byc dwustronne, plyta nie obsluguje pamieci ECC.

Edytowane przez Armo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUAL DDR NIEOBSŁUGUJE.

 

Mam taki problem z prockiem słyszałem że powinien pójśc na fsb166x13,5(standard mnoznik). Zmienialem napiecie na 1.8V i nic podczas ladowania Windy XPdysk nbiechodzi a pasek postempu sie kreci a czasem restart niewiem czemu. Mógłby Ktos pomóc? Chcialem niedlugo odblokowac mnoznik i niewiem czy jest sens :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...