Skocz do zawartości
White_Lies

Chinch-Jack . Możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam taki oto problem. posiadam wieżę DIORA 502, i w tym sprzęcie mam taki tryb PHONO, który jest ponoć wyjściem/wejściem pod gramofon. I tak się zastanawiam, czy można by pod te chinche podpiąć gitarę elektryczną. I czy w ogóle jest możliwe działanie kabla Chinch-Jack? Jeśli tak to czy by to współgrało ze sobą. Wieża jest taka jak ta : DIORA 502-KOMPLET.TAKICH JUŻ NIE MA. OD SS (946271743) - Aukcje internetowe Allegro . Jeśli ktoś by pomógł byłym zobowiązany;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phono jest pod gramofon. Ja w unitra tosca 303 przerabiałem to złącze na normalne line in, wystarczyło wstawić po jednym rezystorze na kanał i zmostkować piny w przełączniku.

 

Nie wiem, jaki sygnał podaje gitara, ale jeśli taki jak każdy inny sprzęt, np cd player, to bez przeróbki w/w dzwięk będzie przesterowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem czy bedzie dzialac, i nie chcialbym zrobic zwarcia jakiegos. moge zamiescic zdjecie tego zlacza z tylu wiezy jesli konieczne. bo myslalem zrobic tak ze wpinam te dwa chinche w wieze z tylu i do tego kabla dolutowuje wniazdo duzego jacka. ale nie wiem czy to zda egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko rzecz nie we wtyczkach, i samo zdjecie g... nam da ;) Haczyk w tym, ze sygnal z gramofonu jest duzo slabszy od zwyklego sygnalu Line In i jak na wejscie gramofonowe poda sie zwykly sygnal, to bedzie on bardzo przesterowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable w tym przypadku to chyba jednak najmniejszy problem. Problemem jest natomiast dopasowanie poziomu sygnału z gitary do wejścia. Raczej na 100% nie da się tego zrobić w prosty sposób na wejściu PHONO gdyż było to wejście przeznaczone specjalnie do gramofonów z wkładką piezzo. Oprócz bardzo dużego wzmocnienia, posiadało ono też zupełnie inną charakterystykę niż pozostałe wejścia, dopasowaną właśnie do tego typu wkładki (bardzo mocne podbicie wzmocnienia w dolnym zakresie częstotliwości). Podłączenie gitary pod to wejście spowoduje, że prawdopodobnie otrzymasz efekt fuzza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel wbije do mnie z gitarka to zobaczymy czy zadziala pod sluchawki badz mikrofon;p jako ze gitary swojej elektrycznej nie posiadam, chcialem sie rozeznac czy jest mozliwosc takiego rozwiazania sprawy z piecem;) mam przy tej wiezy glosniki LDM 100W takze fajnie by to brzmialo mi sie wydaje;) ale przeprowadze testy z kolega i sie zobaczy co i jak;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...