Skocz do zawartości
Oooszasty

ulepszenie kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Phenom ma 3,4ghz na kazdym rdzeniu ;] i5 sie nie podkreca tylko gdy potrzebne sa tylko dwa rdzenie to pracuja one z taktowaniem 3,2 . Wiec masz w aplikacjach x4 cztery rdzenie 3,4 vs cztery 2,6 a w aplikacjach ktore potrzebuja x2 masz dwa rdzenie 3,4 vs dwa 3,2 :P wiec zawsze mniej. i5 jednak jak to intel jest troche do przodu, wiec takty moga byc mniejsze, ale jednak to 965 jest wydajniejszy. Poczytaj troche testow i spojrz na taktowania bo wychwalach turbo ktore i tak nie daje nic ponad to co oferuje wtedy phenom :P

 

Krecenie na boxie w obu przypadkach ma sens i da spory skok. Oczywiscie z ograniczeniem bo ten cooler na stocku nie jest za cichy :P

 

@edit

masz racje :P ale w takim razie jeszcze gorzej to wypada xD Nie bede zmienial bo szczerze przyznam ze jezeli chodzi o i5 jestem laikiem. A to przez to ze zawsze mam wysokotaktowanego quada nawet jak cos komus proponuje.

ps. Twoj problem z mobo :P hmm no wlasnie am3 go eliminuje i to jest plus dla AMD. "Na Intela" trudno o dobra tania plyte. Gdybys mial dzwiekowke i sieciowke to mozna myslec, a tak cos kosztem czegos i naprawde czasem nie warto taniej. Spojrz na zestawy, czemu taniej nie ma i5 750 z tanim mobo tylko am3 ? bo jest lepsze :P i5 ma sens jesli uwzgledniamy spore OC. Ale zawsze jest wydajnym wyjsciem, czasem tylko nieoplacalnym

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są używane 4 lub 3 rdzenie to się podkręca do 2,93ghz, jak 2 to 3,06ghz, jak 1 to 3,2ghz.

 

I co z tą płytą główną? Bo chce jakąś tanią byleby turbo działało? I nie da się jakiś tańszych pamięci?

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Jak aplikacja wykorzystuje 4 lub 3 rdzenie, to procesor podkręca się do 2.8GHz. Jak 2 lub 1 rdzeń - do 3.2GHz.

 

Nie zapominaj, że porównywalne płyty pod Core i5 są ponad 100 zł droższe. Jeśli będziesz podkręcał procesor, to lepiej brać i5, a jeśli nie - Phenoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sporo testów i core i5 + turbo często jest sporo lepszy od phenoma 3,4ghz. Do tego zawsze jest zapas oc i można podkręcić. Martwię się jednak, że przy standardowym schładzaczu może być ciężko(zawsze potem mogę lepszy cooler kupić). Ale do wakacji zamierzam kupić jakąś super grafikę z highendu to wtedy na pewno podkręce procka.

 

To OSTATECZNIE jakie mobo i pamięci? I co z tamtym zasilaczem? Jakie piny ma?

 

Up

Widzę, że masz podkręconego do 3,8ghz. Turbo masz wyłączone?

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sporo testów i core i5 + turbo często jest sporo lepszy od phenoma 3,4ghz.

 

No patrz, a ja czytałem i mam inne wnioski... Konkretnie, że oba procesory mają ogólnie porównywalną wydajność.

 

Do tego zawsze jest zapas oc i można podkręcić. Martwię się jednak, że przy standardowym schładzaczu może być ciężko(zawsze potem mogę lepszy cooler kupić). Ale do wakacji zamierzam kupić jakąś super grafikę z highendu to wtedy na pewno podkręce procka.

 

To jednak upraszcza sprawę - bierz Core i5 750. Na standardowym chłodzeniu da radę zrobić 3-3.4GHz w zależności od sztuki.

 

To OSTATECZNIE jakie mobo i pamięci? I co z tamtym zasilaczem? Jakie piny ma?

 

Proponuję:

 

Procesor : Intel Core i5 750 - 725 zł

Płyta Główna : MSI P55-GD65 - 539 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 360 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 320 zł

 

Razem : 1944 zł (esc.pl)

 

Widzę, że masz podkręconego do 3,8ghz. Turbo masz wyłączone?

 

Tak. Przy mocniejszym OC trzeba wyłączyć. Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zasilacz też OCZ, tylko wersja 500W.

 

Niby czemu nie GoodRam? Jakieś konkretne powody? To są bardzo dobre pamięci - tanie i ładnie się kręcą. Brak radiatorów nie jest wadą, bo większość pamięci ma je dla wyglądu...

 

Na płycie nie warto oszczędzać, zwłaszcza, jeśli się podkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Cie nie stac to wez dobre am3 i zrozum ze Turbo wcale nie oznacza ze i5 jest lepszy wtedy od phenoma II 965. Uparles sie, a nie chcesz tyle wydac...

 

ps ja rowniez potwierdze ze sa porownywalne a bez oc 965 lepszy. Nie wiem ktore Ty testy czytasz i gdzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z nią nie tak...? To jedna z lepszych płyt na rynku... Droga, ale warta swojej ceny.

 

A jeśli tak ubolewasz nad ceną, to faktycznie lepiej weź Phenoma II X4 965.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel to intel. Ma 80% rynku procków (zresztą dzięki swoim integrą w GPU też rządzi :P). A AMD walczy tylko ceną i jeszcze się arabom sprzedało. A jako że mam fanbojstwo we krwi nie mogę wspierać firmy, która kłóci się z moimi zasadami. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel to intel. Ma 80% rynku procków (zresztą dzięki swoim integrą w GPU też rządzi :P). A AMD walczy tylko ceną i jeszcze się arabom sprzedało. A jako że mam fanbojstwo we krwi nie mogę wspierać firmy, która kłóci się z moimi zasadami. :E

 

No to pogódź się z tym że nie często w kompie będziesz miał to co ma najlepszy stosunek cena/jakość ba, w skrajnym wypadku możesz mieć nawet coś gorszego za troszkę/trochę większe pieniądze, bo zapewne znanie ci jest płacenie za markę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić i5 750, ale doszedłem do wniosku, że nie stać mnie na tą platformę (dobra płyta ponad 550zł, a i procek droższy). Teraz składam pod najlepszego phenoma.

 

AMD Phenom II X4 965 BE

GoodRam 2x2GB 1600MHZ

mobo nie wiem

ocz 500w - już upatrzony

 

 

i jeszcze dam bonusowe pytanie - na ile starcza smarowanie pastą termoprzewodzącą? (co ile trzeba smarować?)

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pamietaj by kupic proca w rewizji C3.

2. Wiedz ze 965 C3 i 955 C3 to ten sam procesor, a wiec chcesz zaplacic za to ze producent podniosl zegary :P

3. Podkrecenie (w szczegolnosci C3) o 200mhz to jest 5 min "pracy" i nie trzeba nic testowac, bo to logiczne ze kazdy proc temu podola xD oczywiscie spokojnie na boxie.

4. Zmieniajac chlodzenie musisz nalozyc paste, inaczej jest to pomylka i niesie smierc dla proca w niedlugim czasie mimo iz trudno procesor popsuc :P A potem to i po 8 i wiecej lat chodza, ale po co je meczyc. Nalozyc co 2 lata i juz :P ps. poczytaj by robic to poprawnie ^^ na forum sa nawet fotki, choc to banal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić płytę główną Gigabyte P55-UD3 pod core i5. Nagle odkryłem istnienie usb 3.0. Co to jest? Opłaca się z nim kupować mobasa? I czy jest kompatybilne wstecz?

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie urządzenia korzystające z USB3.0 powinny się pojawiać w dosyć dużym tempie, jak na razie to tylko miły dodatek, który pewnie jeszcze w tym roku może być dosyć przydatny, o ile kupisz coś na USB3.

 

Ja bym wziął mobo z USB3, chociażby dla własnej satysfakcji, żeby to mieć na wszelki wypadek. Zawsze twierdziłem, że lepiej jest coś mieć i tego nie używać niż nie mieć i potem kombinować skąd to wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...