Skocz do zawartości
Spider

Jaka Obudowa, Chłodzenie, Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z doborem kilku gratów tych co w temacie. Najlepiej będzie jeśli opisze w skrócie mój problem. Otóż po kilku miesięcznym użytkowaniu boxowego chłodzenia na moim CPU już nie wytrzymuje głośnej pracy. Tak wiec postanowiłem zmienić chłodzenie, i tu rozpoczyna się problem posiadam w tym momencie obudowę Modecom Harry Midi i co za czym idzie lepszego chłodzenia do niej nie mogę włożyć bo obudowa posiada tylko 180mm szerokości a więc dochodzi także wymiana budy na inną lub użycie chłodzenia Cooler Master Hyper TX3 które powinno wejść do tej budy lecz chłodzenie jest głośne czytając opinie.

 

1. Potrzebuje nowej obudowy solidnej, przewiewnej i wytrzymałej nie wchodzącej w wibracje najlepiej z funkcją fajnego chowania kabelków z tyłu za tacką oraz dolny tryb montowania zasilacza (najlepiej wentylatorem do dołu). Zdaje się że najlepszym wyborem była by buda SILENTIUMPC GLADIUS 600 PURE BLACK lecz podobno jest ona z cienkiej blachy

Link do aukcji: SILENTIUMPC GLADIUS 600 PURE BLACK // NOWOŚĆ! (985391315) - Aukcje internetowe Allegro

 

Następna obudowa jaka mnie zaitersowała to Aerocool Rs-9 też wygląda na niezłą konstrukcję

Link do aukcji: Aerocool Rs-9 Super Chłodzenie Panel Kontrolny (976043736) - Aukcje internetowe Allegro

 

Jest jeszcze jedna buda która może jest lepsza od 2 wyżej wymienionych Antec Three Hundred sam już nie wiem bo pewną wada tej obudowy jest fakt że zasilacz może być zamontowany tylko wentylatorem do góry co sprawia żę wciąga powietrze ze środka obudowy <_<

cena max do przeznaczenia to 250zł

 

Proszę was o jakieś rady co do tych obudów co wybrać lub może warto kupić coś innego a może zostać przy tej co mam i dokupić jakieś chłodzenie ?

 

2.

No to teraz chłodzenie, interesuje mnie coś wydajnego tak żeby było można podkręcić procka oraz aby była cisza i w tym przypadku kłania się Scythe Mugen 2 Rev.B większość go poleca lub AeroCool DCC-C1200 też zdaje się być dobrym chłodzeniem niby dostał rekomendacje PClab. Nie mam pojęcia co wybrać. Chłodzenie ma pasować do budy z wyżej wymienionych (lub tych co polecicie) oraz do mojego mobo(komputer w singu). Mile widzane wasze propozycje.

cena max do przeznaczenia to 180zł (pastę też trzeba kupic :) )

 

3.

"Monitor" chciałbym zakupić fajny monitorek 22' w cenie do 700zł. Do gustu przypadł mi LG np. taki FULL HD LG W2261VP-PF 50000:1 2ms HDMI SKLEP Wwa (981519044) - Aukcje internetowe Allegro nie wiem zbytnio czym sugerować się przy wyborze monitora ale z wyglądu jest fajny :wink: Monitor będzie wykorzystywany głownie w grach, na obecnym monitorze gram w rozdziałce 1280-1024 oraz posiadam kartę graficzną GTX 275 896MB (komputer w singu). I teraz pytanie do was czy bardzo dużo stracę na wydajności gier jeśli będę używał wysokich rozdziałek pod czas gry i czy do owej karty graficznej monitor tej klasy za takie pieniądze jest wart ?. Dodam również że nowy monitor chciałbym podłączyć pod złącze HDMI. Jeśli macie jakieś inne propozycje to oczywiście są mile widziane.

 

To na tyle rozpisałem się troszkę ale mam nadzieje że wszystko wyjaśniłem. Jeśli post został napisany nie w tym miejscu co trzeba to przepraszam najmocniej oraz proszę o przesunięcie go na właściwe miejsce pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli mam rozumieć że buda tą co posiadam może być i styknie do niej SilentiumPC Spartan plus ten monitor Dell'a ok jest to nawet ciekawa propozycja lecz oglądając różnice pomiędzy matrycą IPS vs TN zauważyłem tylko jedną. Ekran z matrycą IPS nie zanika pod żądnym kontem a z matrycą TN już nie jest tak pięknie a więc jak by trochę pomyśleć to czy warto jest dokładać te 150zł do monitora z matryca IPS tylko po to aby mieć dobry kont widzenia ? skoro i tak siedzę na wprost monitora. Nie wiem może ja to źle rozumuje <_< ale tak czy nie inaczej dzięki za propozycje. Oczywiście mile widziane komentarze oraz wasze propozycje. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego FULL HD LG W2261VP-PF według mnie nie ma sensu brać. Monitor o przekątnej 21,5 cala z rozdzielczością 1920x1080 ma zbyt małą plamkę do komfortowej pracy. Trzeba kombinować ze zmianą DPI w systemie, domyślną wielkością czcionki w przeglądarce itd, a i tak zawsze zostaną jakieś problemy.

Jeśli nie jest się "kolorofilem", nie tworzy profesjonalnie grafiki ani nie ma aż takiej potrzeby dobrych kątów to branie na siłę czegoś innego niż TN nie ma sensu.

Rozważ może LCD LG 23" LCD W2343T-PF. Przy tej cenie to już 250zł różnicy do Della. Ten to ma już sensowny rozmiar plamki, prawie identyczny jak LCD 17" 1280x1024. Jedyne czego nie ma to HDMI. Jednak DVI-D oprócz dźwięku jest w 100% elektrycznie identyczne z HDMI i istnieją w razie czego proste przejściówki. Jeśli jest ci ono koniecznie potrzebne to może weź Monitor LCD LG 23" LCD W2361V-PF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ może LCD LG 23" LCD W2343T-PF.

 

mam ten monitor i szczerze moge go doradzic, ale jak wszystko posiada pewny minus, ktory dosyc mocno mnie irytuje. Gdy sie nagrzeje, tak z 2-3h to po wylaczeniu strasznie strzela plastik. Potrafi tak strzelac nawet godzine! nie wiem czy to ja trafilem na taki nędzny egzemplarz i wysylac to czym prędzej na gwarancje, czy to wszystkie tak mają. Najbardziej to denerwuje jak odchodzac od komputera odrazu klade sie do lozka, wtedy to zasnac nie idzie to musze zaaplikowac sobie muzyke ktora zaglusza to wstretne strzelanie. Częstotliwość tych strzalow to jakies 5sekund...

 

Ale jesli chodzi i kolory to są "bajeranckie" ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obecna buda Ci nie przeszkadza to możesz ją zostawić.

 

Nie przeszkadza ale mam troszkę wątpliwości co do tego chłodzenia SilentiumPC Spartan czy przypadkiem po podłączeniu dołączonego wentylatora pod 4pin na płycie głównej i pozostawienie go pod kontrolą systemu nie będzie hałasował np. przy wymagających grach takich jak GTA IV. Pytam o to bo nie mam panelu do regulacji obrotów a kontrola obrotami po przez program nie wchodzi w grę po prostu chce podłączyć pod 4 pinowe złącze i mieć spokój oraz cisze. Pozdrawiam

 

 

Tego FULL HD LG W2261VP-PF według mnie nie ma sensu brać. Monitor o przekątnej 21,5 cala z rozdzielczością 1920x1080 ma zbyt małą plamkę do komfortowej pracy. Trzeba kombinować ze zmianą DPI w systemie, domyślną wielkością czcionki w przeglądarce itd, a i tak zawsze zostaną jakieś problemy.

Rozważ może LCD LG 23" LCD W2343T-PF. Przy tej cenie to już 250zł różnicy do Della. Ten to ma już sensowny rozmiar plamki, prawie identyczny jak LCD 17" 1280x1024. Jedyne czego nie ma to HDMI. Jednak DVI-D oprócz dźwięku jest w 100% elektrycznie identyczne z HDMI i istnieją w razie czego proste przejściówki. Jeśli jest ci ono koniecznie potrzebne to może weź Monitor LCD LG 23" LCD W2361V-PF

 

Dzięki wielkie sporo mi pomogłeś też coś słyszałem o zbyt małej plamce przez co trzeba kombinować z wielkością czcionki. Zainteresował mnie ten model LG'ka lecz poczekam jeszcze być może ktoś coś doda do tematu i wtedy rozwarze kupnoMonitor LCD LG 23" LCD W2361V-PF ale powiedz mi jeszcze jedną rzecz skąd dowiedziałeś jaką wielkość plamki ma ten monitor oraz na jaki rozmiar najlepiej zwracać uwagę. Pozdrawiam.

 

mam ten monitor i szczerze moge go doradzic, ale jak wszystko posiada pewny minus, ktory dosyc mocno mnie irytuje. Gdy sie nagrzeje, tak z 2-3h to po wylaczeniu strasznie strzela plastik. Potrafi tak strzelac nawet godzine! nie wiem czy to ja trafilem na taki nędzny egzemplarz i wysylac to czym prędzej na gwarancje, czy to wszystkie tak mają. Najbardziej to denerwuje jak odchodzac od komputera odrazu klade sie do lozka, wtedy to zasnac nie idzie to musze zaaplikowac sobie muzyke ktora zaglusza to wstretne strzelanie. Częstotliwość tych strzalow to jakies 5sekund...

 

Ale jesli chodzi i kolory to są "bajeranckie" ;]

 

Hehe no to rzeczywiście nie jest to zbyt miły dźwięk, wydaje mi się że to po prostu taki model i tak w sobie już ma.

 

 

PS. Jak już wiecie na rynku jest wiele producentów monitorów LCD i nie kończy się tylko na marce LG jeśli macie jeszcze jakieś inne sugestie, propozycje to oczywiście są mile widziane. Ale Monitory monitorem ten temat także jest o moim problemie z Obudową i chłodzeniem dostałem już bardzo ciekawą propozycje od (pozwole sobie przytoczyć nick) andrew777 że jednak warto pozostać przy tej budzie i dokupić samo chłodzonko lecz tak jak mówię świat na tym się nie kończy jeżeli macie jakieś inne propozycje również są mile widziane. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc. :wink:

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście różnica jest spora tylko jedno ale tego Dell'a porównują z jakimś starym modelem LG'ka. I co jeszcze zauważyłem obsługuje max rozdzielczość 1680-1050 oraz posiada Kontrast 1000:1 statyczny i 3000:1 dynamiczny czy przypadkiem nie jest to mało ?. A co do wentylatorka prawda da rade pod 5/7V ale przypuśćmy że się uparłem i podłączam go pod złącze 4 pin na płycie głównej czy owy wentylatorek będzie głośny pod obciążeniem kompa ?. Bo niby czytając dane techniczne producenta z jaką prędkością się kręci 300 ~ 2400 +/-10%

to niby głośno nie jest jak sądzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie sporo mi pomogłeś też coś słyszałem o zbyt małej plamce przez co trzeba kombinować z wielkością czcionki. Zainteresował mnie ten model LG'ka lecz poczekam jeszcze być może ktoś coś doda do tematu i wtedy rozwarze kupnoMonitor LCD LG 23" LCD W2361V-PF ale powiedz mi jeszcze jedną rzecz skąd dowiedziałeś jaką wielkość plamki ma ten monitor oraz na jaki rozmiar najlepiej zwracać uwagę. Pozdrawiam.

 

Zrobiłem sobie odpowiedni arkusz kalkulacyjny. Niestety nie mogę go wstawić na forum. Daję więc wyniki w postaci tekstu:

sz.px	wys.px	prz.in	px/in	px mm	px/mm^2	sz.cm	wys.cm	pow.cm^21280	1024	17,0	96,4	0,263	14,41	33,72	26,97	910  1280	1024	19,0	86,3	0,294	11,54	37,68	30,15	1136 1600	1200	21,0	95,2	0,267	14,06	42,67	32,00	1366 1280	800	15,4	98,0	0,259	14,89	33,17	20,73	688  1440	900	19,0	89,4	0,284	12,38	40,92	25,58	1047 1680	1050	20,0	99,1	0,256	15,21	43,08	26,92	11601680	1050	22,0	90,1	0,282	12,57	47,39	29,62	14031920	1080	21,5	102,5	0,248	16,27	47,60	26,77	12741920	1080	23,0	95,8	0,265	14,22	50,92	28,64	1458 1920	1080	24,0	91,8	0,277	13,06	53,13	29,89	1588 1920	1200	24,0	94,3	0,269	13,80	51,69	32,31	1670 1920	1200	26,0	87,1	0,292	11,75	56,00	35,00	1960
Według mnie, wielkość plamki podana w ilości pikseli na mm^2, jest bardziej zgodna z odczuciem niż jej rozmiar w mm.

Moim zdaniem w zależności od rozdzielczości brać przynajmniej: 1680x1050 - 22", 1920x1080 - 23", 1920x1200 - 24".

 

Jeśli chcesz brać TN to nie ma co przepłacać. LG ma sensowne ceny i 30 dni gwarancji na bad piksele.

 

Jeśli IPS to ten DELL jest naprawdę dobrą ofertą. Na kontrast dynamiczny nie ma sensu zwracać większej uwagi bo te ogromne liczby w rzeczywistym użytkowaniu nic nie dają. Odnośnie rozdzielczości to 1680x1050 w porównaniu do Full HD ma wg mnie tylko jedną wadę - nie da się otworzyć dwóch dokumentów A4 100% obok siebie. Przy przeglądaniu WWW ważniejsza jest wysokość a ta jest prawie taka sama. Filmów mających rzeczywiście rozdzielczość Full HD też raczej oglądać nie będziesz. W grach 1680x1050 też w zupełności wystarcza, a karta graficzna może być trochę słabsza.

Edytowane przez miron_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim dzisiaj w końcu dostałem chłodzonko SilentiumPC Spartan HE923 po czym od razu zabrałem się do montażu owego coolerka. Po rozprowadzeniu równomiernie pasty termoprzewodzącej cienka wartstwą (użyłem całej tubki bo tak pisało w instrukcji ) kartą płatniczą przystąpiłem do montażu chłodzenia. Wszytko ładnie pięknie się zamontowało, włączyłem kompa i pomyślałem sobie że zrobię testy, do pomocy przyszedł mi programik OCCT v.3.1.0 włączyłem test i ku mojemu zdziwieniu temp. max jaką zanotowałem po 44min to 60'C nie wiem czy to dobrze czy źle bo na boxie było 64'C więc dużej różnicy nie ma. Czyżby owy coolerek nie dawał sobie rady z moim prockiem (komp w sygnaturce). Na wszelki wypadek daje link do zdjęcia z wynikiem temp. dla 1 rdzenia.

 

http://img704.imageshack.us/img704/9311/2010051017h33cpu1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastą dołączoną do zestawu "Thermal Grease" podobno nie jest zła. Dodam jeszcze że starą oczywiście usunąłem i IHS od tłuściłem spirytusem salicylowym.

 

PS. Widzę że masz taki sam zestaw pochwal się jak on ci się sprawuje i jak z temperaturami przy taktowaniu 3,2Ghz o ile jeszcze pamiętasz Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o monitor to spokojnie możesz brać tego Dell'a 2209WA. Mam go od niedawna, potężnie zastanawiałem się przed zakupem, przeczytałem masę recenzji i nie zawiodłem się - sprzęcior kozak, zarówno do netu jaki i do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastą dołączoną do zestawu "Thermal Grease" podobno nie jest zła. Dodam jeszcze że starą oczywiście usunąłem i IHS od tłuściłem spirytusem salicylowym.

 

PS. Widzę że masz taki sam zestaw pochwal się jak on ci się sprawuje i jak z temperaturami przy taktowaniu 3,2Ghz o ile jeszcze pamiętasz Pozdro.

 

Podobno nie jest zła ;)

No ale, nie mierzyłem - od razu rozbiłem clock up... a teraz mam -256 stopni na rdzeniu... organoleptycznie jest w porządku...

Po rozprowadzeniu równomiernie pasty termoprzewodzącej cienka wartstwą (użyłem całej tubki bo tak pisało w instrukcji )

A pokaż fotę tej cienkiej warstwy ;) bo w tubce tego troche jest... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w AOD temp. pokazuje poprawnie może masz uwalony czujnik, zobacz temp. w Everest tak jak andrew777 mówi. A co do mojego tematu takie temperatury jakie mam są dopuszczalne dla tego rodzaju chłodzenia ?

 

PS. Zauważyłem też że przy max obrotach 2600 chłodzenie wchodzi w wibracje ( drży )to normalne objawy czy coś jest nie tak bo niby wentylator ma gumowe kołki które powinny to niwelować. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-256 C pewnie pokazuje w AOD. Zobacz w Coretemp lub Everest.

 

U mnie w AOD temp. pokazuje poprawnie może masz uwalony czujnik, zobacz temp. w Everest tak jak andrew777 mówi. A co do mojego tematu takie temperatury jakie mam są dopuszczalne dla tego rodzaju chłodzenia ?

 

Inne programy pokazują zero stopni więc... ale to tylko po mnożnik up ;) właśnie sprawdziłem i przy stocku pokazuje normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa od kiedy to po podniesieniu mnożnika temperatura jest źle wyświetlana a na stocku jest poprawnie, pierwszy raz o czymś takim słyszę. Jak możesz to podaj jaką miałeś temperaturę na stocku. Po prostu chce porównać z moimi temp. bo w google nie mogę nic znaleźć o tym chłodzeniu zamontowanym na Phenomie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo (proc na 3.2ghz):

 

- po 10 minutach od włączenia windowsa - 41-42 stopnie

- po 20 minutach occt - 49-51 stopni

 

Na przedzie budy 120mm, zaraz za coolerem 92mm sterowana przez pwm...

 

Zmierzone PC Probe II

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za unikatowe testy dla mnie :wink: A więc zrobiłem test jeszcze raz tylko tym razem na 20 minut z wyłączonym Cool 'n' Quiet w biosie i zanotowałem w idle 42'C ale za to w stresie 57'C czyli nadal jest trochę za wysoka więc postanowiłem otworzyć obudowę i ku mojemu zdziwieniu temp. spadła do 53'C. Niby wentylatorek z przodu obudowy 92mm mam bo taki max rozmiar da się wsadzić ale w pewnym sensie blokuje go chyba wielka płachta plastiku z przodu Fotka Obudowy jak sądzicie da rade coś z tym zrobić tak aby nie ciąć budy? bo mi na myśl przychodzi użycie wolnych slotów pod napędem DVD i tam wstawić wentylatorek 120mm taki ja u ciebie Wreq, dobry to pomysł? Tylko jedno ale musiał bym się pozbyć Panelu LCD który zajmuje 2 sloty z przodu obudowy. Jakieś rady ? Pozdro.

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego (nie wiem jak wygląda u ciebie sprawa w obiegu powietrza bo takowego zdjątka nie ma) wiec na początek przydałoby się (jeżeli nie masz) to uporządkować kable poza tym weź linijkę i mierz może na tył się wciśnie wentylek 12x12 i EW. zrobić w Topie budy dziurę na wentyl 12x12,

 

Edit: widzę po zdjęciach budy w necie ze ciężko będzie wcisnąć na tył 12x12, zostaje więc jedynie zrobić dziurę w topie i wstawić tam 12x12 (lub większego wentylka)

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady jutro przejdę się do sklepu i zakupie pastę AS5 no i będę smarował być możliwe że dałem za grubą warstewkę nie mówię nie. A tak na przyszłość jaką budę byście proponowali bo nie wykluczone że jednak trzeba będzie zmienić. Fajnie było by też jak by posiadała okienko z plexi :razz:

 

PS. Pastę lepiej rozsmarować palcem przez woreczek czy kartą, wiem że jest multum sposobów ale pytam tak dla pewności no i jeszcze skąd wiedzieć że warstwa nie jest za gruba ani za cienka xD Pozdro.

 

Edit. Poczytałem troche testów w necie że pasta ARCTIC CERAMIQUE jest lepsza od AS5 i przy tym tańsza, którą warto brać ? A może wy macie jakiś swoich faworytów przy których warto się zastanowić ? :wink:

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...