Skocz do zawartości
goldi11

ATI 5870 czy Nvidia 480?

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższej przyszłości bede kupował karte graficzną i tak jak w temacie mam dwóch faworytów. Nie jestem fanboyem żadnej firmy. Co do ceny to Ati bedzie tansza ale 480 podobno jest bardziej "przyszłościowa"

 

Mój sprzęt to

i7 860 @ 4GHz

4Gb ddr3 2000

4x250Gb seagate

 

Moja aktualna karta to ATI 3870x2 która już mnie denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czego oczekujesz od karty. 5870 zdecydowanie bardziej oplacalna od 480 jesli chodzi o stosunek cena/wydajnosc, 480 ma cuda i gry z physx beda mialy dodatkowe efekty i beda chodzic lepiej, ale tych gier jest niewiele, a w DX9/10 karty maja prawie identyczna wydajnosc. Z testow wynika ze 480 grzeje sie do 100 stopni i wyje jak odkurzacz co nie wystepuje w przypadku 5870.

 

Rozwiazania sa wg mnie trzy:

 

1. Jesli chcesz potwora, kup 5970 -niewiele drozszy od 480 i o wiele bardziej wydajny, ale moze wystepowac microstuttering.

2. Jesli jara Cie physx i cuda to wez 480 ale bedziesz musial dolozyc kolejne ~200zl zeby karta w lato nie miala 150 stopni.

3. Jesli ani 1. ani 2. to kup 5870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dochodzi problem tego, że w Polsce ciężko będzie kupić gtx480, a znając życie to cena będzie 2kzł albo i lepiej.

Imho lepiej wziąć hd5870, jeśli kręci Cię physx, to kup tanią kartę nvidii, i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe efekty w grach z Physx ?? Interesują mnie tylko gry z i rdzeniem.

mam 3870x2 i te miktoprzyciecia znacznie osłabiają grywalność, przy 30fps dalej sie tnie

 

zastanawiam sie czy opłaca sie dołozyć jakieś myśle 400zł za cuda i physx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tez sie nad tym zastanawialem. Czekalem na fermi dlugo, ale po pierwszych testach i recenzjach odpuscilem i kupilem 5870 i nie moge narzekac(jak bym wiedzial zrobil bym tak pol roku temu).Starego GF uzywam do obliczen fizyki i jest git. Moze i teraz fermi jest przyszlosciowe, ale na jak dlugo? Technologia rozwija sie bardzo szybko i za 6 lub 12 miesiecy bedzie cos nowszego(nowe rewizje, proces technologiczny, ATI pewnie w przyszlym roku wypusci serie HD 6xxx).Ja z moim 5870 poczekam sobie na nastepna ewolucje badz rewolucje kart graficznych.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe efekty w grach z Physx ?? Interesują mnie tylko gry z i rdzeniem.

mam 3870x2 i te miktoprzyciecia znacznie osłabiają grywalność, przy 30fps dalej sie tnie

 

zastanawiam sie czy opłaca sie dołozyć jakieś myśle 400zł za cuda i physx

 

za cuda, psyhx i odgłos wentylatora, który wybudzi w nocy całą rodzine ze snu, i którego nawet słuchawki nie zamaskują. W porównaniu z hd3870x2 na hd5870 i tak zyskasz na wydajności lata świetlne. Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, bez przesady, przeciez taki 5870 to praktycznie kazda gre dzisiaj "pociagnie". PhysX ? A co to takiego ? To te dwie kartki papieru wiecej latajace w batmanie, celowo wylaczone do celow marketingowych, bo byle Athlon 2000+ by je spokojnie wyrenderowal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem za ATi 5870, przynajmniej na ten czas.

 

ps. a jak kolega chce koniecznie PhysX, za jakiś czas może dokupić sobie najtańszą kg. od nV z obsługą tej technologii, i skorzystać - na dzień dzisiejszy bym nie kupił 470/480 od nV - powody: za drogo, za głośno, za ciepło, wydajność w stosunku do ATi 5870 od 3 do 10% wyższa etc.Więcej kolega się dowie z tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie na ten temat, ale PhysX jak dla mnie fajna rzecz(

).Gdyby nie ta temp i halas GTX-a 480 pewnie bym go lyknal.Zastanawialem sie nad 470, dosc krotko bo w tej cenie wydarlem 5870.Sorrki za brak polskich liter. Edytowane przez mimaspl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to nie widzialem niczego, co by nie moglo byc obsluzone z palcem w pupie przez Havoka i pierwszy lepszy procesor. To wszystko co do tej pory pokazali, to strasznie naciagane efekty i z kilometra czuc, ze NVidia musiala wylozyc na to kase. Poza tym, to 100x lepszym rozwiazaniem jest 5870 i 9600GSO do PhysX, jak juz tak bardzo ktos to chce miec.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, lepsze jest to rozwiazanie niz gtz480(poniekąd) :)

byly testy ktore udawadniaja ze psyhx sa celowo spowalnianie (nawet renderowane przez cpu), przez nv aby nvidia miala pierwszenswtwo w fizyce.

jak dla mnie lepszym rozwaiazaniem jest hd5850. nawet bez GF, poniewaz gier z psyhx jest tyle co na lekarstwo(1-3?), tyle samoe co gier pod dx11, choc jednak dx 11 to przyszlosc a pssyhx to powolne zmierzanie ku dna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kibicowalem Nv.Po fermi spodziewalem sie troszeczke wiecej ale wyszlo jak wyszlo dlatego kupilem ATI i jestem zadowolony.Fizyka w wykonaniu Nv(BatmanAA)czy Havoka(SWTFU) cieszy oko. Karte kupuje do gier dlatego chce pograc na max ustawieniach a jezeli mam przy okazji PhysX to czemu nie.DX11 jest przyszloscia, ale tylko do DX12.Ale to jest tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba działa to tylko na siódemce (może xp :unsure: ). Na Viście podobno nie działa. :)

 

Co do wyboru to wszystko zależy co komu odpowiada jak liczy się bezkompromisowa wydajność to 480'tka (tu pojawia się problem dostępności), chociaż wyjście z 5870 i kartą nV do fizyki również jest ciekawe, chociaż ciekawi mnie jak wygląda konfiguracja takiego konfigu. Czy wystarczy wgrać dwa rodzaje sterów i jazda czy trzeba coś tam grzebać :? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wyszukiwanie "radeon physx" nic ciekawego nie zwraca, więc może kojarzysz gdzie coś było? Zapewne w którymś temacie o Radeonach, a tak może być ciężko znależć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że 5870 +9600gso nie jest takim fajnym rozwiązaniem

 

-podwójny ekran, wydaje mi sie że będzie bardzo denerwujący

-trzeba dokupic drugą karte

-nieduży wzrost mocy, na overclock.pl testowali z GTX280.

 

rozwiącanie wydaje sie dla osób które nie mają co zrobić ze 180zł (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja raczej nie stanowi problemu. Niech sie ktos wypowie jak z eksploatacją, czy jest duzo problemów i czy jest widoczny jakis wzrost mocy -w grach oczywiście.

 

A czytales chociaz kilka zdan? Nie ma praktycznie zadnego wzrostu mocy bo grafike renderuje tylko karta ATI, a karta NV zajmuje sie tylko physx'em. To nie dziala jak hybrid CF/SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...