Skocz do zawartości
ath

Firefox 4 beta

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś więc dał mocno ciała, bo nie mam dostępu do Stylish przez ikonę na statusbar. Przez to nie mogę zmienić sobie skóry na forum, co z kolei przekłada się na blokadę niektórych opcji moderacji. Dlatego też trzeba zgłosić błąd "robicie to źle!". ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Ktoś więc dał mocno ciała,

 

Uzytkownik? ;]

 

about:addons

 

Co widzisz po kliknieciu we wtyczki(z angielskiego plugins)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam standardowym zestawem: flash, reader, quicktime, java, wmp i może jeszcze real player? ;)

Ludzie często mylą pluginy (wtyczki) z extensionami (rozszerzeniami) lub używają tego zamiennie (sam się czasem na tym łapię że piszę 'pluginy').

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Brawo! W nagrodę Załozysz temat na testowym i zapiszesz 100 razy "Nie będę uzywał produktów firmy Apple" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu marudzę, że mi Stylish nie działa, a Ty się ze mną bawisz w grę słów - plugin/addon - jeden królik, bo i tak ikony na pasku brak.

 

A żeby było ciekawiej, to "Stylish" ma dodatkową ikonę do zarządzania widoczną w menu Narzędzia->Dodatki w FF 3.x - nie jest ani w Addons, ani w Plugins. :P

 

Tzn jest w addons, ale tam tylko "on/off". Natomiast pod osobną ikonką mamy włącz/wyłącz/dodaj/usuń konkretny styl - czyli opcja której potrzebuję w FF 4.x beta.

 

BTW: about:addons -> "Adres URL jest nieprawidłowy i nie może zostać wczytany" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Przestan marudzic bo nudne to jest :)

 

Stylish :: Dodatki dla programu Firefox

 

Działa z Firefox 3.5 - 4.0b2

 

 

Wersja 1.0.11 9 August 2010 232 KB

 

Thunderbird 3.0 - 3.0.*

SeaMonkey 2.0 - 2.0.*

Firefox 3.5 - 4.0b2

 

Updated to support Firefox 4.0b2.

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! W nagrodę Załozysz temat na testowym i zapiszesz 100 razy "Nie będę uzywał produktów firmy Apple" ;)

O ile iPoda bez problemu mógłbym zamienić na Zune HD (bo bez odtwarzacza żyć nie potrafię a Zune HD jest świetnym playerem) o tyle z MacBookiem byłby problem bo fajne DELLe nie mają OS X'a [; Szczerze powiedziawszy zaczynam zbierać na ślicznego, aluminiowego MacBooka Pro.

 

ULLISSES przeczytałeś mój ukryty post wyżej? Rozwiązanie problemu i sympatyczny wzrost szybkości w jednym.

 

Miałem już wcześniej napisać: jakby ktoś chciał gotowe mody wizualne nowego lisa to na Neowinie jest solidny temat. http://www.neowin.net/forum/topic/921416-share-your-custom-firefoxminefield-4-stylish-scripts/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grrr... jak ja nie cierpię ułomnych ograniczeń. Pobrałem beta 3 i oczywiście instalator odmawia instalacji wtyczki. :mur:

Ale jak by to był szkodnik, który kasuje hasła, historię, zakładki i pół dysku przy okazji, to pewnie bez problemu by instalka przeleciała...

 

Rikki:

Chrome ssie. Nie potrzebuję podpinać całego kompa pod wyszukiwarkę - wystarczy mi, że mam ją jako domową w FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, FF beta 3 jest nadal jest bezużyteczną wersją testową - tym razem ABP nie chce banglać.

W oryginale odmawia współpracy - na stronie obiecana zgodność z 4.0b3pre, w paczce 4.0b2pre.

Próba edycji wpisu kończy się na odrzuceniu dodatku przez FF - "Nie udało się zainstalować dodatku, z powodu jego prawdopodobnego uszkodzenia" :mur:

 

Edit:

Poprawka. Wersja FF 4.0beta2 nadaje się do codziennego użycia. Poprawnie działa ABP, Stylish i Web Developer - panowie od dodatków nadążyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy do wersji ostatecznej ACID3 wskoczy na 100, byłoby byłowo :D Ja tam FF na codzień nie używam (Opera dostarcza mi wszystkiego czego potrzebuje, na miejscu, bez instalowania czegokolwiek), ale zawsze mam na kompie zainstalowaną najnowszą wersję. Przydaje się choćby dla tych co Opery nie lubią, a korzystają z mojego kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF 4.0 b3 i zniknęło mi new tab z prawokliku. nie mam pojęcia w ogóle od czego zacząć. bugzilla wywala mi ciągle zniknięcie tego + do robienia nowych kart ale nie z prawokliku. :/

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, czy w końcu się pozbędą swoich pseudo własności css przez które ciągle mi wyskakują błędy w debugu.

Szczególnie przez -moz-border-radius. Tak, jakby nie mogli w końcu zrobić border-radius (Safari, Chrome, Opera, specyfikacja nowego css).

Jak IE się nauczyło stosować do standardów (pomijam fakt, że border radius nie obsługuje), tak oni zaczynają od nich odchodzić. Cholera człowieka momentami bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem przetestować nowego Firefoxa i pierwsze co mi wpadło w oko to niepotrzebny pasek tytułu (w rozdzielczości 1280x800 to ma znaczenie). Jako, że nie znalazłem opcji jego wyłączenia chciałem napisać zgłoszenie ale formularz uznał, że pisząc 'titlebar' przeklnąłem i nie przepuścił mojego feedbacku. Genialne.

 

Acid3 97/100, HTML5 190+9/300. Bez rewelacji, WebKit spisuje się trochę lepiej.

 

Brak Binga w domyślnych mechanizmach wyszukiwania też mnie zdziwił, musiałem doinstalować.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem po testować FF 4 B 7 - wcześniej miałem bete 5 i jak na razie podoba mi się użytkowanie jej użytkowanie, jednak na chwilę obecną FF 4 B 7 bardziej obciąża procka (gdy używam tą betę na lapiku) i jeżeli ma się słaby konfig, lepiej używać Chrome'a.

 

Na lapiku Asus F50z (Turion X2 i HD3200) zdarza się, że proc jest obciążany 50% i więcej przez tą betę FF - strona nie musi być przeładowana elementami flash - pewne forum w którym otworzyłem 5-6 kart spowodowało, że proc. pracował w 55%. Do tego forum często używam tych emotów (forum ma wbudowany czat) - niestety wtedy praca przestaje być płynna (karta emotów, okarta forum i jakieś inne 2-3 karty). Zdarza się, że są otwarte 3 karty i z czego np. onet i przewijanie strony góra/dół nie odbywa się płynnie - czuję "szarpnięcia". Na piecyku (E8400 i HD4850) wsio ok. W "informacji dla rozwiązania problemu" pojawił się dodatkowe informacje o grafice - nowy FF mocno czerpie moc też i z grafy (??). Moje HD3200 niestety za mocne nie jest tylko i problemy przysparza (nie wspomaga flasha 10,1?).

 

Próbowałem by pasek kart zrównał mi się z nowym guzikiem firefoxa oraz przyciskami zakmnij/przywróć/minimalizuj, jednak mi się nie udało :/ - a liczę, że nawet będzie odp dodatek, bo trochę dodatkowego miejsca na ekranie się tworzy. Pewno z lapika odinstaluję FF i znowu wrócę do Chrome i FF 3,6, ale na piecyku będę dalej się nim bawił :)

 

P.S. ciekawe jakbym wyłączył aero dla FF 4 czy nie polepszyła by się wydajność - da się? (tylko dla przeglądarki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...