Skocz do zawartości
USAL

Scythe Mugen 2 Wysoka Temp. czy zepsuty czujnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam dośc nietypowy problem ,otóż chcąc podkręcać mojego Phenoma II x3 na @ x4 pomyślałem o zmianie chłodzenia na lepsze. Wybór padł oczywiśćie na Mugena. Problem w tym ,że jak wyczytałem tempreratura nie powinna przekraczać 62 stopni,no cóż a mój się grzeje na 65 pod OCCT. (co najdziwniejsze wentylator Scythe'a chodzi na full!) Ustawienia OC w tym momencie to:

- 4 rdzen odblokowany

- 3,4 GHZ taktowanie

- Napięcie 1,4V na CPU

- Northbridge 1,18V

FSB jest podniesione dosłownie o kilka oczek w góre ,głównie podkręcałem przez mnożnik.

Radiator nie jest na tyle gorący aby wskazywać taka temperature ,zdjąłem chłodzenie i zmieniłem pastę i zamiast tej od Scythe'a zastosowałem Arctic Cermanique. Temperatura bez zmian. Od razu mówię ,że pastę nałożyłem poprawniei zdjąłem tą nalepke ochronna Mugen'a:P.

Temperaturę sprawdzam przez program do płyty Asrock OC Tuner ,gdyż ani Core Temp ani inne niechcą podać mi temperatury ani rdzenia ani tzw Socketu. Jeśli ktoś ma jakieś rady dlaczego ta temperatura jest taka wysoka prosiłbym o odpowiedź.

W tym momencie W IDLE jest 46 stopni.

 

Reszta specyfikacji

Płyta główna Asrock 780GHX/128M

Radeon 4870

4 GB LLK Patriot

Obudowa: Antec Three Hundred (3 Wentylatory 120 i jedna 140 na górze)

Edytowane przez USAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie ma.. Ja na boxowym miałem takie temperatury przy x4 3,45GHz...

Swoją drogą na standardowym napięciu proc nie jest stabilny? Mój 3,6 robi spokojnie. Więcej pewnie też by zrobił, ale nie próbowałem, a nie est to wybitna sztuka. Twój też pewnie może.

Niby 0,5V to tyle co nic, ale zawsze coś.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,na standardowym jest stabilny 4 rdzen ale nie chce się już nic kręcić.

Przedchwilą wyłączyłem wentylator ,i odpaliłem mu OCCT ,żeby zobaczyć czy się nagrzewa. Według programu było wtedy 58 stopni ,a na mierniku wyszło mi że radiator ,czy heatpipe maja kolo 35 z wylaczonym chłodzeniem. Co najdziwniejsze po 2 minutach włączyłem wentylator ,a temperatury według programu spadły o 1 stopień...Coś tutaj jest chyba nie halo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonathan dzieki za info ,sprawdziłem przy wyłączonym wentylatorze ,gdzie po paru minutach w OCCT zrobił już prawie 60 stopni ,radiator dopiero zaczynał być ciepły lekko ,heatpipe'y na dole równierz nie były gorące tylko ciepłe (spokojnie dało rade trzymać jeszcze przez długi czas)

No cóż wychodzi na to że czujnik:P W takim wypadku dziękuje wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...