Skocz do zawartości
YoYeK

GTX460 !gb czy radeon HD 4870 1gb

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba powinieneś iść spać o tej porze, a nie zadawać takie głupie pytania. Rozumiem jakby chodziło o produkty z tej samej półki wydajnościowej. Przepaść wydajnościowa między GTX 460, a 4870 jest dość spora. Cena też adekwatna (mniej więcej) do tej różnicy.

 

Napisz najpierw ile masz kasy i co masz za kompa. Czyli jaki procesor, płyta, pamięć, zasilacz i w jakiej rozdzielczości masz zamiar grać. To może coś doradzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, którą z powyższych kart bardziej opłaca sie kupić. Mam tu na myśli wydajność, stosunek ceny to wydajności itp.

 

 

Czytaj uważniej :)

 

Generalnie obie karty maja wysoki stosunek wydajności do ceny. Tak naprawdę zależy od tego jak wygląda reszta Twojego komputera. Nie masz sensu wydawać 850 (gtx460) zł jeśli reszta Twojego kompa będzie przy niej kuleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zestaw wyglada w ten sposób :

Procek : Phenom II X4 945 (3.0GHz,8MB,95W,AM3)

Ram : DDR3 4GB 1333MHZ 2X2GB CL9 GAMING ELK INTEL

Dysk : F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA

zasilanie : FSP400-60GHN 80+

chłodzenie na procek : Hyper N520

 

Jeszcze zastanawiam sie nad płytą, ale chyba zakupie sobie Asrocka M3A770DE

 

No wiec jaka grafike do tego byście dorzucili? :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy GTX'ie 460 zasilacz do wymiany, ten Fortron ma tylko 32A na lini 12V co prawda dopiero sie obudzilem ale jesli dobrze pamietam 460'tki potrzebuja min. 40A.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem zebys zmienil chlodzenie jednak. Dwa wentyle dosc glosne a wzrost w stodunku do jednego jest znikomy, w dodatku fabryczne, ktorys padnie albo bedzie halasowal i nawet nie wymienisz, chyba ze jakas samorobke :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie trochę z tą mocą?

GeForce GTX 460 1GB Power Consumption and Thermals | bit-tech.net

Power Consumption And Temperature : Nvidia GeForce GTX 460: The Fermi We Were Waiting For

Cały komp pobiera 248 - 268W. 268 To nie całe 23A przy 12V. A gdzie jeszcze pobór z innych linii, straty w psu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już sie pogubiłem, wiec jaki zasilacz proponujecie? Tego zawsze mogę oddać bo jeszcze nawet nie rozpakowany :D a co do chłodzenia to podobno dobrze sie na nim tego procka kreci takze jak masz cos innego na mysli to czekam na propozycje :) a no i może macie jakiej inne propozycje grafiki w podobnej cenie ale wydajniejsze? :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez YoYeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia to polecam SilentiumPC Fortis, jest bardzo tani i bardzo wydajny, przebija wiele coolerów za ponad 200zł, a kosztuje w esc 115zł, w innych ok 130zł. Według mnie najbardziej opłacalne chłodzenie na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już sie pogubiłem, wiec jaki zasilacz proponujecie?

 

ja bym polecał taki zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600W, który spokojnie pociągnie gtx460 lub gtx470 a nawet gtx480 :) Edytowane przez olo21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie trochę z tą mocą?

GeForce GTX 460 1GB Power Consumption and Thermals | bit-tech.net

Power Consumption And Temperature : Nvidia GeForce GTX 460: The Fermi We Were Waiting For

Cały komp pobiera 248 - 268W. 268 To nie całe 23A przy 12V. A gdzie jeszcze pobór z innych linii, straty w psu?

 

Nie nie przesadzamy. Ten Forton nawet nie wstanie. Pewnie sam byś nie zaryzykował wrzucenie go w zestaw więc innym nie doradzaj, jak nie masz pojęcia a to ważny temat. Jeśli dobrze widzisz to w stresie sama karta zabiera 260W reszta kompa w granicach 260-290W. Polecam Antec Systems

 

no to już sie pogubiłem, wiec jaki zasilacz proponujecie? Tego zawsze mogę oddać bo jeszcze nawet nie rozpakowany :D a co do chłodzenia to podobno dobrze sie na nim tego procka kreci takze jak masz cos innego na mysli to czekam na propozycje :) a no i może macie jakiej inne propozycje grafiki w podobnej cenie ale wydajniejsze? :)

 

Pozdrawiam

 

Zasilacz do obudowy OCZ Fatal1ty 550W Modular, albo modx 600W, ew tacens Valeo 500w o którym było ostatnio głośno ;) Co do grafiki to idzie ostatnio zlapac na allegro gtx470 w granicach 900-1000 zł. Jeszcze mało ludzi jest do niego przekonanych. A jest sporo wydajniejszy.

 

Co do chłodzenia to polecam SilentiumPC Fortis, jest bardzo tani i bardzo wydajny, przebija wiele coolerów za ponad 200zł, a kosztuje w esc 115zł, w innych ok 130zł. Według mnie najbardziej opłacalne chłodzenie na rynku.

 

Znów ten fortis, bleeeeee, fakt niezły jest, ale lepszy jest Zalman Flex+ Revoltec RL063 (140 zl). Ewentualnie + 2 x revoltec:)

Edytowane przez Mariooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że zalman jest lepszy, sam stałem przed wyborem Fortis vs Zalman, przejrzałem masę testów, co prawda bezpośredniego porównania nie ma, ale porównując z innymi coolerami Fortis wypada lepiej niż Zalman. Dlatego go wybrałem i w cenie 130zł z przesyłką mam bardzo dobre chłodzenie razem z dobrym wentylatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wyskakujesz z GTX 470 jak wcześniej była mowa o GTX 460?

Zobacz zestawy testowe jakie były w tych recenzjach.

 

 

Ten Forton nawet nie wstanie.

 

Zdaje się, że Sideband używał GTX 470 + E5200 na Fortronie 350W. Edytowane przez andrew777
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz co wygadujesz ale to szczegoly. Ten fortron bez zajakniecia wstanie z tym zestawem i GTX460 , sprawa moze sie odmienic jezeli zamiezasz podkrecac i grafe i procka wtedy ten fortronik moze stac sie glosny (i pewnie by tak bylo) i moze Cie denerwowac.

Jak bys troche popatrzal to caly zestaw z i7 @ 3,6GHz (czyli procek ktory zjada znacznie wiecej pradu) i do tego GTX460 pobiera 315w a gdzie tam 400w ? Takze nie wiadomo czy w tym teście uwzglednili sprawnosc zasilacza , jak nie to sam zasilacz by byl w jeszcze mniejszym stopniu obciazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak , moze nie troszke tylko juz dosc glosnawo .

Ale jezeli bys zamiezal podkrecac to mozna sie juz zastanawiac nad troche mocniejsza jednostka , glownie ze wzgledu na spory halas i dosc juz mocne obciazanie zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem podobny zestaw z tym Fortronem (+ oczywiście GTX460 1GB Gigabyte) tyle, że z Phenomem II X2 BE, tak zasilacz był podany w proponowanym zestawie, więc nie zastanawiałem się za długo, poza tym sam mam Corsaira 400W przy zestawie z Athlonem II X3 i Radkiem HD4870, może faktycznie w stresie potrafi się rozkręcić, ale spokojnie daje radę nawet przez parę godzin grania :)

Co do Fortrona - okaże się w weekend jak złożę all do kupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zestaw wyglada w ten sposób :

Procek : Phenom II X4 945 (3.0GHz,8MB,95W,AM3)

Ram : DDR3 4GB 1333MHZ 2X2GB CL9 GAMING ELK INTEL

Dysk : F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA

zasilanie : FSP400-60GHN 80+

chłodzenie na procek : Hyper N520

Jeszcze zastanawiam sie nad płytą, ale chyba zakupie sobie Asrocka M3A770DE

 

Zestaw niezły, choć faktycznie sam dał bym zasilacz 450W dla bezpieczeństwa bardziej niż z konieczności. Przy OC możliwe, że by się przydał. U mnie scythe 450W nawet nie podnosi obrotów wentylatora w stresie.

Do tego procka oczywiście GTX460 będzie dużo lepsze. Zdecydowanie wykorzystasz jej potencjał. To już od Ciebie zależy czy chcesz wydać 800 czy 400zł.

Najbardziej polecał bym Ci kartę taką jak mam sam, 768MB. Jest 100zł tańsza od wersji 1GB i w sumie nie brakuje mi wydajności w żadnej grze. No oczywiście może braknąć, jak masz wysokie wymagania ;)

Wcześniej miałem 5770 512MB i raz, że się psuł, dwa że w wielu grach nie można było włączyć najwyższych detali w 1680*1050 bo już lekko przycinało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...