Skocz do zawartości
Jackt

Ulepszyć komputer czy kupić konsolę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio miałem pomysł żeby lekko ulepszyć mój komputer.

 

Mój sprzęt to:

Core2Duo E6300 1.8 podkręcony do 2.5GHz

DDR2 1GB Kingston PC2-5300 (2x512MB)

Asus P5B Deluxe

Geforce 7900GS Galaxy

Modecom Feel II 350W

 

Ulepszyć chciałbym pod kątem grania w gry.

Warto czekać na obniżki cen kiedy wyjdzie seria 6 Radeonów?

Jednak zastanawiam się czy nie lepiej jest kupić konsolę Xbox 360 zamiast modernizować komputer.

Do wydania miałbym około 1300 zł, bo za tyle mógłbym kupić Xboxa w fajnym zestawie.

 

Poradźcie co robić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 400W [CMPSU-400CXEU] - 165zł : Esc.pl

Zalman CNPS10X Performa - 130zł : Esc.pl Ewentualnie Mugen, Zalman Flex + wentylator lub Fortis.

ZOTAC GeForce GTX 460 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI [ZT-40401-10P] - 625zł : Esc.pl

Do tego kup 2GB ram i używanego Q6600 i kręć proca.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Athlon II X3 440 (AM3) BOX

268,99zł

 

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3

215,19zł

 

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9

136,99zł

 

Palit GeForce GTX460 768MB DDR5/192b D/H PCI-E

552,61zł

 

Zasilacz do obudowy OCZ Stealthxstream 2 500W

205,84zł

 

Podsuma: 1379,62zł

 

Rozumiem ze dysk, bude i naped masz.

Troche przekroczone 1300zł. ale jak sprzedasz starego kompa powinno starczyc jeszcze na dodatkowe 2gb ramu, chlodzenie na proca jakis dysk i bude (jesli chcesz je zmienic).

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi.

 

Rozumiem ze dysk, bude i naped masz.

 

Mam.

 

Ja wolę mieć kompa mocniejszego niż konsolę.

Ale jeśli ktoś duużo gra to wg mnie powinien kupić konsolę bo na dłużej starczy :)

 

W sumie właśnie to mną kierowało kiedy pomyślałem sobie o kupnie xboxa, powinien starczyć na dłużej.

W sumie nie jestem jakimś zapalonym graczem, ale chciałbym mieć możliwość odpalenia nowszych gier.

 

Heh dotychczas myślałem że jak zmienię grafikę, ram i zasilacz, podkręcę jeszcze mojego obecnego procka to będzie ok, ale z tego co piszecie to jednak wychodzi na to że mój stary dobry C2D będzie zamulał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania to tylko konsola. Nie wiem czy kiedyś miałeś, ale to jest w ogóle inne doznanie. Siedzisz sobie na kanapie rozwalony, przed tv, zero zacin, zero problemów z instalacja. Wkładasz płytę i grasz. Granie na pc to męczarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę lat temu możliwość pogrania przez jakiś czas na xboxie i właśnie dlatego mam taki teraz problem :)

Przesadzasz :) granie na pc to nie męczarnia. Mam pewne obawy tylko przed graniem w fpsy typu Bad Company 2 na padzie. Dodatkowo pecet jest bardziej uniwersalny jako komputer w przeciwieństwie do konsoli tylko do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania to tylko konsola. Nie wiem czy kiedyś miałeś, ale to jest w ogóle inne doznanie. Siedzisz sobie na kanapie rozwalony, przed tv, zero zacin, zero problemów z instalacja. Wkładasz płytę i grasz. Granie na pc to męczarnia.

 

A gdzie widzisz problem w podłączeniu komputera do telewizora? Powiem więcej, ja nie widzę problemu w postawieniu kanapy przed PC. Jakość grafiki na konsolach na ogół jest gorsza, FPSy + pad to nieporozumienie według mnie, miałem tę nieprzyjemność i zdecydowanie nie polecam. A problemy z instalacją to są głównie na zaśmieconym systemie albo przy piratach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa, zdecydowanie.

 

- największy wybór gier

- gry są tańsze

- lepsza grafika oraz framerate (zależy jak mocny komp oczywiście)

- sterowanie: FPS na padzie? Nie, dziękuję. Wiem, że się da i grają ale to nie dla mnie, mysz jest imho jedynym odpowiednim kontrolerem do takich gier. Już nie wspominając że RTSów to chyba w ogóle na konsole nie ma

- a do gier w które gra się lepiej na padzie - podłączamy do PC-ta XBox Controller i jest git, najlepszy pad jaki w łapkach miałem

- często nie trzeba w ogóle używać płytki do grania

 

Z wad tylko do głowy mi przychodzi że komp droższy (ale gry tańsze) i trudno go zabrać ze sobą jak wyjeżdżasz.

 

Osobiście gdybym miał kupić konsolę (nawet myślałem o tym, ale zrezygnowałem) to dla exclusive, ale na pewno nie jako jedyną maszynę do gier.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair 400W [CMPSU-400CXEU] - 165zł : Esc.pl

Zalman CNPS10X Performa - 130zł : Esc.pl Ewentualnie Mugen, Zalman Flex + wentylator lub Fortis.

ZOTAC GeForce GTX 460 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI [ZT-40401-10P] - 625zł : Esc.pl

Do tego kup 2GB ram i używanego Q6600 i kręć proca.

 

Zrob dokladnie tak jak radzi Andrew , jest to najlepsze wyjscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...