Skocz do zawartości
andrew777

GeForce GTX 570/580/590

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda u ciebie sprawa z odblokowaniem >1.1V ?

U mnie niestety nie da rady :( Ściągnąłem MSI AB, odblokowałem wszystkie zabezpieczenia na overvoltage, a i tak jak ustawię cokolwiek powyżej 1.1V to przeskakuje z powrotem na 1.1V.

(Podkręcam tylko okazjonalnie, więc nie chcę modyfikować biosu)

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

u mnie podobnie 930mhz i 4350mhz mem na 1,13v

w crysis najwieksza odczuwalna różnica po oc:)

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda u ciebie sprawa z odblokowaniem >1.1V ?

U mnie niestety nie da rady :( Ściągnąłem MSI AB, odblokowałem wszystkie zabezpieczenia na overvoltage, a i tak jak ustawię cokolwiek powyżej 1.1V to przeskakuje z powrotem na 1.1V.

(Podkręcam tylko okazjonalnie, więc nie chcę modyfikować biosu)

pzd

 

U mnie calkiem dobrze

Dołączona grafika

Dodam,ze moge ustawic i 1.4v, trzeba tylko zmienic wpis w ppliku z 1.2 na 1.4 - ale to na bank ubiloby karte.

PS.Na zwyklym AB nie zrobisz tego, musisz miec AB voltunlock version.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz folder gdzie masz zainstalowanego AB i otworz plik "MSIAfterburnervoltunlock" z rozszerzeniem "Configuration settings.Nastepnie zmien wartosc (wyboldowalem ja) na taka jaka chcesz, nie radze przekraczac 1.2v ;)

 

"; Specify your desired maximum voltage here in mV (millivolts)

[Afterburner]

; a very conservative default max of 1.4v has been used here for safety

NewMaxVoltage=1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak mam, wersja sterowników i AB ta sama.

Czyżby EVGA miała jakąś lepszą blokadę na OV >1.1V ?

W sumie to 1.1V powinno wystarczyć ,ale karta nie jest do końca stabilna. Czasami potrafi się wykrzaczyć w 3DMarku na 900Mhz, gdzie przy 890Mhz nigdy się to nie przytrafiło.

Myślę,że parę mV więcej zrobiłoby stabilne 900Mhz na gpu.

Choć prawdę mówiąc spodziewałem się czegoś więcej po EVGA (pomimo,że to referat tak naprawdę).

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam śmieszny problem (?) z Zotac GTX 580 AMP!

 

Otóż w FurMarku i MSI Kombustor przy zaznaczeniu Xtreme Burn-In i odpaleniu testu nawet po 10min temperatura GPU nie przekracza 60 stopni (podejrzanie mało).

W OCCT GPU Test po paru miunatch temperatura dochodzi do prawie 90 stopni.

 

Czyżby nV wprowadziła do sterowników jakąś blokadę wykrywającą FurMarka/Kombustora i nie pozwalającą mocno obciążyć kartę?

Zaznaczenie /gtx500ocp w FurMarku nic nie zmienia, tak samo jak odpalenie GPU-Z GTX5xx PowerDrawBypass.

 

Kombustor 2.0

FurMark 1.9

OCCT 4.0.0b16

sterowniki 280.26

Win 7 x64

 

Jakieś sugestie?

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

3DMark 11 - testy kart graficznych . Wydajność: tryb Performance. Benchmark.pl

Wg tego testu mój gtx570 wypada rewelacyjnie ponieważ mam ciut ponad 7000pkt.. Skąd tak dobry wynik? procek to i5 2500k 4,5ghz

tryb performance wynik ogólny

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmien nazwe pliku wykonywalnego w tych programach moze pomoze.

 

Niestety to tak nie działa.

 

Pokopałem trochę i okazało się, że kochana nVidia Dołączona grafika w sterownikach nowszych niż 266 zablokowała możliwość obejścia zabezpieczenia przeciwprzeciążeniowego... :angry:

Tak więc uruchamianie GPU-Z z parametrem "/GTX580OCP" mija się z celem jak ma się nowsze sterowniki.

Na szczęście moje potrzeby to tylko benche, więc zainstalowałem stery 263.09 i teraz włączenie opcji obejścia "over current protection" w FurMarku działa jak trzeba. Karta grzeje się jak szalona (100 stopni przy ustawieniach stockowych :lol:).

 

BTW Kurde, wpienia mnie to strasznie. Najpierw blokują ATI + karta nV do PhysX, teraz blokada OCP... Co jeszcze? ... ale dobra koniec tego, bo nie chcę tutaj OT.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

jakie jest max bezpieczne napięcie dla gtx 570 dc2 przy założeniu że nie przekroczę 50C w stresie. Karta kręci się świetnie i przy max 45C i napięciu 1,25v mogę grać w crysis z zegarem 951mhz. Ciekawe ile da się wycisnąć np przy 30C jak przyjdą przymrozki to dam znać. jak Na razie za oknem 7C i przy otwartym oknie w pokoju max temp podczas grania to 45C. Oczywiście wentylatory 100%. Myślę że jak by udało się zwiększyć napięcie do 1,3v to bo bez problemu dało by się uzyskać 1ghz. Tylko boję się że coś uszkodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Latem przy 1,25 mogę grać z zegarem 930mhz lato mam na myśli za oknem 35C. Mam bardzo dobrze wentylowaną odbudowę po małym modzie ułatwiającym przepływ powietrza.

temp. karty wentyle 100% to max 50C wtedy, przy 900mhz i 1.13v max w crysis 45-47 przy 35C za oknem w pokoju jakieś 27. DC2 to nie referent gtx480 więc nie mam się czego bać latem:) bez oc wentylatory na auto to nawet w najupalniejsze dni podczas grania temp nie przekraczała 45C, co innego w furmarku w trybie extreeme burn gdzie temp. dochodziła do 59C.,.

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

przy 880mhz u mnie karta działa w trybie auto wentylatorów które rozpędzają się aż do 24%:) przy napięcie 1.075v temp max to 60C w grach.. karta jest nie słyszalna.. ale czasem lubię wycisnąć z niej tyle ile sie da wtedy jak gram zakładam słuchawki i nie słyszę tego huku:) przy jakim napięciu masz te 880mhz i jakie temp wtedy.. Wszystkie karty kręcą się podobnie tylko temp różne i hałas. Aj dopiero teraz zauważyłem że nie masz gtx570 tylko gtx 480 więc oc będzie różne...

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

880mhz 1.038v tempy w granicach 58stopni , w pokoju 23stopnie. Póżniej mam ściane ile bym nie dał napięcie to praktycznie oc nie idzie wyżej , nawet jak zjadę z tempą na gpu w granicach 40stopni.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

pewnie sekcja ci poszła jak miałes referenta?

mniedenerwuje to w gtx 570 dc2 że karta wibruje od tych wentylatorów a wraz z nią cała obudowa która nie powinna wibrować bo to nzxt tempest. Rozwiązałem ten problem dziś dając gumowe podkładki pod śruby wentylatorów karty:)

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...