Skocz do zawartości
lukasrz

AthlonXP 0,18 czy 0,13 się mniej grzeje??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko czy AthlonXP wykonany w technologii 0,18 czy 0,13 się mniej grzeje,osobiście wydaje mi sie ze 0,18 się mniej grzeje bo ma większą powierzchnię styku z radiatorem co umożliwia mu lepsze odprowadzanie ciepła,a po za tym upakowanie tranzystorów jest mnijesze dzięki czemu ciepło lepiej rozchodzi się po rdzeniu i następnie jest lepiej odprowadzane przez radiator.Co wy o tym myślicie.Pozdrawiam!!! i Dzięki!!!8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKO JEST .LEPIEJ UPAKOWANE, WIEC SA MNEISJZE STRATY ;)

 

fak..sorx za capsa, ale robie menu do rpacy an infe :D

 

jak nam nei wierzysz, to looknij sobie na specyfikacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecierz tu chodzi o to aby jak najlepiej ciepło przechodziło na radiator i jak najszybciej ,jezeli powierzchnia styku jest większa to i szybciej radiator jest w stanie przejąć ciepło z rdzenia. To tak samo jak byście twierdzili ze czym mniejszy radiator tym lepiej.Nieośmieszajcie się panowie,czy ktoś z was ma cokolwiek pojęcia,nawet AMD twierdzi ze AthlonXp 0,18 się mniej grzeje,podobnie na tweaku kiedys był tekst. 8) Dajcie spokuj panowie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz lepiej na drzewo zrywac banany jesli zamierzasz nas obrazac i gadac te glupoty. Twoj mozg sie najbardziej grzeje :P

 

PS. prosze adminow o nie banowanie mnie ja tylko bronie forumowiczow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Dajcie spokuj panowie!!!

ale pitolisz glupoty :P

poczytaj specyfikacje i nie gmatwaj :!:

 

przyklad XP1800+

Palomino (0.18u) - do rozproszenia 66 W ciepla

T-bred (0.13u) - do rozproszenia 51 W ciepla

 

i nadal sadzisz ze Palomino mniej sie grzeje :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorqi niechce nikogo obrażać ,ale mnie to troche wkurzyło bo zawsze myślałem ze 0,18 się mniej grzeją,i to było by nawet logiczne skoro powierzchnia styku procka z radiatorem jest większ..Jeszcze raz sorry 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Dajcie spokuj panowie!!!

ale pitolisz glupoty :P

poczytaj specyfikacje i nie gmatwaj :!:

 

przyklad XP1800+

Palomino (0.18u) - do rozproszenia 66 W ciepla

T-bred (0.13u) - do rozproszenia 51 W ciepla

 

i nadal sadzisz ze Palomino mniej sie grzeje :?:

no pewnie tak - hehe myslenie kobiety czyli na opak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tym się zgodze, jezeli jest mniejszy pobór mocy to i mniejsza ilość ciepła jest wydzielana ,to ok.Powoli mnie przekonaliście ale nie do konca,(większa powierzchnia styku,szybciej ciepło jest pochłaniane przez radiator) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tym się zgodze, jezeli jest mniejszy pobór mocy to i mniejsza ilość ciepła jest wydzielana ,to ok.Powoli mnie przekonaliście ale nie do konca,(większa powierzchnia styku,szybciej ciepło jest pochłaniane przez radiator) 8)

eeee...to moze sprecyzuj pytanie ??!!

chopdzi9 ci o to, ktory zostanie szybciej schlodzony, czy ktory mniej sie grzeje???

bo ,mniej sie grzeje, czyli mniej mocy rozprasza/pobiera 0.13 ktory szybciej schlodzony....

polecam ksiazki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tym się zgodze, jezeli jest mniejszy pobór mocy to i mniejsza ilość ciepła jest wydzielana ,to ok.Powoli mnie przekonaliście ale nie do konca,(większa powierzchnia styku,szybciej ciepło jest pochłaniane przez radiator) 8)

Policz sobie stosunek (nie mylic pojec ;) ) spadku wydzielanej energi do zmniejszenia sie powierzchni jadra. Na 100% wyjdzie ci ze 0,13 jest lepszy niz 0,18 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia styku owszem ma znaczenie ale roznice procentowe sa niewielkie pomiedzy obydwoma procami. Zreszta zadales pytanie ktory procek sie mniej grzeje a nie z ktorego proca skuteczniej sie odprowadza cieplo. Zastanow sie najpierw nad sformulowaniem pytania a potem sie kloc z innymi ze masz racje. 0,13 grzeja sie zdecydowanie mniej natomiast z 0,18 jest ciutenke lepiej odprowadzac cieplo.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tym się zgodze, jezeli jest mniejszy pobór mocy to i mniejsza ilość ciepła jest wydzielana ,to ok.Powoli mnie przekonaliście ale nie do konca,(większa powierzchnia styku,szybciej ciepło jest pochłaniane przez radiator) 8)

ale jak nawet jest mniejsza powierzchnia a mniej ciepla do oddania to co sie bedzie bardziej grzalo????pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem teraz rozne dane i wychodzi ze Palomino wydziela okolo 0,56W/mm2 a porownywalny zegarem T-bredB 0,7W/mm2. Jednak technologia wykonania T-bred'ow z 9 warstw miedzianych polaczen pozwala na bardziej rownomierne i szybsze przekazywanie ciepla do styku z radiatorem. A potem to juz tylko zalezy od konstrukcji coolera jak szybko i skutecznie potrafi odebrac to cieplo. Rezystancja termiczna i predkosc przemieszczania sie ciepla w materialach z ktorych wykonano cooler sa znacznie lepsze niz w krzemie wiec roznice pomiedzy polem powierzchni sa mniej istotne od calkowitej mocy wydzielanej przez procesor.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,czyli częściowo tez miałem troche racji. Spoko,dzięki za takie szczegółowe dane.Pozdrawiam!!! 8)

A ja juz myslalem, ze to kolejny kolezka- prowokator 8O

 

Na pocztaku takie herezje pisal jakby chcial nas wszystkich podpuscic. Ale widze, ze sie zreflektowal :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...