Skocz do zawartości
Ar-ek

Komputer dla fotografa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zestaw z AsRockiem m3a785gxh (czyli radek hd4200 na pokładzie), Phenomem x4 3.47GHz i 4GB ramu.

Zaczyna mi w tym sprzęcie nawalać wbudowana grafika - nie wiem, czy to we wtyczce coś nie łączy, czy co jest grane, ale raz na jakiś czas znika obraz i... pojawia się dopiero po jakimś czasie, gdy komputer postoi trochę wyłączony.

Nie chce mi się rozbierać kompa i odsyłać MB z reklamacją, więc jeśli problem zacznie się pojawiać częściej, kupię chyba jakąś kartę zewnętrzną.

Komputer używany jest do programów typu photoshop, capture nx itp, internetu, divx.

I tutaj nie wiem, czy brać najtańsze, co jest (np hd4350), czy szukać czegoś lepszego (hd4650? hd5550? 9500gt?)?

Może być używka.

Najchętniej brałbym coś pasywnego, bo już i tak jest dość głośno.

Edytowane przez Ar-ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radki z serii hd5xxx mają gorszą wydajność w 2d, niż nawet stare integry (sterowniki?).

Ogólnie, mam wrażenie, że ranking kart graficznych wg przydatności do 2d wyglądałby zupełnie inaczej, niż rankingi 3d.

Ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć takiego benchmarka.

_____________________________________________________________

 

A może Quadro fx 3450?

Chip jak GF 6800GT, nie wiem tylko, w czym jest lepsze/gorsze quadro od gt...

Czy w ogóle polować na jakieś nieco starsze quadro (nowe zabijają ceną), czynie ma to sensu?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...