Skocz do zawartości
m4r

Żarówki ledowe

Rekomendowane odpowiedzi

Haj,

ponieważ zaczęła mi się od nowa seria palenia żarówek z tyłu (ze starości; z instalacją wszystko ok), zacząłem się rozglądać za jakimiś zamiennikami ledowymi.

 

Sprawa ma się tak, że mam z tyłu 6 pozycyjnych r5w i z nimi jest zawsze najgorzej. Wymieniłem po kupnie auta 2 spalone, potem w ciągu 2 miesięcy pozostałe 4 i przez ~rok był spokój. Później po kolejnym roku - znowu seria 4 żarówek, a w sobotę widzę, że kolejna poleciała, więc pewnie przed zimą wymienię jeszcze ze 3 (zawsze seriami się palą).

Oprócz tego mam jeszcze 6x w5w (trzeci stop + rejestracja) i p21w (stop), które chciałbym też wymienić od razu na ledy. Kierunków nie tykam, bo to albo modowanie przerywacza, albo druciarstwo przy żarówkach (żeby oszukać przerywacz, że nic nie jest spalone).

Przeglądałem różne sklepy i o ile przy w5w nie mam jakiegoś problemu - pojedynczy led, ewentualnie 1x super flux (o ile nei będzie nap... mocno po oczach), to przy r5w i p21w tyle ich jest, że po prostu nie mam bladego pojęcia co kupić, żeby było tak samo jasno jak przy włóknowych. Nie chcę oślepiać ludzi za mną, ale nie mam też czasu, pieniędzy, ani chęci, żeby zamówić sobie wszystkie dostępne modele i sprawdzać jasność każdej z żarówek.

Jeżeli ktoś miał do czynienia z którymikolwiek zamiennikami ledowymi, niech się wypowie co kupić, żeby było dobrze.

Kthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie można polecić, ale na pewno ja odradzam w5w takie http://www.mtuning.pl/sklep/images/led/LEDT10W_01.jpg dziwnie świecą a na każdym przeglądzie (w 2 samochodach miałem) diagności kręcą nosem na barwę, ze jest podpadającą pod niebieska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki.

Pogooglałem jeszcze trochę i problem z "co wybrać" zmienił mi się na "czy w ogóle się w to pchać", bo teksty "w razie stłuczki i udowodnienia, że nie ma się homologacji - z ubezpieczenia nici" na kilku forach trochę mnie przeraziły.

 

Tymczasem z tego: AUDI Forum :: Zobacz temat - światła LED w lampach pozycyjnych, zamiast żarówek W5W

można wysnuć wniosek "nie ma jak udowodnić, że homologacja jest". No i nic, tylko zadzwonić do jakiegoś rzeczoznawcy, na policję, albo gdzieś indziej i dopytać osochozi.

 

Ech, złowiek chce sobie trochę ułatwić życie, a tutaj jak zwykle kłody pod nogi.

W USA przejdzie coś takiego:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=K6sZg3iL5EY

...u nas czepiają się o cholerne żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że czepiają się lexus-looków czy czegoś w ten deseń- ale homologacja na żarówki? Na potęgę posępnego czerepu- a jezeli spali mi się w drodze, i będę miał do dyspozycji tylko wytwór "made in china", bez homologacji i innych badziewi- to będą może to jeszcze rozkręcać i sprawdzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ich tam wie?

Wyczytałem tylko w paru tematach, że zdanie- wytrych, zwalające całą winę w czasie wypadku (parkowanie w d..e osoby posiadającej z tyłu nieseryjne ledy) z "parkującego" na "garażującego" brzmi "nie widziałem jego świateł".

Nie wiem, czy włożyć to między bajki (a.k.a. urban legends), czy jednak jeszcze się nad tym zastanowić. Jako, że jesteśmy w Polsce, nic mnie nie zdziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się by na żarówce do świateł z tyłu była homologacja :lol: przecież to wszytko masowo w chinach tłuką hehe

nie wiem może jest tam gdzieś umieszczony znaczek E20 drobnym druczkiem na szkiełku, nie przyglądałem się szczerz mówiąc.

Co innego ja sobie założysz jakieś lexus-gej-luki made in china to tak, mogą się przyczepić że światła nie mają homologacji i nie spełniają norm, ale żarówki ?

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niech ktoś mi powie, gdzie na żarówce dajmy na to p21/5w jest homologacja, bo na w5w napewno nie ma

 

W tym samym miejscu, w którym masz oznaczenie żarówki, moc i napięcie.

Nie mam aż takiego makra, żeby złapać taki sam znaczek, jak na poniższej fotce, na p21.

 

nie spotkałem się...

 

Tadam - w5w (osram):

post-21135-046297900 1288379087_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym samym miejscu, w którym masz oznaczenie żarówki, moc i napięcie.

Nie mam aż takiego makra, żeby złapać taki sam znaczek, jak na poniższej fotce, na p21.

 

 

 

Tadam - w5w (osram):

 

 

No to jednak jest, aż z ciekawości muszę kiedyś sprawdzić czy pierwsze lepsze czyli tańsze żarówki też posiadają homologacje wybitą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ich tam wie?

Wyczytałem tylko w paru tematach, że zdanie- wytrych, zwalające całą winę w czasie wypadku (parkowanie w d..e osoby posiadającej z tyłu nieseryjne ledy) z "parkującego" na "garażującego" brzmi "nie widziałem jego świateł".

Nie wiem, czy włożyć to między bajki (a.k.a. urban legends), czy jednak jeszcze się nad tym zastanowić. Jako, że jesteśmy w Polsce, nic mnie nie zdziwi.

 

Nie raz widziałem Golfa z ledami, których pod słońce nie widać, więc jak policjant czy tam rzeczoznawca będzie ustalał przyczyny wypadku może zwrócić na to uwagę. Lampy możesz sobie zamontować seryjne, przegląd możesz przejść, po przeglądzie można wymontować seryjne lampy i wsadzić ledy - żaden problem. Tak na marginesie, jak widzę przed sobą, zledowane (nie seryjnie) auto zachowuję większy odstęp.

 

Mnie w samochodzie żarówki palą się po około 2-4 latach, przednie H4 wymieniłem na nowe bo po prostu już słabo świeciły (hella)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jlm- W Lancerze mam trzecie światło stopu w technice led- to, że słabiej świecą między bajki można włożyć, biją w gały i to niemiłosiernie. Światła tylne w diodach ma też passat b6. Oczywiście- to są auta z seryjnym oświetleniem. Ale biorąc pod uwagę, że w aucie M4r-a są po 3 żarówki na stronę- myślę, że nie było by źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jlm- W Lancerze mam trzecie światło stopu w technice led- to, że słabiej świecą między bajki można włożyć, biją w gały i to niemiłosiernie. Światła tylne w diodach ma też passat b6. Oczywiście- to są auta z seryjnym oświetleniem. Ale biorąc pod uwagę, że w aucie M4r-a są po 3 żarówki na stronę- myślę, że nie było by źle.

 

Nie ma mowy, żeby świeciły źle, bo to nie są przezroczyste reflektory, tylko zwykłe - czyli te z mnóstwem soczewek rozpraszających, więc mógłbym założyć nawet laser, a i tak byłoby go widać. Ale mniejsza o to - żarówki, które wpadły mi w oko przy przeglądaniu oferty w necie, mają kilka smd bez soczewek, a więc światło już jest rozproszone.

 

Btw... najgorsze fabryczne ledy, jakie do tej pory spotkałem w samochodzie:

Dołączona grafika

Śmiem wyrazić opinię, że świecą gorzej, niż te z Allegro za 50 zeta.

W słoneczny dzień jesteś w stanie dojrzeć stop tyko, jeżeli stoisz dokładnie za outlanderem i tylko, jeżeli masz oczy na wysokości tylnych lamp. W przeciwnym wypadku widać jedynie trzeci stop (a i ten kiepsko). Nie wiem jakim cudem to auto przeszło wszystkie badania przy dopuszczaniu do ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te ledy w outlanderze nie są zbyt udane (konstrukcja jakaś nie przemyślana, diody są schowane w takich zagłębieniach), wiem bo mam taki samochód pod domem, jak się stoi za samochodem to ok ale pod kątem nie widać, chociaż światła ma widzieć ten co jedzie za samochodem a nie jakiś gość z boku ;) może za jakiś czas będzie jakaś akcja serwisowa jak kilka osób wpakuje się w dupę outlandera :D

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...