Skocz do zawartości
delsebastian

wybor obudowy ok150zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kolega studiuje architekture i potrzebuje komputer stacjonarny pod grafike z monitorem okolo 24cali. Maksymalna kwote jaka moze wydac to 2,5tys, jednak prosilbym jesli ktos moze o wypisanie 3 zestawow, np do 1,5tys, 2tys i 2,5tys. Tez jesli idzie to pod programy, grafike to jakie firmy beda lepsze: AMD czy Intel, Nvidia czy ATI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer ma mu sluzyc na przyszlosc, wiec nawet jak teraz bazgrze to zeby nie bylo problemow z czasem.. Nie wiem jakie moga miec wymagania te programy, wiec pytam.. Ja przykladowo odswiezalem swojego kompa i bez monitora,obudowy i dysku zmiescilem sie w 1000,-, ale z kolei ja ogladam filmy i czasem w cos pogram, a nie wiem jak z tymi programami... Jesli chodzi o takie graficzne sprawy to tylko widze to w gierkach a moj X2250(3,6GHz) i HD4830 spokojnie wszystko ciagnie.. Wiem, ze to moze nie miec nic wspolnego, stad tez zakladam temat na jakie podzespoly glownie patrzec.. dzieki

A korzysta z AutoCad Photoshop i 3Dmax..

Edytowane przez delsebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, jesli mialbym wyciagnac max kwoty to widze to tak:

 

Procesor - X4 955 BlackEdition 3,2 GHz ~ 500

Płyta gł.- Gigabyte GA-790XT ~ 400

Pamięć - ADATA 2x2GB 1600Mhz CL8Gaming ~ 300

Grafika - Gigabyte GTX 460 ~ 600

Dysk - 500GB Samsung ~ 145

Naped - Samsung ~ 90

Zasilacz - Ocz 500 ~ 210

Obudowa - Cooler Master ~ 150

= 2400

 

I teraz kilka pytan: Jesli chodzi o grafike czy mozna by bylo tu cos przyoszczedzic? Np. nie starczy 4850 albo 5770(100,- mniej).. Oraz plyte glowna dalem z dwoma wejsciami PCI na grafe, a w sumie wystarczy jedno, tylko zeby obslugiwalo juz 1600Mhz pamiec DDR3 bez OC..

 

Cena bez monitora..

Edytowane przez delsebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze wersja tansza:

 

Procesor - X4 955 BlackEdition 3,2 GHz ~ 500

Płyta gł.- np. Asus M3A770DE ~ 200

Pamięć - ADATA 2x2GB 1600Mhz CL8Gaming ~ 300

Grafika - ATI 5670 ~ 330

Dysk - 500GB Samsung ~ 145

Naped - Samsung ~ 90

Zasilacz - Ocz 500 ~ 210

Obudowa - Cooler Master ~ 150

= 1900

 

Plyta rozni sie chyba tyle ze nie obsluzy x6 i pamiec max 1600Mhz(czy robi tu duza roznice?) oraz grafika ktora nie wiem jak duzo moze dac w takich programach, a i tak nie jest slaba(nie chodzi mi o gry)..

 

Monitory jeszcze nie lukalem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor to juz pewnie kumpel jakis sobie dobierze.. ja tylko chce odpowiedzi co do grafiki i plyty... A procek i5/i7 to cena idzie w gore, no ale nie moge nic ruszyc skoro nie wiem dalej jaki wplyw ma karta graficzna..

 

znalazlem tez taka odp.

Procek to Quad minimum , do tego dużo ramu ( 4GB minimum , 6-8 GB zalecane ) , karta mniej ważna (jak korzystasz z softu który jest w stanie wykorzystać CUDA/Stream to normalna karta będzie jak ulał , jak nie to wystarczy integra i wcale nie musi być mocna )

Edytowane przez delsebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edition C3 - 499 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS10X Performa - 135 zł

Płyta Główna : AsRock 770 Extreme3 - 279 zł

RAM : GoodRam 4x2GB 1333MHZ - 520 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4670 SCS3 1GB - 279 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 249 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 145 zł

Napęd : Samsung SH-223L SATA Lightscribe - 99 zł

Obudowa : SilentiumPC Gladius 600 Pure Black - 225 zł

 

Razem : 2430 zł w esc.pl a w wielu sklepach zapewne da się taniej. Płyta z USB3.0 i Sata3 na zapas, a jeśli chcesz bez grafiki a z wydajną integrą to np. AsRock 880GXH/USB3 ; Asus M4A785TD-V EVO/U3S6 ; Asus M4A88TD-V EVO/USB3 (drogawa płyta ale i tak bez GPU będzie tanio). Karta pasywna i dobre chłodzenie pod procesor, bo sprzęt do pracy a nic tak nie męczy jak regularny szum.

 

Może ktoś podać niedrogi cichszy zasilacz czy ten ok? ;) może bq pure lub nawet streight tanio jest 400?

 

http://www.silentpcreview.com/article910-page7.html

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 lub 3 latach postanowiłem zmienić parę rzeczy w pudełku. Na razie dysponuje tym:

Processor:

Intel® Core2 Duo CPU E6850 @ 3.00GHz (2 CPUs), ~3.0GHz

Memory:

Geil 2GB DDR 2 800 Dual Chanel Kit Black Dragon 4-4-4-12 po 2x, w sumie 4gb ramu

Hard Drive:

WD 3200AAKS 320GB sATA II 16MB

Video Card:

NVIDIA GeForce 9800 GT

Operating System:

Windows 7 Ultimate 64-bit

Motherboard:

Asus P5K s.775 P35 2xPClex

Computer Case:

Cooler Master Elite RC-333 Silver/Black B/Z

zasilacz: NeoTec Maximus 440W No-Noise Series 19dB

 

Chciałem kupić na początku i7 i radka ale polecono mi to:

 

 

Sądzę że to całkiem niezły zestaw, ale co wy o tym sądzicie ? Zmienilibyście coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mu SSD głównie do gier? Chyba, że tylko pod system i ma na to kasę dodatkowo. W SSD zawsze może potem zainwestować. Teraz niech lepiej się skupi na porządnej platformie, która będzie dobra nie tylko do grania, ale do jakiś programów 3D.

 

Pawel4freak ja bym brał to co polecałem Ci na innym forum. Nie warto ładować kasy w GTX 480. GTX 470 lub Radeon 5850 powinien Ci wystarczyć. Możesz ew. poczekać na nowe Radeony z serii 6000.

 

 

Przykładowy zestaw, który będzie również dobry do innych zastosowań jak programy 3D:

 

Procesor : Intel Xeon X3440

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex -+ SilentiumPC Zephyr 120

Płyta Główna : DFI LanParty DK P55-t3eh9 -

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ

Karta Graficzna : MSI Radeon HD5850 1GB TwinFrozrII -

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 -

Napęd : Samsung SH-223L SATA Lightscribe

 

Teraz parę słów wyjaśnień. Po pierwsze jeśli chodzi o pamięć to GoodRam jest tańszy i do tego dobrze się podkręca, więc nie ma sensu ładować kasy w droższą pamięć. GTX 480 nie ma zadowalającej wydajności w stosunku do jego ceny i do tego pobiera dużo prądu i jest głośny. Lepiej wziąć tańszego GTX 470, a jeszcze lepiej Radeona 5850.

 

Procesor Xeon X3440 to odpowiednik i7 860. Wiec ma HT co może dać przyrost ok 10-15% w programach. Do tego bardzo ładnie się podkręca. Co do płyty głównej to się nie wypowiem. Ten Gigabyte co wybrałeś to P55, więc powinna być dobra. Do tego ma USB 3.0, więc na przyszłość może się przydać. Z drugiej strony ta płyta DFI co polecałem to świetna platforma do podkręcania.

 

Zasilacz Bequiet Straight Power E7 700W jest dobry i przede wszystkim bardzo cichy, ale troszkę drogi. Zapas mocy oczywiście może się przydać, ale jeśli masz zamiar to jakoś wykorzystać. W innym wypadku wystarczy 500 W zasilacz. Ja wziąłem tego BQ tylko dlatego, że chcę dokupić drugiego GTX 460, albo po prostu w przyszłości jakąś mocniejszą kartę co będzie pobierała więcej prądu. Ogólnie chciałem kupić zasilacz, który mi wystarczy na dłużej.

 

Inna sprawa tyczy sie sklepu Ram.net. Jak Ci pisałem na innym forum ostatnio ten sklep zaczął zbierać złe noty także ja osobiście odradzam.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej kupie teraz i5 bo jest tańszy i zasilacz ten który podałem. W przyszłości jak już lepiej ogarnę grafikę itp. to możliwe że do kupie i7 lub nawet drugą kartkę graficzną, ale to dalsze plany. Grafiki nie chce od razu podkręcać Radek 5870 i ten GTX dużo cecą sie nie różnią. Jak nazbieram więcej kasy to kupię jeszcze jakiś duży dysk do kompa.

Dzięki za wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypierniczyłem Ci linki z posta, bo kierowały przez jakąś ciach!ianą stronę w domenie org. Jak jeszcze raz to zobaczę w Twoim poście, to ban bez patrzenia!

Jak jesteś zbyt leniwy, aby napisać co chcesz kupić, to skopiuj nazwy sprzętu i wklej - nikt nie potrzebuje nabijać statystyk jakieś tam stronie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka!

 

W zwiazku z tym ze temp mojego podkreconego x2 250 siegaja w systemie 45-50 stopni, a w grach potrafi sie zresetowac, bede zmuszony w koncu kupic obudowe. Nie, zebym jej nie mial ale przy modyfikowaniu kompa rok temu, nie zainwestowalem w bude, ktora w sumie jest otwarta tak caly czas i zadnych wiatrakow tam nie ma.. po prostu stara zwykla buda..

Mam zamiar wydac kolo 150zl, moje typy to:

 

CoolerMaster 370 i 430(ta raczej jest lepsza)

Aerocool vs9 (najmniej mi sie podoba z wygladu)

Thermaltake v3

 

Szukam takiej aby miala miejsce na zasilacz na dole i byla dobrze przewiewna. Najlepiej byloby Gladius 600 badz Antec 3hundred, ale koszty ponad 200..

Tak wiec na zwrocic uwage przy tych co zaproponowalem, ew. moze cos doradzicie innego. dzieki

Edytowane przez delsebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ANTEC NSK 4000B II CZARNA NOWA OBUDOWA W-wa FV (1298723210) - Aukcje internetowe Allegro

 

naprawde porzadna buda :] troszke mala jezeli chodzi o miejsce dla rak ...

natomiast mugen sie meisci spokojnie ;]

 

 

kolejna jaka mialem w lapkach

 

Aerocool vs9 ... ogolnie calkiem znosna , ale blachy tam nie ma ( no sorry jest ale puszka od piwa ma wiecej niz to ) ... gnie sie etc , zalety : hmmm przy tym smiesznym mocowaniu HDD nie wpada w wibracje dzieki plastikowemu koszykowi , sporo miejsca

 

wady : blacha blacha jeszcze raz blacha , brak filtrow czy nawet oslonki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...