Skocz do zawartości
Sivy(R)

Mobo+CPU(i5)+RAM do ~1.5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Będę modernizował swój sprzęt ze sygnaturki.

 

Potrzebuje CPU i to będzie: i5 760

Ram to 4GB

Mobo to największa zagadka, wstępnie wybrałem

- ASUS P7P55D-E, albo

- GIGABYTE GA-P55A-UD3 lub

- GIGABYTE GA-P55A-UD4

 

Na całość chcę wydać ok 1.5k +/- 200

 

Zadania to OC :) chciałbym uzyskać okolice 4GHz, ale nie jakieś ekstremalne OC bo to będzie wszystko na powietrzu (na razie box, potem się dokupi coś lepszego).

Jaki pamięci do tego brać, 1333 czy 1600 a może wyżej ?

Mobo to z priorytetów to USB3 i Sata3, ale nie upieram się tak bardzo, jeżeli dla 200MHz miałbym rezygnować z tego to wolę mieć mniejsze OC.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, poczytałem już o Xeonie i chyba się na niego zdecyduje:) ale żeby dobrze go podkręcić to potrzebował bym płyty która zrobi wysokie bclk żeby się zbliżyć do 4GHz ? czy Asus P7P55D-E Albo Gigabyte GA-P55A-UD3 da radę temu ? (nie martwy się że przekroczy 1.5k, 'lekkie' przekroczenie kwoty jest dopuszczalne :) )

Warto rozważać płyty na H55/H57 (wyjście monitorowe było by nieużywane, ale nie wiadomo co mi strzeli do głowy niedługo i będę używał integry :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, poczytałem już o Xeonie i chyba się na niego zdecyduje:) ale żeby dobrze go podkręcić to potrzebował bym płyty która zrobi wysokie bclk żeby się zbliżyć do 4GHz ? czy Asus P7P55D-E Albo Gigabyte GA-P55A-UD3 da radę temu ? (nie martwy się że przekroczy 1.5k, 'lekkie' przekroczenie kwoty jest dopuszczalne :) )

 

Z artykułu:

 

Najlepiej zaprezentował się Asus P7P55D-E PRO, świetnie wydajnościowo i solidnie pod kątem możliwości OC. Jednak cichym królem polowania jest Asus P7P55D, a raczej nowsza wersja tej płyty, czyli P7P55D-E, która jest wyposażona w USB 3.0 i SATA III. Poprzednik został przez nas przetestowany i zaprezentował się niemal identycznie, jak nowszy i droższy brat. Pozwala nam to stwierdzić, że Asus P7P55D-E jest równie opłacalny, jak Gigabyte GA-P55-USB3 - produkt Asusa można kupić w cenie ok. 440 zł, czyli o 60 zł więcej niż konkurent od Gigabyte i 10 zł mniej, niż ASRock P55 Extreme4. O ile ASRock wypada lepiej jedynie pod względem wyposażenia, ustępując w pozostałych kategoriach, tak Gigabyte nawiązuje walkę z rywalem. Naszym zdaniem różnica w cenie odzwierciedla różnicę w możliwościach między obiema płytami.

Sprawdzanie maksymalnego BCLK nie powinno się odbierać dosłownie, bowiem wyniki zależą od konkretnego procesora. Przykładowo Asus P7P55D na testowym Core i7 870 uzyskał wynik 202 MHz, tak samo Gigabyte GA-P55-USB3. Jednak na redakcyjnym Core i5 750 Asus wyciągnął 212 MHz, natomiast Gigabyte - 210MHz.

Powtarzam - albo P55-USB3 albo P7P55D-E, UD3 nie brałbym pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz nie, ale w przyszłości to kto wie czy nie zamienię GTX'a na znaczki czy coś :) do WWW to ta integra jest wystarczająca.

 

To może jaśniej - Core i5 760 czy Xeon X3440 nie mają zintegrowanych GPU, tylko dwurdzeniowe Pentium G6xxx, Core i3 i Core i5 6xx. A płyta sama w sobie nie ma integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z artykułu:

 

Najlepiej zaprezentował się Asus P7P55D-E PRO, świetnie wydajnościowo i solidnie pod kątem możliwości OC. Jednak cichym królem polowania jest Asus P7P55D, a raczej nowsza wersja tej płyty, czyli P7P55D-E, która jest wyposażona w USB 3.0 i SATA III. Poprzednik został przez nas przetestowany i zaprezentował się niemal identycznie, jak nowszy i droższy brat. Pozwala nam to stwierdzić, że Asus P7P55D-E jest równie opłacalny, jak Gigabyte GA-P55-USB3 - produkt Asusa można kupić w cenie ok. 440 zł, czyli o 60 zł więcej niż konkurent od Gigabyte i 10 zł mniej, niż ASRock P55 Extreme4. O ile ASRock wypada lepiej jedynie pod względem wyposażenia, ustępując w pozostałych kategoriach, tak Gigabyte nawiązuje walkę z rywalem. Naszym zdaniem różnica w cenie odzwierciedla różnicę w możliwościach między obiema płytami.

To jest słowo klucz, nie mogę znaleźć testów konkretnie TEGO modelu, bez żadnego -PRO -DELUXE -PREMIUM czy innych, jak będzie się zachowywać tak jak jej droższe modele to się tylko cieszyć, ale życie nauczyło inaczej, niby tylko mała zmiana a wyniki całkiem inne i tylko żerowanie na dobrej nazwie...

 

Powtarzam - albo P55-USB3 albo P7P55D-E, UD3 nie brałbym pod uwagę.

 

ok.

 

To może jaśniej - Core i5 760 czy Xeon X3440 nie mają zintegrowanych GPU, tylko dwurdzeniowe Pentium G6xxx, Core i3 i Core i5 6xx. A płyta sama w sobie nie ma integry.

 

no to to wiem, to był skrót myślowy, chodziło mi o to, że w przyszłości zmienię na CPU z integrą, wtedy płyta byłaby już gotowa na to.

EOT.

 

Ja również polecam to co inni czyli xeon plus asus. Ja mam i jestem bardzo zadowolony.

 

ok, to już jest jakiś odzew z konkretnie tego modelu płyty, jak wróci ci PSU to daj znać ile go wykręciłeś :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sivy(R)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przymkniesz oko na Sata III i USB 3 to na esc.pl są teraz zestawy płyta + procesor, które wychodzą całkiem tanio :P

mobo + Xeon x3440

mobo + I5-760

Hehe Dopiero teraz się opłaca cokolwiek w tym sklepie kupować :D

Z tych płyt tylko P7P55D Premium ma Sata III (brak Usb 3).

 

Co do Asusa p7p55d-e i Xeona x3440 to będę je miał na początku przyszłego tygodnia to mogę je przetestować pod względem OC :P

Edytowane przez Stato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przymkniesz oko na Sata III i USB 3 to na esc.pl są teraz zestawy płyta + procesor, które wychodzą całkiem tanio :P

mobo + Xeon x3440

mobo + I5-760

Hehe Dopiero teraz się opłaca cokolwiek w tym sklepie kupować :D

 

zacne promocje, warto przemyśleć :)

 

Z tych płyt tylko P7P55D Premium ma Sata III (brak Usb 3).

 

Według tego LINK Asus P7P55D-E ma i SATA3 i USB3

 

Co do Asusa p7p55d-e i Xeona x3440 to będę je miał na początku przyszłego tygodnia to mogę je przetestować pod względem OC :P

 

a miłą chęcią poczytam ;]

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...