Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem fajnego screena z wczoraj :D

post-21135-0-42044300-1310150124_thumb.jpg

 

Prawie wszystko poszło na tego tygrysa... miałem szansę tylko gryźć go po kawałku i nie dać mu wyjechać (kilka razy zdjąłem mu gąsienice, poza tym criticale). W końcu się ogarnął i zaczął do mnie strzelać tak samo - gąsienice, front - wystarczyły trzy strzały, czyli i tak o jeden-dwa za dużo, bo już byłem uszkodzony.

 

A sprzed ~godziny taka perełka (patrzcie na mapkę). Zdążyłem chwilę później zdjąć t29 (z niewielką pomocą artylerii), a drugiego uszkodzić, zanim mnie wykończył. Nie wiem, czy wygrali, czy nie, bo nie chciało mi się czekać, aż ruszą do walki. Strasznie jestem niecierpliwy, a kampienia nienawidzę (przyzwyczajenie z q3).

post-21135-0-74946400-1310150477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam takim KV lubię pokampić, i wystrzelać ich jeden po drugim, szczególnie jak cała drużyna siedzi i nic nie robi... Choć muszę przyznać że trochę za bardzo weszło mi to w krew po grze niemieckimi TD ale taktyka na leminga też nie ma sensu :wink:

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha ale mialem akcje...

Wszyscy siedza i kampia... Wiec ja swoim skromnym KV3001P i jeden koles KV3601P robimy szybki wjazd...

Su-100, Pnzfw4 zniszczone na wjezdzie. Od is dostaje strzal w lufe i nie moge strzelac...

Prze de mna M3 Lee 33% HP mysle "wezme go na czolowke" a tu jeb... czolowka konczy sie zmieceniem go z ziemi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tam miałem KW raz na El Halluf, przy wzgórzu w rogu (A2-A3) - czatuję na podjeździe pod górę z jakimś kolesiem w Stugu, bo wiemy, że na górze są wrogowie i czekamy aż im nerwy puszczą ;)

Wyskakuje jakiś lekki czołg na pełnym gazie, dostał ode mnie strzała, ale pędzi dalej. Lekki obrót KW i niestety żywot LT zakończył się na moim błotniku.

 

Kiedyś Panzerem III też miałem taka akcję na Ruinbergu, jak pojechałem wzdłuż krawędzi mapy, wpadłem do wrogiej bazy i załatwiłem dwie artylerie metodą "strzał + dobijamy na czołówkę". Trzecia padła tylko od strzału i tym pięknym sposobem w ciągu minuty skasowałem przeciwnikom całą artylerię. Krótkie 75mm na tym czołgu jest boskie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem wam ze akurat tym razem nie winie czolgu, choc ta parowa jest beznadziejna i 57mm niewiele na dobra sprawe zmienia. Tu wiekszym problemem byl team. Przyklad: Ruinberg, w teamie mamy IS-3, 2x Tiger + jakies StuGi, T-28, PzKpfw IV itp. I teraz, do srodka miasta wjezdza samotny IS-3, "obwodnica" jedzie jeden Tiger, gdzies w srodku campuja StuGi i PzKpfwIV. A teraz wisienka na torcie - w bazie, schowany za artyleria stoi.... Tiger. Wytlukli nas 15:0 zabijajac po jednym czolgu. Ostatni Tiger nie tylko nie trafil zadnego przeciwnika (zaraz jak zginalem to przelaczylem sie na niego) to jeszcze utrudnial artylerii obrot przez co skasowali ja na poczatku jakims scoutem. Po prostu koszmar, poza jakimis dwoma lub trzema low-tier czolgami to nikt tam nie uzyl mozgu (sam dalem ciala bo stockowym T-28 cisnalem w kierunku przeciwnika a to ani zwrotne ani szybkie ani silne ani opancerzone). Na prawde zaczne to nagrywac bo niektore akcje sa tak absurdalne ze trudno sobie wyobrazic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57mm u mnie zmieniło sporo, z byle czego zrobił się fajny snajper. Podobno 85mm w tej roli sprawdza się jeszcze lepiej, ale to IMHO za duża inwestycja expa i kasy.

 

Swoja drogą, ciekawostka - długie 76mm na KW było spoko (dużo lepsze od stockowego badziewia), ale często się odbijało, nawet od rzeczy, które powinno było teoretycznie przebić. Za to na SU-85 stockowe 76mm, o prawie takich samych parametrach, bije jak złe i wchodzi prawie we wszystko. Wot, siurpryza.

Swoją drogą, wkurzyłem się wczoraj - skasowałem pół KW-3 i jeszcze mu gąsięnice zerwałem ze dwa razy (i nic poza tym), bitwę przegraliśmy, a expa dostałem całe... 12. Nosz kurr... Więcej można dostać jak się stoi w bazie całą bitwę i nic nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem w ten weekend takie wrażenie, że same debile w tę grę grają. Obrzydzili mi m4a3e8, bo ile razy wpadłem na mapę, tyle razy ugryzłem paru wrogów, po czym bez supportu teamu ginąłem z max 2 killami na koncie, a team kończył później z kwikiem w podobny sposób, jak to, Trawienny, napisałeś.

Ale śmieszniejsza akcja. Przyjechał do mnie kumpel, który ma wykupione premium. Zagrał chwilę na moim koncie (bez premium), w.w. m4a3e8, który identyczny (bez rammera) ma w swoim garażu. I co? Jedną bitwę wygrał, prze...ał koncertowo trzy, cisnąc soczyste "k..a!" co parę sekund, po czym przesiadł się "z ciekawości" na vk3601h, bo nie grał nigdy Niemcami. A jego zdziwienie, kiedy zobaczył w e8 zarobione 12k kredytów i 450 expa za wygranie bitwy :lol: ...bezcenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gra ktoś skautami?

Wreszcie ma fajny czołg Panzer II Luchs, szybki ale prawie zawsze rzuca mnie do wyższych tierów. I w zasadzie było by wszytko ok. Rozumiem że jak dostanę strzałą z dużego kalibru to mogę nie przeżyć(i zazwyczaj tak się dzieje). Ale.... mimo ze zwykle siedzę w ukryciu (50mm to mogę tym czołgom podzwonić po pancerzach co najwyżej) i robię rozpoznanie to zawsze mnie zauważają mimo że stoję zazwyczaj schowany w krzakach. Druga sprawa, nie wiem jaka cholera ale zawsze mnie wszyscy młócą po gąsieniach. Dla niezorientowanych - uszkodzona gąsienica w lekkim czołgu = pewna śmierć, zazwyczaj następnym trafieniem.

Chyba nie ma meczu żebym w gąsienice nie dostał. LIPAAAAAAA.

 

Chyba zmienię czołg na coś ciężkiego bo skautem nie da się grać!!!! Prędzej czy później giniesz!!

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tak zap..ł w moim a-20, to bym nie zdjął wczoraj T29 i nie wystawił paru innych czołgów.

Każdy potrafi polecieć bezmyślnie do bazy wroga i wyświetlić parę czołgów poza zasięgiem kogokolwiek z teamu, po czym zginąć od jednego strzału. Oj ilu ja już takich widziałem.

 

Skautem trzeba umieć grać - dobry silnik, siatka maskująca, znajomość każdego kamienia i miejsc w których mogą siedzieć wrogowie, żeby ich unikać. A przede wszystkim - dobre radio, żeby Twoi widzieli wszystkich, których wykryjesz. Możesz się bawić w dobijanie wrogich czołgów, albo i w ciuciubabkę (uwielbiam tak wkurzać, szczególnie tygrysy) za kamieniem. Krzaki? Nigdy. Dla artylerii owszem, bo nie ograniczają pola widzenia, ale skautem zawsze wysokie, strome kamienie, albo budynki. Wyjechać, ogarnąć teren i się schować to 2-3 sekundy. A za krzakiem schować się nie ma za co.

A to, że czasem się ginie od jednego strzału? Taki już urok tych czołgów i trzeba się do tego przyzwyczaić.

 

Gąski to norma. Tak samo jak wizjer kierowcy, zbiorniki i tył wieży/silnik (jak się da).

Bo czołg bez kierowcy jeździ wolniej i wolniej skręca. A bez gąsienic po paru sekundach ma na sobie ogień całej twojej artylerii i wszystkich w okolicy. Sam strzelam w skauty zawsze nisko, żeby się nie bawić przy drugim strzale w celowanie np do jadącego 70km/h a-20 (tak, to tyle potrafi).

 


Przed momentem doprowadziłem na "cliff" do remisu przy stanie 3 wrogich (kv-3, ferdek i jakaś amerykańska arta) vs ja w su-5 bez amunicji. Cuda się zdarzają. :lol:

Po zniszczeniu drugiej arty, która stała w naszej bazie, ferdek zawrócił i zaczął mnie szukać. Przez 2 minuty krążył po mapie, zamiast zająć się czymś konstruktywnym... nie wiem - przejęciem bazy :lol: Reszta jego teamu stała w tym czasie i twardo broniła swojej bazy :lol:, a my mieliśmy polew na czacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był kupiony kamuflaż, radio na maksa. Kupiłem teraz Panzerjager. O niebo lepiej. Skautem może dało by się grac ze znajomymi w teamie gdzie każdy wie co robić. W zwykłej grze sie nie sprawdza, choć muszę przyznać że jak dopadnie się z bliskiej odległości niszczyciela czołgów to tamten nie ma szans. Po prostu zal się robi jak ten próbuje się obrócić :]. Praktyka pokazuje ze zazwyczaj jednak są z kolegami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja TD zwykle blokuję - ichniejsza artyleria boi się w większości strzelać, a oni się nie mają jak obrócić.

 

Panie i panowie, a raczej panowie...

jako że nie czytam (albo czytam bardzo rzadko) newsy z frontu, news ten podrzucił mi kumpel, a ja poszukałem tylko oryginału:

 

Battle of Prokhorovka is a new event to take place in World of Tanks on July 13th

 

The heroic battles near Kursk cannot be overestimated. Commemorating famous Battle of Prokhorovka WOT development team presents you with special gifts, discounting prices for the vehicles below 50% and increasing their credit income by 100%.

 

The special is only about the following vehicles:

- SU-76,

- Т-34,

- KV,

- КV-1S,

- SU-152,

- Churchill,

- PzKpfw III,

- PzKpfw IV,

- PzKpfw VI Tiger,

- PzKpfw V Panther,

- StuG III,

- M3 Lee,

- Ferdinand.

 

Gifts will be available 24 hours. The special starts on July 13th after the scheduled server restart at 5:30 UTC.

 

Co się bardzo dobrze składa, bo dociułałem prawie do 1 mln kredytów na Tygrysa. A gdyby się udało polatać jeszcze w a-20, to może nawet t-34 bym zdążył kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najs :wink: No to poszaleje Ferdem i KV tylko szkoda że nie obejmie to też IS'a 3 bardzo rzadko wychodzę nim na plus.

 

@Trawienny - za TK nie dostaje się ani expa ani kasy.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz dwa dni ;)

 

Ja chyba zainwestuje na ten czas w premium na dwa dni. Rozwiąże mi to problemy finansowe na czas jakiś. No i trzeba będzie do SU-76 wrócić :)

 

EDIT: warto ulepszać silnik w SU-85, czy lepiej najpierw się na dziale skupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz dwa dni ;)

 

Ja chyba zainwestuje na ten czas w premium na dwa dni. Rozwiąże mi to problemy finansowe na czas jakiś. No i trzeba będzie do SU-76 wrócić :)

 

EDIT: warto ulepszać silnik w SU-85, czy lepiej najpierw się na dziale skupić?

 

najpierw działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@armt

0 kasy jest np. za team killa :P

 

Co do scoutów. Kiedyś grając chyba M5 albo innym amerykańskim lekkim wraz z innym scoutem przelecieliśmy w Lakeville środkiem do wrogiej bazy. Przeciwnicy skupili się na szczęście na drugim czołgu a ja w tym czasie zdobyłem 3 fragi jadąc przez pełną wrogów bazę :D Udało mi się nawet wjechać do kanionu od drugiej strony ale niestety wpadłem na górkę i wytraciłem prędkość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tym się nie stoi, tym się zapitala jak królik Duracell na Red Bullu ;)

 

Moj Leopard ma siatki, wentylacje i peryskop dajacy 25% wiekszy zasieg wzroku jak stoisz ;)

 

Taktyka powolnego podjezdzania z 10 sekundowymi przystankami spokojnie sie sprawdza chyba, ze pol teamu zrobi rusha twoja droga <_<

 

Teraz nie moge sie doczekac na Leoparda II i francuzk lekki tier 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniechęcam się coraz bardziej do tej gry. Mam Maradera II , 3 Walka i 3 raz zdjęty jednym strzałem. Z czego 2 razy od frontu. Do tego prawie zawsze trafiam na wyższy Tier. Ostatnio 1:1 ciężkiemu czołgowi zarysowałem lekko pancerz, jemu wystarczył jeden strzał od przodu. Trafiłęm go 2 raz on mnie raz. :/

 

@edit

 

4 mecz z rzedu, jeden strzał - mogiła, ale tym razem z boku dostałem

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...