Skocz do zawartości
Dziobak

World of Tanks

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie udało się uruchomić Wot (jakieś problemy z ruterem miałem). Zaczynałem od czołgów ruskich jednak przy T-46 nie dało się grać przez balans (góra 1-2 strzały i mnie nie było- niemieckie czołgi ;) ) Poszedłem więc w stronę niemców (historia mówi że Tygrysy i Pantery to najlepsze czołgi II WW) teraz mam PzKpfw III z znów nerwy bo jak wyjedzie na mnie Hetzer to mimo działa 5cm o penetracji pancerza 67/130/25 i obrażeniach 70/70/90 nie mogę go nawet drasnąć... (7,5cm działo o penetracji 43/100/38 i obrażeniach 110/110/177 też nic mu nie robi...) Jak to dziadostwo roztrzaskać lub w jaki czołg iść by nie mieć tych problemów? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob marudzi na balans ale wlasnie o to w tej grze chodzi:

grasz czolgiem lekkim - uwazaj na czolgi srednie i ciezkie ze wzgledu na ich uzbrojenie

grasz czolgiem srednim - uwazaj na czolgi ciezkie i niszczyciele czolgow

grasz czolgiem ciezkim - uwazaj na srednie ze wzgledu na ich predkosc

grasz artyleria - uwazaj na czolgi lekkie ze wzgledu na ich ogromna mobilnosc

grasz niszczycielem czolgow - uwazaj na czolgi srednie ktore Cie moga objechac i ciezkie ze wzgledu na ich uzbrojenie

czymkolwiek nie grasz uwazaj na artylerie

I wlasnie na tym to polega - nie ma pojazdu niezniszczalnego - kazdy ma wady i zalety i sztuka jest nie pozwolic by wady zawladnely Twoimi zaletami.

W omawianym przez Ciebie przypadku - masz PzKpfw III - bardzo szybki czolg lekki, ktory stawia czolo Hetzerowi - niszczyciel czolgow z przerazajaca armata 105mm i bardzo pochylonym pancerzem odbijajacym wiekszoc pociskow czolgow lekkich. I teraz:

Wada PzKpfw III - papierowy pancerz w starciu z Hetzerem i dzialo ktore nie drasnie go ze wzgledu na jego frontowy pancerz

Zaleta PzPpfw III - predkosc rzedu 40-50km/h pozwalajaca objechac Hetzera szybciej niz on bedzie w stanie sie obrocic. Jako ze Hetzer jest TD, ma ograniczony zakres ruchow dziala, wiec musi sie obracac caly.

Taktyka - unikaj starc face-to-face z Hetzerem i staraj sie go objechac jak tylko mozesz. Czesto dobrym pomyslem jest lekko zdezyc sie z nim tak by nie byl w stanie sie obrocic.

Co w WoT jest najfajniejsze to wsrod wszystkich pojazdow zestawianych* ze soba w bitwach zawsze znajdzie sie taka para w ktorej i jeden i drugi moze wygrac - wszystko zalezy od tego jak grasz.

 

* nalezy zaznaczyc ze chodzi o czolgi zestawiane w jednej bitwie bo jak wiadomo LOLtraktor nie zdziala NIC przeciw Mausowi ;) ale tez nigdy nie beda w jednej bitwie (chyba ze jakis yntelygent wciagnie LT w plutonie)

 

Phew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkolenie daje odpowiednio:

Dowodca czolgu - wiekszy bonus dla reszty zalogi, wiekszy zasieg widzenia

Kierowca - wieksza predkosc i przyspieszenie czolgu

Radiooperator - wiekszy zasieg radia

Ladowniczy - wieksza predkosc ladowania

Celowniczy - wieksza dokladnosc strzalow i szybsze celowanie

Praktycznie dowodca moze osiagnac 105% max (100% + 5% z wentylacji), natomiast reszta moze osiagnac 116% (100% + 5% z wentylacji + 11% od dowodcy).

Pamietajcie ze wszystkie parametry czolgow podawane przy ich opisie zakladaja 100% wyszkolenie zalogi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO mnie czasami trafia jak gram swoim 3001P i trafiam na mape z samymi tygrysami, lowe itd

 

Nie wiem tylko dlaczego Tiger II wywodzi sie z Tiger a nie Panther V... Przeciez Tiger dwa to wlasnie ta zmodyfikowana panthera... z Tigera tylko dzialo zostalo, tez z reszta zmodyfikowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten T95 to niezłe bydle, pancerz z przodu 300 a działo ma od T30 :blink:

 

 

 

Update on preliminary patch notes of v.6.6:

 

New map Siegfried Line (working title, subject to change)

New German heavy tanks line: Pz.VI Tiger (P), VK 4502 (P) Ausf A, Е-75, Е-100.

New tank E-50, a substitution to Panther II as tier 9 German medium tank. Changes to German medium tanks line according to the revised German tech tree

New German premium light tank Skoda Т-15.

New German premium medium tank Skoda Т-25.

"Zero" battles for players with up to 10 battles on their accounts.

Free platoons for 2 players, premium account is required for platoon leader to invite a 3rd member.

"Supercharging" (working title, subject to change) consumable for E-series providing extra horsepower.

 

The introduction of German medium tank Е-50 in v.6.6 update is under consideration.

 

ETA - end of July - beginning of August, 2011.

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem co ludzie robia ze w kilka godzin po ukazaniu sie patcha graja tymi potworami. Rozmawialem z jednym powiedzial ze odkryl T28 tylko i wylacznie dzieki FREE EXP! jak sobie policzycie to wychodzi grubo ponad 200 000 free exp.

 

Anyway jakby ktos chcial wyrazic swoja opinie na temat nowych dzwiekow zalogi to polecam: Do you like the new tank crew voices? - World of Tanks official forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonathan sprawa wyglada tak:

Dlugie armaty - wysoka penetracja, duza nosnosc, doskonala celnosc

Krotkie halbice - niska penetracja ale ogromny damage szczegolnie dla pociskow HE, znacznie zredukowana celnosc

 

Najlepszym rozwiazaniem jest znalezc balans pomiedzy wystarczajaca penetracja a jak najwiekszymi zniszczeniami. Ja do VK3001H/P i VK3600H biore 88L56. To ta slynna "acht acht" ktora siala postrach i zniszczenie podczas WWII. Dlaczego nie 75L70? Bo mimo ze ma (minimalnie) wieksza penetracje to duzo mniejszy damage. Dlaczego nie 105L28? Bo dla tego dziala pozostaja tylko pociski HE, ktorych w tym samym dziale (wersji StuH zamiast KwK) uzywalem na Hetzerze i tak - tiery na jakie trafialem Hetzem byly w sam raz na to dzialo (czesto wrecz jako "jednostrzalowce") ale tier VK3001P czesto juz nie daje rady. Bo co z tego ze to ma 410 dmg jak penetracje 53? Jesli pocisk wejdzie to bedzie masakra ale zazwyczaj konczy sie zabraniem 10% Tigerowi (za to doskonale nadaje sie do uszkadzania modulow bo praktycznie kazdy strzal konczy sie "Critical Hit"). Najgorsze jest to ze te dziala z wysoka penetracja wymagaja nieco odmiennej taktyki od gracza niz te z niska penetracja ale duzo wiekszym damage.

Edytowane przez Trawienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie najlepsze działo na niemieckich medach przed panterą to 88 KwK 36 L/56. Dużo można ugryźć. Co do 3001P to faktycznie nierozwinięty jest strasznie mułowaty. Po wymaksowaniu i z 88 bajka. Nawet bez premki dawał fajny zarobek i duży fun z gry. Maksuj Jonathan gnoja i baw się dobrze :) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gasienice i silnik juz sa... Rzeczywiscie kop wielki juz nawet drugi silniczek daje... Teraz to jakos zapycha.

Pozostaje tylko wykupic dzialo... bo czasami trudno ugryzc jakiegos tigera albo is, za to do dzial i haubic jest juz fajny.. szybki podjazd i bum. Tylko trzeba przebic sie na tyly wroga ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...