Skocz do zawartości
Berial

Monitor 24 cale max 1000zł 16:9 czy 16:10 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zakupić monitor panoramiczny, najlepiej 24 calowy. Generalnie taki na którym wygodnie się pracuje - głównie praca z tekstem. Mam na ten cel przeznaczone max 1000zl (najlepiej jednak jakbym zakupil za 800). Zależy mi na tym żeby było HDMI oraz regulowana wysokość. Nie wiem jednak czy lepiej brać monitor 16:10 czy 16:9. Tak jak napisałem wyżej monitor będzie używany głównie do pracy z tekstem oraz do oglądania filmów. Można coś ciekawego znaleźć za tą cenę ?? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz polecić jakiś konkretny model ??

EDIT

Znalazłem coś takiego

Samsung SyncMaster SM2443BW

co prawda nie ma HDMI ale wyglada zachęcająco. Chyba jednak będę się skłąniał do 16:10

Edytowane przez Berial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy, ze w filmach bedzie wygodniej?

 

Obecnie mam 1680*1050 - 16:10, zalaczam film w Allplayerze ... na dole i gorze mam czarne paski - mnie sie to podoba, bo napisy nie nachodza na obraz.

 

Czy w 1920*1080 - 16:9 bede mial to samo - czyli te czarne paski, gdzie wyswietle napisy, czy obraz bedzie rozciagniety i paskow brak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał to samo tylko paski mniejsze, jakieś 10%. Bo żaden film nie jest w standardzie 16:9.

 

Są dostępne filmy i seriale w 16:9. Wtedy nie będzie pasków na górze i dole.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...