Skocz do zawartości
ivanov

zdjęcia w worklogach

worklogi  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. jak zamieszczone zdjęcia wolisz

    • miniaturki
      13
    • pełne (duże) zdjęcia
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Jak będą dobre wiatry w najbliższej przyszłości powinienem złożyć moje pierwsze WC i wrzucić na forum sprawozdanie z prac.

Przed tym jednak chciałem wysondować w jakiej formie wolicie zdjęcia w worklogach.

Ja osobiście optuję za miniaturami.

Zachęcam do głosowania! :wink:

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miniaturki nie każdemu chce się klikać, natomiast pełne zdjęcia o rozdzielczości większej niż monitor też są niemile widziane. Najlepiej skalować zdjęcia do 800x600, wtedy są lekkie i przyjemnie się to ogląda.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma ten temat? Przejrzyj worklogi i sprawdź, co jest popularniejsze.

 

Pomyśl: miniaturka = mniej detali.

 

Worklogi przeglądałem nie raz.

A to, że coś jest popularne niekoniecznie oznacza, że jest dobre.

Nikt nie robił takiej ankiety, dla tego ją zrobiłem. Jak by nie patrzeć jest to ciekawe; każdy ma inny punkt widzenia.

Np u mnie w przypadku części worklogów niektóre zdjęcia ładują się tylko do połowy lub w 1/3 i odświeżanie strony nic nie daje.

Naprawdę to takie przestępstwo, że chcę wrzucić ludziom zdjęcia w formie, która im bardziej odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze by były takie powiększone miniaturki, tzn. średni obrazek (800x600, czy 640x480) jako link do normalnej wielkości zdjęcia.

 

O, to - tak samo jak wypowiedź Screamer'a - to jest konkret :)

Zobaczymy co ludziska jeszcze napiszą.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Miniatury zrobione w postaci zdjęć o szerokości ~400px proawdzące do zdjęć o większej rozdzielczości ale nadal z umiarem.

Nie muszę wspominać, że dobra kompresja jest kluczem?

 

Warto zaznaczyć, że dobra kompresja = JPEG 86.

86% jest idealnym balansem pomiędzy jakością a rozmiarem zdjęcia, aczkolwiek trzeba przyznać, że cierpi na tym kolor czerwony (co jest nie do zauważania na TN-ce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być coś pomiędzy. Dobrym rozwiązaniem są też serie zdjęć, gdzie jedno poglądowe jest duże, a pod nim seria miniaturek (duże zdjęcie zachęca do oglądania miniatur). Nie ma nic gorszego niż temat ze 100mb zdjęć na jednej stronie, jeżeli ma się wolniejsze łącze typu 512kbps-1mbps to poważnie zniechęca do oglądania takiego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miniaturki nie każdemu chce się klikać, natomiast pełne zdjęcia o rozdzielczości większej niż monitor też są niemile widziane. Najlepiej skalować zdjęcia do 800x600, wtedy są lekkie i przyjemnie się to ogląda.

 

Jw.

Poza tym wszędzie, ale nie na imageshacka. Wolne to jak... I jeszcze ta ich beznadziejna pokazywarka (w sensie, że nie jest obrazek bezpośrednio)...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że obraz zaczyna się klarować :D

Już samemu swego czasu doszedłem do tego, że kompresja to podstawa, tyle że wykombinowałem 85%, a nie 86%.

A co sądzicie o Photobucket albo DeviantArt ?

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Photobucket imo kiepski. Ja (może tylko ja) baardzo często mam tak, że jak np. wyszukam w googlach coś na PB, to mogę czekać w nieskończoność aż się otworzy. Zazwyczaj bez skutku.

Polecam Picasa. Szybka, można galerie robić. Przy okazji wygodna, zwłaszcza jak ma się konto google.

Ew. tak jak Screamer mówi - abload.de Też bardzo dobra strona.

DA to imo nie w takich celach. To jest bardziej galeria jedna wielka, a nie hosting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i udział w głosowaniu.

Picasa KOMPLETNIE mi nie odpowiada. Zobaczę jak sprawuje się fotosik.pl.

Wodowanie zakończone pomyśnie, w nadzchodzącym tygodniu powinny pójść pierwsze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotosik jest koszmarny w mojej opinii, mnie zrażają uploady na niego.

deviantART to zupełnie inny typ portalu i nawet nie waż się go zaśmiecać takim wykorztstaniem go.

 

Niezły jest imagehost.org. Możesz sobie założyć też konto Dropbox i korzystać z niego jako z serwera plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkopywanie takich staroci, ale mam pytanko.

Czy znacie jakiś dobry, DARMOWY serwis umożliwiający wrzucanie zdjęć w pełnej rozdzielczości na fora?

 

Wcześniej używałem do tego celu bardzo fajnego Imagehost, ale teraz serwis jest zamknięty :cry: , a wszystkie inne, które znam (Fotosik, Flickr, Photobucket) umożliwają to jedynie po wykupieniu abonamentu :? , albo wcale nie mają takiej opcji (Imageshack, Abload) :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...