Skocz do zawartości
Gość chaos`theory

GeForce GTX 560

Rekomendowane odpowiedzi

42-45% i to spokojnie starcza w grach

 

z automatu jest głośno manualny profil i masz po problemie, MSI z tego powodu ustawiła taki profil by jechać z VGPU , bo z takim profilem elegancko się podkręca 1050Mhz pękło bezproblemowo, na stock V 970.Karta ogólnie jesy udaną konstrukcją chyba że szukasz naprawdę cichej karty ale w tym przedziale wydajnościowy nie znajdziesz takiej chyba że zmienisz chłodzenie na bardziej wydajne.

 

Ciekaw jestem jak by wyszło bezpośrednie porównanie do Gigabyte z jego Windforcem.Właśnie sie zastanawiam pomiędzy Palitem Sonic, Gigabyte Windforce i MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak by wyszło bezpośrednie porównanie do Gigabyte z jego Windforcem.Właśnie sie zastanawiam pomiędzy Palitem Sonic, Gigabyte Windforce i MSI.

 

Palit głóośniejszy i cieplejszy, Giguś (ten normalny wersja OC troszke inaczej) cichszy ale nie oczekuj że dużo a że cichszy to i cieplejszy.

tu masz porównanie

http://www.tweaktown.com/reviews/3813/palit_geforce_gtx_560_ti_sonic_video_card_in_sli_review/index17.html

 

co ciekawe po zmianie biosu zaczynającego się od 30% jest ciszej i nie cieplej,profil przesuwa się o 4%.

Przykładowo w crysis

Orginał 40%-- 65C 59%fan 3300rpm

Bios od 30%--- 65C 55%fan 3060rpm

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z automatu jest głośno manualny profil i masz po problemie, MSI z tego powodu ustawiła taki profil by jechać z VGPU , bo z takim profilem elegancko się podkręca 1050Mhz pękło bezproblemowo, na stock V 970.

 

A mogłem poczekać na MSI... Moja od Gigusia robi 1GHz na 1,1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 dniach grania na nowym Zota`cu muszę przyznać że pod "Starcraft 2 i League of Legends" karta praktycznie jest nie słyszalna temp. w okolicach 38c-51c wentylator ciągle pracuje na 40%

 

zrobiłem test w 3DMark Vantage

 

wyniki następujące i tu karta pokazała swoje oblicze podczas testu wyła niczym odkurzacz :blink:

Dołączona grafika

PPU Disabled

Dołączona grafika

w miarę możliwość chciał bym porównać jak wyglądają wyniki GPU innych producentów.

 

pozdrawiam

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2 dniach grania na nowym Zota`cu muszę przyznać że pod "Starcrat 2 i League of Legends" karta praktycznie jest nie słyszalna temp. w okolicach 38c-51c wentylator ciągle pracuje na 40%

 

 

 

ZOTAC GeForce GTX 560 Ti AMP! Edition 1 GB Review - Page 22/27 | techPowerUp

jak widać naprawdę głośność to pojęcie względne bo MSI czy giguś są ciche a one do cichych nie należą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>NVidia po premierze GeForce GTX 460 otrzymywała wiele pochlebnych opinii, dotyczących zmian poczynionych w ostatniej architekturze. Pojawiło się również sporo głosów zgodnie twierdzących, że tak powinno wyglądać Fermi już na starcie. Wkraczając dumnie do rodziny GTX 460 pokazał, że Fermi wcale nie musi być piekielnie gorące, hałaśliwe oraz na dodatek horrendalnie drogie. GeForce GTX 460 oparty na chipie GF104 odniósł sukces również dlatego, że AMD/ATI nie posiadało wówczas konkurenta w tym segmencie cenowym. Jednak GTX 460 nie pokazywał pełni możliwości napędzającego go chipu, miał przecież zablokowany jeden moduł SM i zamiast 384 jednostek cieniujących udostępniał ich tylko 336. Teraz, gdy na rynku debiutuje kolejny akcelerator z serii 500 „zieloni” znów poczynili szereg optymalizacji w architekturze i postanowili wykorzystać „pełny” układ w nowym mid-end’owym produkcie. W taki oto sposób narodził się GeForce GTX 560 Ti czyli GF104 na sterydach nazwany GF114. Dziś zaprezentujemy Wam kilka wersji niereferencyjnych tego akceleratora takich firm jak: MSI, Zotac, ASUS i Gigabyte.</p>

TEST GEFORCE GTX 560 Ti - MSI, Gigabyte, ASUS, Zotac i wersji referencyjnej Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kartę ASUS gtx560 Ti DCII na moim nowym kompie i mam mały problem.

Chciałem przetestować sprzęt więc włączyłem sobie Crysisa i odpaliłem go ze wszystkimi detalami na maxa (16 aa etc.). Gra chodzi bardzo płynnie, niby wszystko ok, ale... no właśnie - po jakiś 10-15 min gry karta osiąga temperaturę ok 55 C i Windows 7 64 bitowy wywala mi grę na pulpit, przy czym pokazuje się komunikat ze sterownik karty graficznej przestał odpowiadać i został przywrócony. Poszperałem po sieci i sądzę że jest to problem z TDR windowsa...

 

Uaktualniłem sobie bios karty, stery do 266.44 (czy jakoś tak), ściągnąłem service packa 1 do windowsa i nic to nie daje.

Próbowałem w związku z tym uniknąć temperatury wyższej niż 50 C włączając wentylatory na maxa ale po prostu nie da rady...

Próbowałem uruchomić grę w trybie zgodnsci z win xp sp2 ale dalej jest ten sam problem.

 

W związku z tym mam pytanie: czy ktoś wie jak mozna zlikwidować ten problem i czym dokładnie jest on wywołany?

Jedyną tendencją jaką ja zauważyłem jest temperatura wyższa niż ok. 50 stopni a to przecież i tak nic wielkiego...

 

Jakby to było przydatne: mam intel i5 2500k, 4 gb ramu, płytę gł. gigabyte ph67-ud3, zasilacz ocz 600w.

 

Pozdr.

Delude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusiłem się o test z 3Dmarku Vantage i 2011. Testy puszczone standardowo. Taktowania CPU i GPU jak na screenie.

 

Dołączona grafika

 

i 2011

 

Czasem przy testach też miałem komunikat ze sterownik karty graficznej przestał odpowiadać i został przywrócony - zwłaszcza przy większym OC grafy.

Coś mi się zdaje że stery coś szwankują.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis otrzymalem GTX 560 SOC-950 gigusia.

def Vid 0,9750V do 950Mhz!!!

Zrobilem lekkie OC @1GHz przy def vid. Do tego mozna zmieniac V i mierzyc na pcb karty, sa pkt.

Podobno wystepuja jakies problemy z tymi grafami.

u mnie nic sie nie dzieje po kilku godzinnym graniu w crysisa2 po OC. temp nie przekracza 50C w 3D!!

wyglada to tak..

 

Dołączona grafika

Edytowane przez userus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fajne te SOC, ogólnie napięcia w GF11x są fajne, ale przy tych 50 stopniach karta nie ma prawa być cicha, chyba przesadzili z progami. Aż tak cudowne to chłodzenie nie jest.

 

Gdzie kupiłeś wersje 950?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24118pkt

to nie jest max dla sprzetu, to tylko rozsadne OC do 24/7 by bylo cicho i chlodno.

 

Dołączona grafika

 

Phenom II X4 @4.0Ghz 1,40V, DDR2 1066, chieftec 500Gps :E

 

hehe. gdzie kupilem? u mojego dystrybutora. ja w sklepach nie robie zakupuow. "memel"

moge ci sprzedac. mam dwie te grafy :E

 

grafa przy 50C ma 1600-1700rpm 40%, jakos tak. Jest cicho. nie slychac roznicy pomiedzy gtx460 cyclone.

Edytowane przez userus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przecież jest tam GPU Score, na to PPU nie ma wpływu, a ten wynik sie liczy, a nie ogólny. Można puścić na jakimś serwerze z kilkunastoma rdzeniami, do tego np. drugą kartą dedykowaną dla PhysX, i wynik będzie kosmiczny a wydajność grafy ta sama.

 

 

Bez jej z tym chłodzeniem. Włącz monitoring w Afterburnerze, puść coś co obciąży grafe non stop w 100%, i daj screena z wykresami żeby było widać maksy, bo dopóki nie zobacze to nie uwierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale nie do tego zmierzam chce porównać wynik nie wykręconego X4 na @4.0 do mojej 950@stock.

 

wiem że wynik GPU jest zawsze taki sam ale ogólny wynik jest trochę inny z wyłączonym PPU

 

u mnie nie da się przestaić v.gpu

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest tam GPU Score, na to PPU nie ma wpływu, a ten wynik sie liczy, a nie ogólny. Można puścić na jakimś serwerze z kilkunastoma rdzeniami, do tego np. drugą kartą dedykowaną dla PhysX, i wynik będzie kosmiczny a wydajność grafy ta sama.

 

 

Bez jej z tym chłodzeniem. Włącz monitoring w Afterburnerze, puść coś co obciąży grafe non stop w 100%, i daj screena z wykresami żeby było widać maksy, bo dopóki nie zobacze to nie uwierze.

 

a ktos ci karze wierzyc?

dzis nie mam czasu na zabawe dalsz.a

 

co do temp to sprawdzilem teraz w troche inny sposob... i max "jednak" ale tez "tylko" 60C

 

Dołączona grafika

Edytowane przez userus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA planuje wypełnić lukę pomiędzy GeForce GTX 550 Ti, a GTX 560 Ti. Powód? Zbliżająca się premiera Radeona HD 6790, który ma trafić do przedziału cenowego, w którym NVIDIA nie ma żadnego produktu. W związku z tym „zieloni” zamierzają uzupełnić ofertę kart graficznych o model GeForce GTX 560, pozbawiony symbolu Ti, ale wciąż bazujący na tym samym chipsecie co wersja Ti.

 

Podczas gdy GF114 montowany w GeForce GTX 560 Ti wyposażony był w 384 procesory CUDA, w przypadku modelu zwykłego liczba tych jednostek zostanie zredukowana do 336. Oznacza to, że nowa karta będzie miała tyle samo procesorów CUDA co GeForce GTX 460. Oprócz tego, liczba jednostek TMU wyniesie 56, natomiast 256-bitowy kontroler pamięci GDDR5 będzie obsługiwał 1 GB VRAM-u.

 

W przeciwieństwie do GeForce GTX 460, nowa karta ma działać z wyższymi częstotliwościami taktowania. Co więcej, GeForce GTX 560 ma charakteryzować się znacznie wyższym potencjałem podkręcania, co jest cechą charakterystyczną chipsetów z serii GF11x.

 

Póki co nie wiadomo kiedy karta trafi do sprzedaży. Mając jednak na uwadze fakt, że na dniach zadebiutuje Radeon HD 6790, można oczekiwać, że premiera GeForce GTX 560 odbędzie się w ciągu najbliższego miesiąca. Niewykluczone, że NVIDIA po prostu czeka na informacje o wydajności konkurencyjnej karty. W ten sposób firma z Santa Clara mogłaby dostosować możliwości swojego nowego produktu tak, aby był on atrakcyjniejszą alternatywą dla Radeona HD 6790.

GeForce GTX 560 – odpowiedź NVIDIA na Radeona HD 6790 : NVISION.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Może to być niezła karta, niezależnie od stockowych zegarów. Tym właśnie powinien być 560 od początku.

 

 

A jak ktoś gra w Dragon Age 2 to są nowe stery dające niby kosmiczny przyrost w DX11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blad w opisie. ta karta ma 4000 efektywnie

 

To wcale nie musi być błąd. NVIDIA pozwala producentom na takie triki.

 

Sprawdź ile na rynku jest GTS'ów 250 lub nawet GTX460 z zaniżonymi taktami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję szybkiej odpowiedzi bo chcę dziś zamówić wersję SOC albo DCII, a bardzo ważne są dla mnie prędkości wentylatorów w idle. Czy te karty (dokładnie te wersje, nie referenty GTX 560) można modować NiBiTorem pod kątem progów dla wentylatorów? Z góry dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie musi być błąd. NVIDIA pozwala producentom na takie triki.

 

Sprawdź ile na rynku jest GTS'ów 250 lub nawet GTX460 z zaniżonymi taktami.

 

widze na stronie dystrybutorow ze nie ma takiej grafy w ofertach.. są ale z 4000 na pamieciach

 

Bierz SOC. nie bedziesz zalowal.

Edytowane przez userus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem SOCa, mam nadzieję, że uda się na nim osiągnąć niesłyszalność NiBiTorem. To dla mnie priorytetowa sprawa. Podobno z nowymi Radkami jest z tym problem w RBE, więc będzie NVIDIA tym razem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem SOCa, mam nadzieję, że uda się na nim osiągnąć niesłyszalność NiBiTorem. To dla mnie priorytetowa sprawa. Podobno z nowymi Radkami jest z tym problem w RBE, więc będzie NVIDIA tym razem...

 

grafika ladnie zarzadza obrotami wentyli... jest cicho.

do tego fajnie sie kreca pamieci na prawie 5000 efektywnie.

u mnie od kilku dni grafa chodzi na 1000/2000/4800, napiecia stock, by bylo w miare chlodno, cicho i nie na krawedzi mozliwosci.

przeszedlem na tych ustawieniach calego crysis2 i nic sie nie dzialo.

Edytowane przez userus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...