Skocz do zawartości
Gość chaos`theory

GeForce GTX 560

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Normalnie, tylko nie testuj FurMarkiem bo to pośmiewisko a nie program. Odpal sobie TessMarka (i włącz wireframe podczas testu), to jest max co osiągniesz w jakiejkolwiek grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy... W sumie to teraz od nowa ją podkręcałem... Wszyło, że przy 1,075V zrobi te 1GHz... Ale znów gdy temperaturka dobije 70*C - sterownik... Jak ustawie wiatrak na 100% to temp jest w granicy 69*C i działa fajnie... jak suszarka.

 

Na defualtowych ustawieniach to temperatury w sumie podobne są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie referenty mają zabezpieczenie , tylko to działa na zasadzie , jeżeli pobór prądu przekroczy pewien próg karta włazi w tryb pośredni , a sypanie się sterownika czy restarty to przekręcenie karty.

 

Radzę mierzyć napięcie na karcie , vid ma niewiele wspólnego z realnym napięciem , także niektórzy mogą przekraczać już nawet 1.2v na gpu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy... W sumie to teraz od nowa ją podkręcałem... Wszyło, że przy 1,075V zrobi te 1GHz... Ale znów gdy temperaturka dobije 70*C - sterownik... Jak ustawie wiatrak na 100% to temp jest w granicy 69*C i działa fajnie... jak suszarka.

 

Na defualtowych ustawieniach to temperatury w sumie podobne są...

 

sugerujac sie Twoją syg... pamieci wiecej nie podkreca sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyy... No chyba, bo wraz ze wzrostem taktowań wysypuje się sterownik

 

Ogólnie to jakąś słabą kartę trafiłem... I tak muszę ją oddać na gwarancję jak wyśle płytę na wymianę :F Strasznie piszczy pod obciążeniem :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyy... No chyba, bo wraz ze wzrostem taktowań wysypuje się sterownik

 

Ogólnie to jakąś słabą kartę trafiłem... I tak muszę ją oddać na gwarancję jak wyśle płytę na wymianę :F Strasznie piszczy pod obciążeniem :F

 

piszczenia ci nie uwzglednią. to mosfety pracują

wiem ze nie uwzgeldniają tego producenci Asusa we wszystkich kartach a co do gigabytea to wiem ze nie uwzglednili w hd 5770

Edytowane przez userus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOC dotarł, jednak jeżeli chodzi o kulturę pracy chłodzenia to do Accelero Twin Turbo nie ma absolutnie żadnego porównania... Jakieś głośne te karty robią w dzisiejszych czasach. ;) Jedzie już do mnie Accelero Extreme Plus, dojdą też pewnie jakieś inne wentylatory, bo wolę mieć to podłączone pod Sentry LXE. Osiągi karty są OK, jakość wykonania raczej przeciętna. Plus to niski VID i brak plomb.

 

Dziwi mnie, że wentylator jest sterowany z poziomu sterownika, a nie biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Oczywiście że nie jest, wentylacja w budzie musiała by wyć jak suszarki żeby to schłodzić, a i radiator by kosztował więcej niż taki do aktywnego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było kupić POV

 

Fakt. Myślałem jednak, że SOC będzie cichszy niż jest i chciałem mieć praktycznie zagwarantowany 1 GHz na rdzeniu bez modyfikacji chłodzenia. Za cenę SOCa można chyba kupić POVa 860 MHz, który nie wiadomo jak będzie stał z OC.

 

Mówi się trudno, ale już się do tego przyzwyczaiłem - taka dola cichofila.;) Pocieszeniem jest to, że Extreme'a będę mógł prawdopodobnie wykorzystać z innymi grafikami w przyszłości, po dokupieniu zestawu montażowego. Wątpię, żeby to chłodzenie z POVa miało taką funkcjonalność.

Edytowane przez H3ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje model tej karty z całkowicie pasywnym chłodzeniem typu sam radiator? Jeżeli nie, to czy przy tej specyfikacji, możliwe jest tego typu chłodzenie w tym modelu?

 

Z grafami pobierającymi ~120W są wysokie temperatury w przypadku chłodzenia pasywnego (i tak trzeba robić przeciąg w obudowie), a Ty pytasz o grafę która pobiera jeszcze więcej. Nie ma mowy o pasywnym chłodzeniu. Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero Extreme Plus@7V + Gigabyte SOC + Crysis 2 na full = 53 oC max.

:)

 

Dla potomnych:

Jeżeli ktoś się zdecyduje na takiego swapa to trzeba dokupić przedłużkę VGA 4pin bo ten kabelek od Accelero jest zbyt krótki, jeżeli wtyczka na karcie jest przy śledziu. U mnie wentyle i tak zostaną zmienione i podłączone pod NZXT Sentry LXE więc to nie problem.

 

Podsumowując, Windforce to nie ta liga co Accelero. Pasty było tyle nawalone, że szkoda gadać... Powierzchnia przylegania rdzenia jest IMO zbyt mała, duża jego część kontaktowała się z ramką montażową Windforce'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się wersja TGT Beast od Point of View

:: Point of View :: HOME

Z tego co dowiedziałem się od pomocy PoV, jest ona oparta na nieco zmodyfikowym PCB od GTX580 :D

Tak więc jest ciekawie, bo ma złącza 8pin+6pin (zamiast 2x6pin jak w referecnie) i 6 faz zasilających GPU zamiast 4.

 

Karta byłaby fajna do zwodowania, tyle że problem w tym, iż nigdzie nie natknąłem się na jej "rozbierane" zdjęcia.

Support PoV też niestety takowymi nie dysponuje (LOL), a bez nich nie jest pewne czy full-cover od GTX580 na nią wlezie.

 

Dysponuje może ktoś namiarami na "nagie" zdjęcia tej karty? Wersja Charged lub Ultra Charged też może być, bo to to samo co Beast.

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nabyłem gigusia z 900mhz na rdzeniu, przy C2Q 8400 2,66ghz wynik 3dmark06 14k, vantage GPU 17,5k, 3dm11 4,1k... czyli nawet taki quadzik już hamuje tą grafe :/

Po oc proca na 3,6ghz mam 20k w 3dm06, vantage gpu 18,5k i 4,4k w 3dm11 :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem takiej karty NAJTANIEJ! PALIT GeForce GTX 560 Ti 560TI 1GB DDR5 (1566042474) - Aukcje internetowe Allegro

 

Pozostałe komponenty to:

AMD Phenom II X4 955 Black Edition s.AM3 BOX

MSI 770-C45 AMD770+SB710 s.AM3

GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9

OCZ ModXStream Pro OCZ500MXSP-EU 500W

Samsung 500GB 16MB HD502HJ F3 sATA-2

 

System Windows 7 64bit.

Otóż zauważyłem, że przy bardzo dużym obciążeniu grafiki (Brink, 3DMark 11), na ekranie pojawia się efekt rozmycia/falowania pikseli. Ciężko mi to jakoś dokładnie sprecyzować. Po wyjściu do pulpitu ten stan się jeszcze chwilę utrzymuje, po czym wszystko wraca do normy. Dodam, że przy mniejszym obciążeniu (CS:Source) nie zauważam takiego "falowania". Czy problem może tkwić w karcie? Zaznaczam, że wszystkie komponenty są nowe (niecały tydzień).

Dzięki za rady.

 

 

EDIT: pograłem jednak dłużej w CS:S i jest o samo... :/

Edytowane przez jestemkandydatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...