Skocz do zawartości
Micky92

Windows 7 x64 + planowana instalacja XP na innej partycji

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem sobie dzisiaj, żeby na innej partycji zainstalować sobie dodatkowo XP, bo jedna gierka, na którą mam straszną jazdę - Airline Tycoon Evolution - nie chce wystartować na win 7 (co mnie wcale nie dziwi, bo ma około 8-10 lat, o ile nie więcej). Pytanie tylko, czy jeżeli to zrobię, to przy późniejszym formacie partycji z zainstalowanym XP nie wysypie mi się przy okazji 7? Tzn czy przy instalacji teraz XP nie dojdzie do nadpisania sektorów startowych, co przy późniejszym formacie partycji z nim nie spowoduje tego, że Win 7 mi się nie uruchomi? Raz już miałem podobną sytuację, nie pamiętam tylko w jakiej kolejności były instalowane systemy, pamiętam tylko, że wywaliło mi wtedy czarny ekran ze smutnym napisem "bootmgr is missing". A formata 7-ki nie widzi mi sie później robić, za dużo sterowników, ustawień itp mam tutaj. Ewentualnie, czy przypadku gdybym doinstalował do win 7 tryb xp, to rzeczona gierka - grafika w 2D - odpaliłaby i działała jakoś cywilizowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak robiłem i mimo to nadpisał bootloader W7, który był na innym dysku. Próbowałem też odpiąć wszystkie dyski oprócz tego przeznaczonego na instalacje i instalacja nie powiodła się.

Na twoim miejscu zainstalował bym xp normalnie po czym przywrócił loadera z płyty W7, następnie dodał za pomocą EasyBCD wpis z XP do bootmenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym podpiął dajmy na to całkiem inny dysk i na partycji z drugiego dysku zainstalował XP, to nie byłoby takich problemów? Tzn na moje oko to nie, ale wolę się upewnić.

 

Zrób tak, na wszelki wypadek na czas instalacji odłącz dysk z Win 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz najpierw jak bedzie ci dzialać gra pod VirtualBox.

Oczywiscie doinstaluj guest addons z obsluga DirectX i włącz je w maszynie.

 

Odpaliła się elegancko na VirtualBoxie :) dzięki wielkie, nie wpadłbym na to, żeby postawić wirtualna maszynę z xp'kiem zamiast normalnej instalacji systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...