Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieci poszły spać pora na zabawę :) - bez podtekstów

Miernik wykazał to samo co wspominałem wcześniej, tzn. najwięcej(ostanie miejsce) "Volt" potrzebuje UD7 dla 4.8GHz, następnie Fatall Asrocka, miejsce PIERWSZE ex aequo UD3 i Extreme 4. Miejsce drugie nie zostało przyznane :). W teście brała udział jeszcze płyta MSI P67A-GD65 - ale tą wolę już całkiem pominąć, mam nadzieję iż to bios...

Dodatkowe, bardziej prywatne, spostrzeżenia:

-MAX boot dla Ext4:

Dołączona grafika

, na "gigusiu" to marzenia

-chłodzenie Be-quiet! - Dark Rock Pro jest wydajniejsze od mojej wody(postanowienie: - jak powietrze to Noctua lub Be-quiet) = pora przepłukać bloki i chłodnice oraz zmienić Fesera na coś innego.

-zastanowić się nad zmianą LC na AIR (pompka i tak wyje w stosunku do powietrza)

-pić max. 4 piwa w czasie testów ;)

 

W czwartek będę miał ASUS MAXIMUS IV EXTREME, zobaczymy...

 

W czasie testów spaliłem UD7(pojechała na gwarancję) + zasilacz... Zasilacz moja wina.... :(

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik wykazał to samo co wspominałem wcześniej, tzn. najwięcej(ostanie miejsce) "Volt" potrzebuje UD7 dla 4.8GHz, następnie Fatall Asrocka, miejsce PIERWSZE ex aequo UD3 i Extreme 4. Miejsce drugie nie zostało przyznane :). W teście brała udział jeszcze płyta MSI P67A-GD65 - ale tą wolę już całkiem pominąć, mam nadzieję iż to bios...

 

A jak ze skokami napięcia? Co miernik pokazywał?

 

 

jak masz obrazki obrazujące punkty pomairowe to udostępnij proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie komentować burd..u w obudowie, szybki demontaż GB UD7(w celu wysyłki) na Asrocka extr. 4

Dołączona grafika

Dołączona grafika

poszedł się paść również mój dysk - winowajca - chłodnica uszkodzona przez M8(śruba za długa):)

 

jacekcz jutro jak znajdę na laptopie to załączę zrzuty punktów pomiarowych(jak myślę interesują Cię Asrocka dla P67) ewentualnie link do strony na której namierzyłem.

 

Aby nie było na temat GB UD7 potrzebuje więcej "V", potwierdzenie w różnych testach + swoich, jak dla mnie niezbyt udana konstrukcja za tą cenę. Bardziej polecam UD5(w sam raz - brak testowania) lub UD3(wersja nisko budżetowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych produktów. Co ja na to poradzę, że GB takie właśnie są :)

 

Co najmniej jedna płyta Gigabyte z których miałem uległa awarii (nie pamiętam czy nie dwie) ... więc nie do końca takie dobre. Ostatnia Gigabyte UD3 na szczęście została sprzedana jako sprawna (nie miała awarii). Kolejna kwestia Gigabyte to fakt że nie potrafią zrobić sterowania wentylatorami z poziomu BIOS ... od wielu lat - niereformowalni. Po kilku ostatnich latach kiedy używałem płyt głównych Gigabyte, obecnie przesiadłem się na ASRock i nie żałuję ... przynajmniej sterować wentylatorami można, a złącza USB na płycie głównej (piny) rozmieszczał ktoś kto ma mózg (są na krawędzi płyty i nic nie blokuje do nich dostępu), a nie tak jak w modelu Gigabyte MA770-UD3 gdzie chłodzenie karty graficznej blokowało do nich dostęp :] . Widzę że w nowych modelach pod socket 1155 już się nauczyli.

 

ps. daj znać jak spece od Gigabyte umożliwią sterowanie wentylatorami obudowy z poziomu BIOS/UEFI, bo jak na razie to żenua (może do nowych modeli 1155 wypuścili już taką "super zaawansowaną" możliwość?)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heee.... mi trochę więcej GB padło a niektórym sam pomogłem :) Mimo to w dalszym ciągu uważam, że to dobre płyty. To moje osobioste zdanie z którym można się nie zgodzić.

 

Do sterowania wentylami to ja mam panel. Fakt GB nie robi tego najlepiej.

 

Do Asrocka nic nie mam - właśnie użytkuję Z68 EXt. 4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oficjalne biosy:

 

GA-P67A-UD7-B3 - F5

GA-P67A-UD5-B3 - F6

GA-P67A-UD4-B3 - F5e

 

-Support GIGABYTE TouchBIOS

-Support Intel 22nm CPU

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników płytek typu GB na P67/Z68 oraz procków i5 nie z serii K.

 

Czy podnosząc biny i stosując turbo jesteście w stanie osiągnąć max taktowanie dla mniej, niż 4 jajek?

 

Przykład: I5 2400 może mieć dla 1 obciążonego jajka max 3800 MHz, I5 2300 może mieć 3500 MHz. No tak wynika z dodawania binów i turbo dla 1 jajka. Dla 2 jajek w każdym wypadku będzie to mniej o 100 MHz. W przypadku 3 i 4 jajek obciążonych różne źródła różnie podają: niektórzy twierdzą, że 2 i 3 jajka idą na tych samych zegarach, inni, że 3 i 4. Oczywiście zawsze jest to kolejne 100 MHz mniej, w odpowiednim układzie.

 

Tak czy siak, miałem I5 2300 i nie chciał wskoczyć wyżej niż 3300 MHz, nawet na 1 rdzeniu. A 3300 MHz to właśnie zegary tylko dla 4 jajek, czyli dla 1-2 powinno być więcej. Podobnie z moim obecnym I5 2400 - proc nie rozpędza się powyżej 3600 MHz, czyli prędkości dla 4 jajek. Mimo obciążenia tylko SuperPi. Moja mobo to GA-P67A-UD3-B3, bios F5.

 

Uwaga - BLCK oczywiście zostawiamy w spokoju, również w spokoju zostawiamy kwestię stabilności - nie chodzi o to, że proc się na wyższych zegarach wywala, ale o to, że w ogóle nie chce na nie wchodzić. Napięcia zostawiamy w spokoju, bios ładnie i wystarczająco je podnosi. Poza tym powszechnie wiadomo, że I5 spokojnie robią 4 GHz bez ruszania napięć.

 

Na Xbit Labs chłopaki twierdzą, że to właśnie problem większości (zdecydowanej) mobo na GB - tylko najnowsza UD3H poprawnie rozpędzała proce nie-K. Pozostałe, nawet UD7, nie dały rady i zatrzymywały się na zegarach jak dla 4 jajek, nawet przy obciążeniu tylko 1. Poza tym info o tym w sieci brak - wszyscy spuszczają się nad prockami K, a nawet jak zdarzy się, że ktoś testuje I5 2400 albo płytkę GB, to nie zwraca na to uwagi.

 

Kilka linków, jakby kto chciał poczytać:

http://www.behardware.com/articles/815-13/intel-core-i7-and-core-i5-lga-1155-sandy-bridge.html

Intel Core i5-2500, Core i5-2400 and Core i5-2300 CPU Review. Page 5 - X-bit labs

Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3: LGA1155 Platform in ATX Format with Video Outs - X-bit labs

From UD3P to UD7: Four Gigabyte Mainboards for LGA1155 on Intel Z68 Express Chipset - X-bit labs

Gigabyte GA-P67A-UD3 and GA-PH67A-UD3: Two Inexpensive LGA1155 Mainboards for New Processors - X-bit labs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczyly sie jakies jazdy z bootami.

 

Wszystkie dyski + DVD nawet nie wejde do biosu albo winda nie startuje.

Musze odpiac wszystko, podlaczyc main drive, zbootowac winde, wylaczyc kompa i podpiac wszystko aby normalnie komp wystartowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej nowej płyty GA-Z68MX-UD2H-B3 wyszedł nowy bios.

Dodano:

Improve OCZ PCIe SSD compatibility

Support Dolby Home Theater PCEEv4(Note: Please update the latest driver for Dolby Home Theater PCEEv4 support)

 

Proszą o : Please update the latest driver for Dolby Home Theater PCEEv4 support

 

Gdzie mozna sciągnąć te sterowniki?

Bo po wgraniu sterów dzwięku ze strony są kłopony z dzwiękiem. PO zmianie biosu na stary wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet z ud7 problem "offset" występuje ,najwidoczniej procek może działać tylko i wyłącznie z ręcznie ustawionym vcore :/ odsyłam go do serwisu ,chociaż i tak nie wiele z nim zrobią ,raczej będzie wymiana na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...