Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam mały problem. Flashowałem Bios i zasilanie mi padło... Po ponownym włączeniu kompa wyświetla sie coś takiego:

 

Award BootBlock

 

Bios ROM Checksum Error

 

Detecting floppy A drive media... [czy jakoś tak]

 

I teraz pytanie:

Co musi być na tej dyskietce?

1464607[/snapback]

 

A dokładnie plik biosu musi mieć nazwę A7N8X-E.ROM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś zapodać ten plik?

 

ps. coś mi sie zdaje że to jest do A7N8X-E a nie do A7N8X-X

1464920[/snapback]

 

Oczywiście, nie popatrzyłem na model Twojej płyty głównej. Nazwę pliku znjadziesz w instrukcji obsługi. Po prostu sciągasz bios z netu i nagrywasz go na dyskietkę zmieniając nazwę pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Taka ze mnie lama że musicie mi wszystko dokładnie opisać ...

 

tzn.

 

1. Jakie pliki muszą być na dyskietce

2. Skąd ściągnąć [wszystkie biosy od asusa są w *.bin a na dyskietce podobno musi być w *.rom] i czy ewentualnie można "zmieniać" rozszerzenia z *.bin na *.rom ...

 

Z góry THX :P

 

ps. Tymczasem "zbudowałem" sobie AMD K6-2 Chomper 300 @ 333 [VCore 2.00 V :D]; Asus TX97-E; 256 MB RAM aby móc pracować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Taka ze mnie lama że musicie mi wszystko dokładnie opisać ...

 

tzn.

 

1. Jakie pliki muszą być na dyskietce

2. Skąd ściągnąć [wszystkie biosy od asusa są w *.bin a na dyskietce podobno musi być w *.rom] i czy ewentualnie można "zmieniać" rozszerzenia z *.bin na *.rom ...

 

Z góry THX :P

 

ps. Tymczasem "zbudowałem" sobie AMD K6-2 Chomper 300 @ 333 [VCore 2.00 V :D]; Asus TX97-E; 256 MB RAM aby móc pracować...

1466262[/snapback]

Sciągasz bios dla swojej płyty glównej ze strony Asus'a. Rozpakowujesz archiwum i na czystą (sformatowaną) dyskietkę nagrywasz sam plik biosu. Zmieniasz następnie jego nazwę na A7N8X-X.ROM (dokładna nazwa dla Twojego modelu płyty znajduje się w manual'u do płyty - u mnie jest w rozdziale "4.1.2. AwardBIOS Flash Utility" gdzie są wskazówki jak zflashować bios przy uzyciu wbudowanego programu). Nagrany na dyskietkę plik biosu musie mieć nazwę wskazaną przez instrukcję obsługi. Oznacza to, że zmianie ulega również końcowka z *.bin na *.rom (mogłeś zasugerować się, że *.ROM to jakiś specjalny bios, ale to tylko zmieniona nazwa).

Edytowane przez Ksyho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee

mam pytanie co trza zrobic zeby zejsc z napieciem ponizej 1.7 z poziomu biosu???

1469950[/snapback]

zależy od procka jakiego wsadzisz, na mobajlu mam 1,575 a na thortonie miałem 1,65 zdaje się

 

lub zmodować mobo chociaż nie jestem pewien czy układ da się zmusić do dużego zaniżenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar sprawić sobie takie pamiątki: GeIL 2 x 512MB PC-400 CL2.5 (dual). Czy za ok 450 zł to dobry wybór do Asusa A7n8x-e-deluxe? Do tej pory jadę na Kingstonie 512 MB 333Mhz, ale co raz mniej jestem z tej pamięci zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam kingstony 333 i chodza na 440 cl 3-3-3-9

sprawdz w FAQ czy dzialaja na 400 wtedy sie dowiesz czy to dobry wybor :D

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..to dziwne moja na maxa okrojona wersja X ma odczyt z diody ;)

1475286[/snapback]

Tak to już na tym świecie bywa...

 

A7N8X-X, A7N8X, A7N8X Dlx mają odczyt z diody. -E go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie a mianowicie: posiadam asusa a7n8x-e deluxe i 2x 256 ddr w dualu czy jesli dokupie 3 kosc 256 to dalej bedzie mi chodzil dual czy strace ta opcje??

Edytowane przez yaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie a mianowicie: posiadam asusa a7n8x-e deluxe i 2x 256 ddr w dualu czy jesli dokupie 3 kosc 256 to dalej bedzie mi chodzil dual czy strace ta opcje??

1475956[/snapback]

ha ja mam podobne dylematy chociaż raczej tylko teoretyzuje bo już mi szkoda kasy na dalszą rozbudowę - tak bez końca można

 

wracając do tematu dual będzie działał na 3 kościach ale lepiej jak dołożysz 512 i wtedy będą 2 kanały po 512 mb chociaż teoretycznie na 3x256 też będzie dual

 

zresztą nie ma co bić piany bo jak obsadziłem 2x256 single to było 3% gorzej niż dual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x256 = Dual :?

z tego co wiem to w obu kanalach powinno byc tyle samo MB a w tym wypadku wyjdzie:

I Kanal - 2 banki =2x256=512

II Kanal - 1 bank =256

czyli nie bardzo dual

 

jezeli beda 2 kosci po 256 i trzecia 512 to wtedy moga pracowac w dualu

wydajność w tym przypadku moze wzrosnac o kilka procent (i tak nie ma 100% ze kostki pojda w dualu mimo prawidlowego obsadzenia)

 

wiec nie przejmuj sie tym dualem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

      Czy można jakoś zmienic napięcie na pamięci na a7n8x-e deluxe z nforce ultra 400? Próbowałem bios ubera ale komp się nie uruchamiał. mam Twistery 400MHz cl 2 w dualu 2x256 pozdro

1477834[/snapback]

Przecież fabrycznie w biosie masz regulację 2.6-2.8v a uber daje jeszcze 2.9v. Podejrzewam, że masz problem samym ustawieniem pamięci np z timingami, asus bywa pod tym względem kapryśny (do czasu aż się nie zrobi vdimm mod :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x256 = Dual :?

z tego co wiem to w obu kanalach powinno byc tyle samo MB a w tym wypadku wyjdzie:

I Kanal - 2 banki =2x256=512

II Kanal - 1 bank =256

czyli nie bardzo dual

 

jezeli beda 2 kosci po 256 i trzecia 512 to wtedy moga pracowac w dualu

wydajność w tym przypadku moze wzrosnac o kilka procent (i tak nie ma 100% ze kostki pojda w dualu mimo prawidlowego obsadzenia)

 

wiec nie przejmuj sie tym dualem

1476606[/snapback]

Hadrysek dobrze mówi dać mu piwa :)

Subprzemo, napisz trochę na jakich timingach i ustawieniach na jakich próbowałeś odpalić kompa na Biosie Ubera

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież fabrycznie w biosie masz regulację 2.6-2.8v a uber daje jeszcze 2.9v. Podejrzewam, że masz problem samym ustawieniem pamięci np z timingami, asus bywa pod tym względem kapryśny (do czasu aż się nie zrobi vdimm mod :P )

1477946[/snapback]

Przy biosie ubera nie mogłem uruchomić kompa na 2.9 . Teraz jak mam pamięci ustawione na 218MHz to mam Cl2.5-4-4-8. Nawet na 200Mhz cl2 przy tych samych nie było stabilne i Prime95 wyrzucał jakiś błąd. Jak więc zrobic tego vmod'a na np.3 volty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy biosie ubera nie mogłem uruchomić kompa na 2.9 . Teraz jak mam pamięci ustawione na 218MHz to mam Cl2.5-4-4-8. Nawet na 200Mhz cl2 przy tych samych nie było stabilne i Prime95 wyrzucał jakiś błąd. Jak więc zrobic tego vmod'a na np.3 volty

1479613[/snapback]

wgraj bios tratsa :) o wiele lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki o to problem z płytą ASUS A7N8X DELUXE:

 

pamięć 512 w Socket 2 pracuje poprawnie z częstotliwością 400MHz przy standardowym napięciu 2,6V

ta sama pamięć w Socket 3 już nie pracuje poprawnie przy tych samych ustawieniach (co jakiś czas niebieskie ekrany w windows, Prime95 wysypuje się po góra 30s.)

po podniesieniu napięcia do 2,9V Prime działa poprawienie (sprawdzałem 10min wiecej mi się nie chciało, ale zakładam że wszystko oki, nie ma też niebieskich ekranów).

 

Czego to może być wina? Czy dać płyte do gwarancji (musze wysłać do komputronika) czy pracować na 2,8V. Pamięci miałem zamiar ciut podkręcić a teraz to się chyba nie da.

 

Sprzęt to:

Athlon XP Mobile 2500+

ASUS A7N8X Deluxe

2x512MB DDRu TwinMos PC3200 w Dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj bios tratsa :) o wiele lepszy

1479657[/snapback]

bez tratsa 218 fsb to już niezły wyczyn heheh

 

 

pamięć 512 w Socket 2 pracuje poprawnie z częstotliwością 400MHz przy standardowym napięciu 2,6V

ta sama pamięć w Socket 3 już nie pracuje poprawnie przy tych samych

 

Sprzęt to:

Athlon XP Mobile 2500+

ASUS A7N8X Deluxe

2x512MB DDRu TwinMos PC3200 w Dualu

1480013[/snapback]

mówisz o jednej pamięci czy o dwóch? nie ma różnicy jak obsadzasz dwie kosci poza jednym przypadkiem bodaj można zrobić tak żeby dwie działały w single channel (takie przeciwnieństwo abita gdzie w odpowiednie sloty trzeba wtykać :P) być może tu masz jakiś problem chociaż na kościach 3200 dual musi działać przy 200fsb.... jeżli obsadzasz tylko jedną kością to coś masz walnięte, a dual channel powinien być na niebieskich slotach

Edytowane przez Hadrysek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z zaświatów :D

 

Widzę, że temacik nie umiera i coś się dzieje. BIOSy trats niejako dały drugą młodość tej płycie , i dobrze, wreszcie nikt nie powie, ze A7N8X to padaka OC.

Bawcie się dalej i życzę FSB 250 stable :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Hanu:)))) Widze twój sprzęcik ci się prowadzi ładnie, no i konkretna graficzka:) Ja narazie zostaje przy moim asusku.. hehehe.. problemów brak - i dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z zaświatów :D

 

Widzę, że temacik nie umiera i coś się dzieje. BIOSy trats niejako dały drugą młodość tej płycie , i dobrze, wreszcie nikt nie powie, ze A7N8X to padaka OC.

Bawcie się dalej i życzę FSB 250 stable :D

1480415[/snapback]

Dzięki dzięki Hanu, jako łodzianie może urządzimy małe spotkanie na które zabrałbyś swoje pamiątki hihi wtedy byśmy wybadali ile asus potrafi bo coś mi się wydaje, że 243 to max moich kingstonów, kiedyś zwoduję NB to może coś wywalczę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna sztuka pamięci wsadzona  do socket 2 działa ta sama w socket 3 nie działa

1480522[/snapback]

a czemu jednej sztuki nie obsadzisz w slot 1 jak bozia przykazała? :D

 

co się dzieje jak robisz dual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu jednej sztuki nie obsadzisz w slot 1 jak bozia przykazała? :D

 

co się dzieje jak robisz dual?

1480577[/snapback]

No jakoś nie widze na twoim zdjęciu "volt mods" byś miał obsadzony socket1.

 

No co się może dziać w dual (socket 2 i 3)? pewnie to samo jak się wsadzi jedną pamięć do socket 3, czyli nie działa poprawnie przy 400MHz przy napięciu 2,6V, jak by działało to bym to olał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...