Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem, lecz nie znalazłem pewnej odpowiedzi na moje pytanie, 183 strony to sporo :mur:

Mam pytanie odnośnie Abita A7N8X-XE, bo jestem zainteresowany jej kupnem, a gdzieś na jakimś forum znalazłem, że ona nie ma nawet opcji zmiany napięć. Jak jest w rzeczywistości? I jeżeli ma to jakie zakresy? I jeszcze by mnie interesowały ogólnie możliwości OC tej płytki (mam Athlona 1800 :-| ).

 

Tylko mnie nie besztajcie, że nie szukałem. Szukałem, ale nie miałem szczęścia znaleźć, a niewiele czasu mam przez te projekty do budy aby skrzętnie przeszukiwać tyle stron. Informacje, jakie znalazłem odnonsiły się do innych modeli, więc sądze że w tym będzie podobnie, ale wole być pewny przed zakupem. Dlatego bym prosił o wypowiedź osoby, która posiada taką płytkę.

 

Czytałem też o problemach z pamięciami. Czy ktoś odpalał takie pamiątki na tych płytach "Pamięć DDR 2x512MB PC3200 400MHz GeIL CL2,5 GE1GB3200BHDC", w dualu oczywiście?

 

Płytke znalazłem za 180 zł ze sklepu, Geile 1024 MB (2x512) za 370 zł. Jak ktoś znalazł taniej to zapodajcie linkami.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Zapracowany student :D

Takiej płyty nie ma!!! I wogóle to jednak przeczytaj ten wątek bo pleciesz strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej płyty nie ma!!! I wogóle to jednak przeczytaj ten wątek bo pleciesz strasznie.

 

 

Taka płyta jest :mur: :mur:

:mad:

Sprawdź zanim napiszesz głupoty.

 

 

Sam miałem ją w rękach. od standardowej asusa A7N8X (x) jest weższa o kilka cm. na płycie upchane dużo rzeczy. dual channel. sata....

jednak w biosie bieda. zmiana fsb z płyty [zworki]. nic poza tym. w biosie nie można zmienić fsb, mnożnika, napięcia.

ogólnie nie polecam pod OC.

straszna lipa

 

A7N8X-XE E - jak ECONOMY ??

 

swoją drogą, to w tej chwili chyba jedyna dostępna nowa, pod nf2 płyta. W 3mieście swego czasu obdzwoniłem kilkanaście sklepów. Nie było ani jednej pod nforce2. w jednym powiedziano mi, że mogą zamówić, ale tylko tą, A7N8X-XE choć sami nie wiedzą co to, ale nf2 ma....

okazała się straszna lipa, jak już pisałem wcześniej. Płytę oddałem, kaskę odzyskałem. B)

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki źle napisałem. Oczywiście chodziło o Asusa a nie o Abita. Mój błąd. :rolleyes:

Już poprawiłem

 

E raczej nie oznacza Economy :-P bo Deluxe też ma literke E na końcu.

Jak na razie znalazłem takie o to modele tej płyty:

 

A7N8X-E Deluxe (NVIDIA NFORCE2 Ultra 400 + MCP-T, 400 MHz FSB, Dual-Channel DDR400 Memory, Dual LAN: 100Mbit & 1000Mbit , Dolby Audio, SATA RAID, IEEE 1394, Wi-Fi slot for optional wireless LAN upgrade)

 

A7N8X Deluxe (jak wyżej bez Wi-Fi, obie sieciówki tylko 100Mbit) ale czy to wszystkie różnice?

 

A7N8X (Jest Dual, nie ma SATA, nie ma IEEE 1394, nie ma LAN)

 

A7N8X-XE (NVIDIA nForce2 Ultra 400 + MCP-RAID, Dual-Channel DDR400 Memory, 400 MHz FSB, Serial ATA supports RAID 0, RAID 1 and RAID 0+1, LAN) Pomimo takiego wyposażenia bardzo ubogi bios, przynajmniej tak wypowiedział się oskarro

 

A7N8X-X (Nie ma Duala, nie ma SATA, ma LAN, nie ma IEEE 1394) wygląda na najbiedniej wyposażoną wersje

 

A7N8X-VM 400 (Dual-channel DDR333 lub DDR400, Zintegrowany GeForce4 MX GPU, LAN, nie ma SATA, nie ma IEEE 1394, 2 gniazda na ram, 3 PCI)

Co ciekawe na polskiej stronce ( http://pl.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=...221&modelmenu=1 ) piszą że ma DDR333,

a na angielskiej ( http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2...221&modelmenu=1 ) że DDR400. I komu tu wierzyć :blink:

 

A7N8X-VM (Dual-channel DDR400, Zintegrowany GeForce4 MX GPU, LAN, nie ma SATA, nie ma IEEE 1394, 2 gniazda na ram, 3 PCI) Ale do tego DDR400 jest pewne ale : "Dual-channel DDR400 requires an AGP graphics card. Dual-channel DDR333/266/200 supported with AGP or integrated graphics"

 

Tyle wywnioskowałem przeglądając różne strony i fora. Jak się gdzieś machnąłęm to mnie poprawcie.

Jeżeli z tym biosem to prawda, to A7N8X-XE pomimo świetnego wyposażenia chyba nie jest ciekawą pozycją.

Jeśli ktoś miał styczność z tą płytką to niech jeszcze się wypowie. Może po wgraniu nowego biosu pojawią się nowe opcje, a może zostały tylko ukryte jak to robi Gigabyte?

Ja chciałem płytke z SATA i Dualem, nom i by się kręciłą oczywiście B) , ale wygląda na to że nie kupie Asusa, bo Deluxe za drogie :angry:

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam A7N8X-E Deluxe ale bez wifi

wersja z karta wifi nazywa sie A7N8X-E Deluxe + wifi

gigabitowa jest tylko 1 sieciowka (pisze tak na wszelki wypadek bo okreslenie "Dual LAN with Gigabit" jest troche nieprecyzyjne)

jezeli chodzi o opcje oc to mozesz zmieniac w biosie fsb, mnoznik (tylko 4-bitowo czyli do 12.5 chyba ze proc fabrycznie ma wiekszy), vcore (do 1.875 v), vdimm (do 2.9 v), timingi (cl + te 3 podstawowe), napiecie i czestotliwosc portu agp, dzielniki szyny pci i agp sa zablokowane, jest opcja zmiany napiecia na nb ale nie dziala

nie pamietam juz ktore opcje dodal bios ubera, a ktore byly domyslnie

bezproblemowo wchodzi na to mobo zalman 7000

 

jezeli chodzi o wady to imho:

- nie mozna przywrocic starego maca sieciowki nv po zmianie (chyba ze sobie go gdzies zapiszesz)

- zle rozmieszczone konektory dla wew firewire i audio (mogly by byc dalej od slotow pci zeby kable nie kolidowaly z kartami)

- szumy na wyjsciu line out na rear-panelu (tylko przy wiekszym podglosnieniu)

- moglo by byc wiecej zlacz do wentylatorow (sa tylko 3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje szybkiej porady - wczoraj mój kochany epox 8rda odszedł eh

chcę kupić któraś z tych dwóch płyt

Asus A7N8X-X lub Asus A7V880 (via, dual i inne bajery)

 

 

ktora BRAC

 

do godziny 11 musze zamuwic !!!!

 

dziekuje

 

 

ps. teraz z korzystam z pc - P120 32 ram sim , grafa s3virgre heh i dysk 800 mb hahahha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje szybkiej porady - wczoraj mój kochany epox 8rda odszedł eh

chcę kupić któraś z tych dwóch płyt

Asus A7N8X-X lub Asus A7V880 (via, dual i inne bajery)

ktora BRAC

 

do godziny 11 musze zamuwic !!!!

 

dziekuje

ps. teraz z korzystam z pc - P120 32 ram sim , grafa s3virgre heh i dysk 800 mb hahahha

mam ten sam identyczny dylemat co z tych dwóch wybrać z jednej strony A7N8X-X niema duala ale na nforcoe2...a A7V880 znow niema blokady pci/agp i co tu wybrać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam identyczny dylemat co z tych dwóch wybrać z jednej strony A7N8X-X niema duala ale na nforcoe2...a A7V880 znow niema blokady pci/agp i co tu wybrać:(

gdzies czytalem ze ma blokade ,jak dobrze pamietam

Edytowane przez Spedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos wyzej pisal ze a7n8x-x nie ma lana, dementuje plotki bo ma ;) (odczyt z diody rowniez ma)

wersja z X jest najubozsza, ale za to OC na niej nie jest zle.

ja osiagnolem bez vmodow 244mhz (T1)

 

Czy Thermaltake Combo Cool DIY Series- PIPE101 wchodzi bez problemow na ta plyte?

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos wyzej pisal ze a7n8x-x nie ma lana, dementuje plotki bo ma ;) (odczyt z diody rowniez ma)

wersja z X jest najubozsza, ale za to OC na niej nie jest zle.

ja osiagnolem bez vmodow 244mhz (T1)

Ok greg505 już to poprawiłem w mojej poprzedniej wypowiedzi aby ludzi w błąd nie wprowadzać. Te dane które tam zamieściłem to głównie w oparciu o stronke Asusa, a tam po prostu nie było nic o LANie, a do inncy wersji pisali że ma, więc uznałem że ta go nie ma. :wink:

A czy ktoś zna jakieś różnice między obiema wersjami Deluxe? Bo ja się nie doszukałem. Chodzi o wersje A7N8X-E Deluxe i A7N8X Deluxe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok greg505 już to poprawiłem w mojej poprzedniej wypowiedzi aby ludzi w błąd nie wprowadzać. Te dane które tam zamieściłem to głównie w oparciu o stronke Asusa, a tam po prostu nie było nic o LANie, a do inncy wersji pisali że ma, więc uznałem że ta go nie ma. :wink:

A czy ktoś zna jakieś różnice między obiema wersjami Deluxe? Bo ja się nie doszukałem. Chodzi o wersje A7N8X-E Deluxe i A7N8X Deluxe.

Ta z -E, ma jedną z sieciówek 1Gbit drugą 100 Mbit, ta bez -E obie 100 mBit.

Innych istotnych różnic, nie zauważyłem (przed A7N8X-E Dlx,miałem 2 szt. A7N8X Dlx, ale nie korzystam z wszystkich opcji, więc mogłem coś przeoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta z -E, ma jedną z sieciówek 1Gbit drugą 100 Mbit, ta bez -E obie 100 mBit.

Innych istotnych różnic, nie zauważyłem (przed A7N8X-E Dlx,miałem 2 szt. A7N8X Dlx, ale nie korzystam z wszystkich opcji, więc mogłem coś przeoczyć.

OK już to wprowadziłem do tamtego zestawienia. Jak jeszcze ktoś zauważy jakieś błedy to pisać, aby nie wprowadzić ludzi w błąd, bo potem to będzie skutkowło ciągłymi pytaniami na ten temat.

 

Jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia na temat A7N8X-XE to zapraszam do tego topiku: http://forum.purepc.pl/Asus-A7n8x-xe-t169130.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś programy testujące dokładnie wszystkie układy na płycie głównej ? Ostatnio spadła mi do kompa śrubka i zrobiła gdzieś najwyraźniej zwarcie (było słychać charakterystyczną ”iskrę” ). Komp się zrestartował, a po uruchomieniu niby wszystko gra, ale chciałbym mieć 100% pewności, że tak faktycznie jest . 3Dmark poszedł i odchyleń od standardowych wyników nie zaobserwowałem. Czy mogę założyć ze ten incydent nie zaszkodził mojej maszynie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentak sie miesci i nic nie zawadza

 

wystaje okolo 2-4 mm o ile dobrze pamietam

zalman 14 mm

 

Nie ma zadnego problemu 80CU sie zmiesci ja mam u siebie 80AlCu

Dzięki za pomoc.

 

Mam jeszcze pytanko z innej beczki o co chodzi z tym po lewo pod avatarem " Ostrzeżenie: (0%)-----"

Edytowane przez DarkShadowPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja mam takie pytanko mam płyte A7N8X-E Deluxe juz dluzszy czas i nie mialem z nia zadnych problemow wczesniej mialem durona 1,4 i krecilem go na 2,2GHz i wszystko chodziło spoxxx. Ostatnio kupiłem nowy cichszy zasilacz modecom 300W coolera arctic cooling copper silent 2TC i co najwazniejsze Bartona mobilnego 2800+ no i co sie dzieje ustawiam go na 11x200Hz (2,2GHz) i co jakis czas komp mi sie wyłącza i zapala sie lampka od zasialania na obudowie co jest ????? Czyzby zasialcz kiepski ???

 

W kompie siedzi dysk na SATA, karta TV-SAT, ATI i nic pozatym.

Komp wył sie np czasami jak odpalam emula czyli dostaje wieksze obciazenie, chyba raczej to nie wina procka bo to przeciez dla niego smieszne krecenie. Moze ktos mial taki przypadek. Czyzby kiepski zasialcz. Aaa i czy temp 57C to duzo przy normalnej pracy bez wielkiego stresu czy wymieniac coolera??

Dzieki na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dla posiadaczy A7N8X (posiadam Deluxe Gold) odnośnie kabelka HDD Led.

Kombinowałem już sporo s podpięciem go tak żeby pokazywał stan pracy twardziela.

Niestety albo dioda wogóle nie świeci albo świeci bez przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos co jest przyczyna wylaczania sie kompa i zapalanie sie tylko lampki na obudowie od power ??????????

czy to plyta sie wali czy poprostu zasilacz nie daje rady ???? na bartonie XP M 2800+

przy roznych probach krecenia i ustawieniach procka wylacza sie ;/ przewaznie powyzej 2,083GHz

 

komp wyjety z biurka 1 bok obudowy zdjety i przy 2,08GHz 48C :D ;] ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos co jest przyczyna wylaczania sie kompa i zapalanie sie tylko lampki na obudowie od power ??????????

czy to plyta sie wali czy poprostu zasilacz nie daje rady ???? na bartonie XP M 2800+

przy roznych probach krecenia i ustawieniach procka wylacza sie ;/ przewaznie powyzej 2,083GHz

 

komp wyjety z biurka 1 bok obudowy zdjety i przy 2,08GHz 48C :D ;] ;]

duzo :/

ja na minimum obrotach mam 45*C przy zamknietej obudowie

po wlaczeniu kompa sprawdz jakie masz napiecia

sprawdz czy dobrze cooler jest zalozony

moze poprostu proc sie nie kreci :) ustaw nizsze taktowania od fabrycznych

wgraj zmodowany bios :)

 

EDIT

300W zasilacz to zdecydowanie za malo ;] pozdro

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos co jest przyczyna wylaczania sie kompa i zapalanie sie tylko lampki na obudowie od power ??????????

czy to plyta sie wali czy poprostu zasilacz nie daje rady ???? na bartonie XP M 2800+

przy roznych probach krecenia i ustawieniach procka wylacza sie ;/ przewaznie powyzej 2,083GHz

 

komp wyjety z biurka 1 bok obudowy zdjety i przy 2,08GHz 48C :D ;] ;]

Jakie napiecie na procku i jakie chlodzenie masz?? Jak mialme mobila 2800+ podkreconego na 2500MHz to temperatura nie przekraczala 50 stopni w stresie. Sadze ze to wina chlodzenia. Zasialacz tez do najmocniejszych nie nalezy :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko dla posiadaczy A7N8X (posiadam Deluxe Gold) odnośnie kabelka HDD Led.

Kombinowałem już sporo s podpięciem go tak żeby pokazywał stan pracy twardziela.

Niestety albo dioda wogóle nie świeci albo świeci bez przerwy.

Ja też mam Deluxe Gold i również lampka hdd świeci non stop. Trochę dziwna sprawa, sam nie wiem jak zrobić by było OK. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Deluxe Gold i również lampka hdd świeci non stop. Trochę dziwna sprawa, sam nie wiem jak zrobić by było OK. :?

 

Hehe sprawdz polaryzacje :D Obroc wtyczke o 180 stopni i powinno byc ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooler :

Arctic Cooling - Copper Silent 2 Thermal Control Rev 2

 

napiecie ok 1,7V +- , dziwne jest ot ze duron 1,4 ladnie sie krecil i nic takiego nie bylo.

 

A coolera juz sciagalem procek wyczyscielm i jeszcze raz nalozylem paste i to samo temp. ok47C aaa coolera spiolem na sztywno ze chodzi na maxa bo bez tego to dopiero sie wolno krecil kiepski ma wykres obr od temp fabrycznie ustawiony jest wysoki prog temp przy ktorej kreci sie na maxa w radiatorze jest czujnik.

 

Poradzcie moze jednak ten cooler jest do bani radiator alu no i kosztowal 30pare zł moze to jednak za malo ??? ;/

 

aaa i jeszcze cos jak bawilem sie napieciem CPU to przy 1,8V komp po niecalej 1min sie wyl i tez zapala sie tylko lampka od power ze moze to zasilacz jaka diagnoza ??? :D

Edytowane przez Mer01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe sprawdz polaryzacje icon_biggrin3.gif Obroc wtyczke o 180 stopni i powinno byc ok icon_smile3.gif

Z obracaniem wtyczki też już się bawiłem - bez rezultatu.

Dioda albo wogóle się nie świeci, lekko się świeci albo świeci się normalnie bez przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mer01 na 100% to wina za slabego zasilacza. Jak masz mozliwosc to pozycz od kogos na chwile cos powyzej 350W i wtedy sprawdz. Edytowane przez AdaS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam się nad rozbudową pamięci do 1GB w A7N8X. Jak najlepiej to zrobić w przypadku ww płyty? Czy zostawić 2X256 (tak mam obecnie) i dokupić 512 czy też sprzedać te 256 i kupić 2X512? Jeśli będę kupował te 512 osobno, to czy nie będzie potem problemów z ich współpracą i ustawieniem na duala? Na co powinienem zwrócić uwagę żeby nie było problemów (chodzi mi o serie pamięci, układy, itd.?) Widziałem, że duale są sprzedawane w jednym pudełku, natomiast te, które mam w tej chwili kupiłem w dwóch osobnych i nie było problemu z ich pracą w dualu, czy to ma znaczenie? z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...