Skocz do zawartości
AndyN

Asus A7n8x/-x/-e/-deluxe-porady Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy ale zamierzam sie troche pomęczyć na tym forum bo mamy wspólną nieprzyjemną sprawę

Asus A7n8x-xe

już pewnie wszyscy wiedzą ze jest to nienajlepsza płyta do OC

CPU ustawia sie na płycie

a gniazdo pod dyskietke umieszczone jest pod ostatnim slotem na samym dole wiec prawie nie dostepne jak cos tam mamy wpięte..

 

Ja posiadam

Atlona 1800+ i jak narazie krecąc tylko w biosie dotarłem do 150 CPU co dało mi około 1703 MHz kiepsko a do tego bardziej sie grzeje musze wymiecić radiator.

Jesli ktoś sie zastanawia nad kupnem tej płyty to odradzam...

Ja już sie z nią pomęcze chyba ze w Totka wygram :)

zatem do napisania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Ostatnio kuipłem nową karte graficzną i poczułem że procek w konfiguracji (11x200) już jest za słaby, chciałem podkręcić mojego Bartona magistralą, ale każda wartość powyżej 200 powoduje resety i błedy w Prime. Pamięci jak w opisie, na 400 chodzą z timingami 2-3-3-6, a jak dam domyślne 3-3-3-8 to nie moge przekroczyć tych 400MHz, w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Ostatnio kuipłem nową karte graficzną i poczułem że procek w konfiguracji (11x200) już jest za słaby, chciałem podkręcić mojego Bartona magistralą, ale każda wartość powyżej 200 powoduje resety i błedy w Prime. Pamięci jak w opisie, na 400 chodzą z timingami 2-3-3-6, a jak dam domyślne 3-3-3-8 to nie moge przekroczyć tych 400MHz, w czym problem?

1 -zmien bios na tratsa -na pierwszej stronie są linki do tego biosu -polecam 1008mod3 -bez tego biosu oc nie ma sensu na tej plycie

2 -timingi pamieci -pokombinuj

3 -byc moze procek potrzebuje wiecej Vcore

4 -pamieci hynix -bios 2 T przy 2*512

5 -jak masz odblokowany mnoznik daj 10 pozniej daj szyne w góre

6 -zbadaj temperature jaką masz na procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie może ktoś o ile trzeba zwiekszyć napięcie athlona 2200+ na tej płycie żeby wystartował na FSB 166 bo gdy zwiekszam nawet do 1,75V to system nie wstaje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 -pamieci hynix -bios 2 T przy 2*512

można jaśniej?

 

Procek chodzi spokojnie na 2300MHz ale asynchro, teraz już ma podniesione napięcie do 1,7V, temperatura w okolich 47C w stresie. Na modowanym biosie 1008mod3 to samo, wychodzi że pamięci problem robią

Edytowane przez duduś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja posiadam A7N8X-E DELUXE i płyta jest świetna. OC też idzie nieźle więc co narzekacie. Z AMD Athlon XP 2000+/1666mhz mam 2050mhz na FSB

215. Pamięci idą na 430mhz. Procek na jądrze Thorton więc odblokowany mnożnik.

 

Edit: Przeczytałem w nowych Chip'ie że jest mod bios do A7N8X, co o tym myślicie? LINK

Edytowane przez Paweeell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja posiadam A7N8X-E DELUXE i płyta jest świetna. OC też idzie nieźle więc co narzekacie. Z AMD Athlon XP 2000+/1666mhz mam 2050mhz na FSB

215. Pamięci idą na 430mhz. Procek na jądrze Thorton więc odblokowany mnożnik.

 

Edit: Przeczytałem w nowych Chip'ie że jest mod bios do A7N8X, co o tym myślicie? LINK

Przeczytaj 1 strone wątku odnosnie biosów jest wszystko opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale odnośnie tego linku chyba tam nie ma.

 

Czemu polecacie bios 1008? Ja mam 1013 i spoko mobo ciągnie do 220 FSB.

Można więcej?

Sorry że zawracam łep ale jaki bios najlepszy jest do A7N8X-E Deluxe?

Czym się różni bios 1013 1T od 1013 2T i czy one są dobre?

Może są jakieś inne dobre, ale najlepiej jakieś nowe.

Edytowane przez Paweeell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Ma ktos moze jeszcze dane na temat ustawienia vcore powyzej 2.1v na plyte a7vn8xe-deluxe? Wiekszosc opisow na necie juz dawno wygasla,zdjecia nie aktualne itd. Chodzi oczywiscie o vmoda do ukladu L6917BD ktory ma zabezpieczenie:( dla zainteresowanych podaje link do schematu ukladu:

 

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets...1/L6917BD.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni bios trats 1013 1T od trats 1013 2T ???

W "2T" wylaczone jest cos co sie zwie CPC, czyli CPC OFF. mozna wtedy wiecej poleciec na FSB, ale wydajnosc nie jest wtedy najlepsza, podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś może bios Tratsa 1010 na A7N8X-X. Zależy mi na mnożniku 10,5. Czy bios Ubera też pozwoli mi na ustawienie takiego mnożnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu biosu trasta 1013 z moim kompem dzieją się jakieś dziwne rzeczy, raz się włączy, a raz wcale nie reaguje jak by nie było zasilania mruga tylko ta zielona dioda na płycie. Coś mi się zdaje żę płyta padła :/ reszte konfigu mam takiego jak w podpisie...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy A7N8X DELUXE/GOLD UAY rev 2.0 poradzi sobie z athlonem 3200 Barton

( fsb 400Mhz (w instrukcj jest tylko fsb333)) i czy warto A7N8X DELUXE czy lepiej dołozyć i A7N8X-E Deluxe

 

pozdrawiam

Edytowane przez dzid75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy A7N8X DELUXE/GOLD UAY rev 2.0 poradzi sobie z athlonem 3200 Barton

( fsb 400Mhz (w instrukcj jest tylko fsb333)) i czy warto A7N8X DELUXE czy lepiej dołozyć i A7N8X-E Deluxe

 

pozdrawiam

Poradzi. Późniejsze BIOSY chyba od 1004 lub 1005 wzwyż obsługiwały już FSB 400.

Pytasz czy warto dołożyć?? Pytanie ile??

No i potrzebna Ci 1Gb sieciówka - jesteś wstanie ją wykorzystać??

A możę tą -E masz mieć z śledziem WiFi i chcesz go wykorzystać??

 

Jeśli na te dwa pytania odpowiedź jest negatywna, a różnica w cenie istotna to chyba nie warto.

Przed obecną -E Deluxe, miałem dwa zwykłe Deluxy i róźnicy w użytkowaniu nie odczuwam żadnej (w tej i w poprzedniej używałem ostatnich BIOSów z modem Trats'a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Ma ktos moze jeszcze dane na temat ustawienia vcore powyzej 2.1v na plyte a7vn8xe-deluxe? Wiekszosc opisow na necie juz dawno wygasla,zdjecia nie aktualne itd. Chodzi oczywiscie o vmoda do ukladu L6917BD ktory ma zabezpieczenie:( dla zainteresowanych podaje link do schematu ukladu:

 

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets...1/L6917BD.shtml

Wiecej niz 2,2v nie ustawisz. Do 2,17 jest bezpiecznie. Ja jechalem na 2,1 i pamieci na 3,85.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...