Skocz do zawartości
lukass7

Cicha obudowa-jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeczytałem dzisiaj już tyle recenzji różnych obudów że już sam nic nie wiem :sad: i temu pisze tego posta.

Chce kupić obudowę która będzie przede wszystkim cicha ale chłodna na tyle żeby się to wszystko w środku nie gotowało :wink:

Najbardziej jestem przekonany do kupna FRACTAL DESIGN DEFINE R3 TITANIUM GREY (ten front jest plastikowy czy metalowy?) bo niby ma te maty wygłuszające wiec w teorii powinien być cichszy,a jak to się ma np. do obudowy COOLER MASTER DOMINATOR 692 II ?

Z tego co widzę to dużo ludzi posiada tego typu obudowy(mowa o CM) jak one izolują odgłosy dobiegające ze środka?

Mówię o tych obudowach bo mi się

podobają z wyglądu :wink: ewentualnie ENERMAX HOPLITE też jest ładna.

Proszę o opinie w wyborze i może są jeszcze jakieś inne obudowy co by były ciche i nie były droższe niż 400zł?

 

I jeszcze jedno. Jak te obudowy mają się do mojego Cooler Mastera 335? Będzie w nich ciszej? Z góry dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być cicho to z tych wymienionych najlepsza będzie Fractal. Cooler Master ma za to wspaniały przewiew. Jednak aby było cicho trzeba zastosować jakiś regulator. Mam tą obudowę i po przykręceniu do 700obr/min wentylatorów jest cisza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu szukałbym obudowy która ma z góry na dół zatoki 5 1/4 cala.

W Sygnaturce widzę 3 hdd. Wątpię aby którakolwiek obudowa zapewniła im ciszę. Mając wszystkie zatoki 5 1/4 cala będziesz mógł wpakować dyski w bitumboxy czy SQD. Bez osobnego zajęcia się dyskami o ciszy możesz zapomnieć bez względu na obudowę.

Nie przychodzi mi teraz do głowy żaden konkretny model ale jest takich obudów wiele.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal to dobry wybór z tymi wymaganiami, niezła cena jak na to co oferuje, są maty, nie ma żadnych zbędnych otworów wentylacyjnych. Jedyna wada to plastik (przód nie licząc panelu), ale nie można mieć wszystkiego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak kupuje Fractal'a (już zamówiony :wink: ) mam nadzieje że będę zadowolony z zakupu bo tani nie był :P

Teraz jeszcze zmienię grafikę na coś cichszego i będzie cudnie :lol2:

Edytowane przez lukass7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość devil_inside_1990

A wiecie już jak wypada Cooler Master Silencio w porównaniu z Fractalem? Notabene waham się pomiędzy Fractalem a właśnie tym CM.

Edytowane przez devil_inside_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fractal ma problem z długimi kartami graficznymi, projektant fractala R3 to idiota.

 

chcesz mieć cichą i wydajną grafikę zainwestuj w accelero extreme plus. tylko weź pod uwagę ok 32cm długości. gdzie fractal r3 zmieści maxymalnie chyba 27cm.

 

co do przewiewu, z przodu wieją dwa wentylatory, od razu na koszyk z dyskami który skutecznie hamuje przeplyw powietrza, równie dobrze mogłoby tych dwóch wentylatorów nie być.

 

pozatym jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość devil_inside_1990

Tutaj jest jakaś edycja specjalna Antka 300 z matami. Ciekawe jak to się sprawuje. Na stronie producenta nie ma tej wersji.

 

Edit.

Jest też zwykły Antek z matami, bez kolorowych wentylatorów.

 

Co to w ogóle jest?!

Edytowane przez devil_inside_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem juz kupowac CM ale wpadl mi w oko Fractal Design ARC - tylko gdzie go kupic w PL?

 

update. Obudowa FD ARC bedzie dostepna w Pl w ciągu 3-5 tygodni

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fractal ma problem z długimi kartami graficznymi, projektant fractala R3 to idiota.

 

chcesz mieć cichą i wydajną grafikę zainwestuj w accelero extreme plus. tylko weź pod uwagę ok 32cm długości. gdzie fractal r3 zmieści maxymalnie chyba 27cm.

 

Do Fractala R3 wejdą karty graficzne o długości 29cm a sam Arctic Cooling Accelero Xtreme Plus ma też 29cm z tym, że wiadomo może nie wejść.

 

R3 z Accelero Extreme Plus

 

Mam pytanie do userów posiadających Fractala R3. Na ile nitów przymocowana jest ramka na dyski i gdzie one się dokładnie znajdują? Dla mnie to praktycznie idealna buda, chciałbym jednak pozbyć się mocowań dysków. I airflow się polepszy i będzie można położyc bitumboxa/SQD na dnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontowac radiator na procku w obudowie Fractal Design Arc? wentylator ma dmuchac do gory czy do tylu? - ogolnie koncepcja taka, ze beda zamontowane wentyle 2x140mm na gorze, 2x140mm z przodu, 1x140mm z tylu + i tu dodatkowe pytanie - 1x180(140) lub 1x140 na dole kolo zasilki (nadmuch na grafike) (albo to i to)?...

Drugie pytanki: gdzie mozna kupic taki filtr przeciwkurzowy (taki material gabkowaty) na bok? bo szukalem i filtrow w rozmiarze 180mm nie ma a tak wytne cos w tym rozmiarze i zamontuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...