Skocz do zawartości
voo

jaki system na k6-2_400? win2000 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki najlepiej system zainstalowac na slabszym sprzecie: K6-2_300@400Mhz, 128MB RAM, 2,5GB Hdd ? Win 98 i jego zwisy juz mnie irytuja, chce cos stabilnego, xp odpada, bo bedzie sie slimaczyl, wiec moze win2000 ? Ma chyba mniejsze wymagania. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys sadzilem ze win 98se dobrze zkonfigurowany jest bardzo dobrym sys(mialem go jakies 5 lat), az nie przesiadlem sie na xp, nie ma co porownywac, niebieskie ekrany nie snia mi sie juz po nocach...

PS potrafie zkonfigurowac system, ale 98 nie jest do konca przwidywalny :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no body is perfect  :wink: a poza tym to liczba uzytkownikow xp wieszajacych na nim psy powoli rosnie i rosnie i rosnie ...

Choc by byl idealny, to i tak by wieszali... w koncu to od microsoftu, nie? :wink: Poza tym, jesli u mnie cos chodzi ok, to i tak nie jest dla mnie wazne to czy ktos sie chce wieszac na psach czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do czego ma sluzyc ten komputer... chyba nie do giercowania?

moze lepszym rozwiazaniem bedzie Windows NT 4.0

 

i tak wlasnie looklem system windows 2000 + troche oprogramowania zajmuje u mnie 2.5 GB... no bez duzego pliku wymiany 2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no body is perfect  :wink: a poza tym to liczba uzytkownikow xp wieszajacych na nim psy powoli rosnie i rosnie i rosnie ...

Choc by byl idealny, to i tak by wieszali... w koncu to od microsoftu, nie? :wink: Poza tym, jesli u mnie cos chodzi ok, to i tak nie jest dla mnie wazne to czy ktos sie chce wieszac na psach czy nie ;)

Popieram :) Niech sobie mówią co chcą. Żaden system na moim kompie tak dobrze jak XP nie działał - nawet z 2000 miałem jakieś myki czasami (typu wyłaczanie sie AGP ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do twojego sprzętu wg mnie nadaje się tylko 98SE. Nowsze systemy mają niestety zbyt duże wymagania sprzętowe.

Na moim kompie odpowiednio skonfigurowany Win98SE działa całkiem nieźle. Zainstaluj sobie dodatkowo Norton Utilities - łatwiej utrzymasz porządek w systemie i będzie usuwał wszystkie błędy (system będzie stabilniejszy). Porządek w rejestrze zapewni ci RegClean.

Po tym wszystkim powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli na komputerze nie bedziesz grał, polecam Windows NT, jest super stabilny no i szybko chodzi :? no ale najlepiej to odrazu postaw go na win2k prof 8) ....i luz, 98 to nakladka na dos....i juz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli na komputerze nie bedziesz grał, polecam Windows NT, jest super stabilny no i szybko chodzi  :? no ale najlepiej to odrazu postaw go na win2k prof  8) ....i luz, 98 to nakladka na dos....i juz..

Win 2k to chyba najgorszy wybor jezeli juz to xp. Ale caly ram juz na wejsciu bedzie zapchany. Moj XP juz na wejsciu ma zawalone 146MB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, za co kolego tak chwalisz ten xp? za nic nie dające wodotryski? bo ja niewiem oco ci chodzi...pozatym xp to ślimak (sic!)

No że 2k (a nawet NT4) to dobry wybór na słabsze kompy to sie zgadzam, ale że xp to ślimak to nie :) U mnie chodzi bardzo dobrze i nie wiem czy nie sprawniej od 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, za co kolego tak chwalisz ten xp? za nic nie dające wodotryski? bo ja niewiem oco ci chodzi...pozatym xp to ślimak (sic!)

No że 2k (a nawet NT4) to dobry wybór na słabsze kompy to sie zgadzam, ale że xp to ślimak to nie :) U mnie chodzi bardzo dobrze i nie wiem czy nie sprawniej od 2000.

sadzilem, ze win2000 pozbawiony wodotryskow z xp powinien chodzic lepiej na slabszym sprzecie i miec mniejsze wymagania sprzetowe... wyszedl troche wczesniej. U kumpla win2k na P266MHz chodzi podobno dosc sprawnie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli na komputerze nie bedziesz grał, polecam Windows NT, jest super stabilny no i szybko chodzi  :? no ale najlepiej to odrazu postaw go na win2k prof  8) ....i luz, 98 to nakladka na dos....i juz..

Win 2k to chyba najgorszy wybor jezeli juz to xp. Ale caly ram juz na wejsciu bedzie zapchany. Moj XP juz na wejsciu ma zawalone 146MB ramu.

 

146 Mb po zaladowaniu to chyba masz cos skopane bo u mnie po starcie systemu zajmuje jakies 70 mb, a jak zaczynam grac to potrafi do 20 mega sie zmniejszyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win XP dzialal mi szybciej niz 2000 na podobnym sprzecie(k-2 300@350, 128RAM i 2GB HDD). XP jest duzo bardziej kompatybilny ze starymi programami. Po za tym te wszystkie jak to okreslacie wodotryski mozna wylaczyc:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win XP dzialal mi szybciej niz 2000 na podobnym sprzecie(k-2 300@350, 128RAM i 2GB HDD). XP jest duzo bardziej kompatybilny ze starymi programami. Po za tym te wszystkie jak to okreslacie wodotryski mozna wylaczyc:

a nie zajmuje przypadkiem wieksza ilosc miejsca na hdd? Jak to wyglada w porownaniu do win2k

Jeszcze jedno pytanko: czy win2k ma mozliwosc pracy w rozdzielczosci 640x480? Wiem ze xp to minimum 800x600, jest to dla mnie wazne, bo mam stary monitorek ktory jest uzywany w sytuacjach awaryjnych... moze to ktos sprawdzic czy 2000 mozna przelaczyc do 640x480?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimalna ilosc ramu dla win2000 prof to 64MB. co do proca to zdaje sie ze 133MHz. wydaje mi sie, ze win2k bedzie dobrym wyborem.

pozdrawiam.

Minimalna ilość ramu to 32 MB. Pracowałęm na kompie 200 MHZ i 32 MB ramu i win 2000 na nim działał, aczkolwiek powoli(mało ramu). Dobrze skonfiguropwany 2000 działa szybciej i ma mniejsze wymagania od XP. Przy 64 MB ramu działa już całkiem nieźle, a od 128 MB praktycznie działa bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie xp zajmuje ~600Mb na dysku, więc różnica do 2000 nie wielka (trzeba tylko wiedziec co wywalić :P ), z prędkością to chyba podobnie ale napewno szybciej uruchamia się xp. Rozdzielczośc 640x480 można też ustawić w xp (nie ma jej standardowo ale sprawdzałem że można).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem zainstalowac xp pro, k6-2 400, 128 RAM, 3GB Hdd, dysk po formacie, nie wiem dlaczego, ale wystepuje dziwny blad... zawsze przy 32 minutach do zakonczenia instalacji instalator sie wiesza, nie pomagaja jakiekolwiek zmiany ustawien w biosie :? sam juz nie wiem co jest :? zawsze przy 32 min staje w miejscu martwy :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimalna ilosc ramu dla win2000 prof to 64MB. co do proca to zdaje sie ze 133MHz. wydaje mi sie, ze win2k bedzie dobrym wyborem.

pozdrawiam.

Minimalna ilość ramu to 32 MB. Pracowałęm na kompie 200 MHZ i 32 MB ramu i win 2000 na nim działał, aczkolwiek powoli(mało ramu). Dobrze skonfiguropwany 2000 działa szybciej i ma mniejsze wymagania od XP. Przy 64 MB ramu działa już całkiem nieźle, a od 128 MB praktycznie działa bezproblemowo.

zgadza sie minimalne jest 32MB, natomiast 64 MB zalecane - dane z microsoftu

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki najlepiej system zainstalowac na slabszym sprzecie: K6-2_300@400Mhz, 128MB RAM, 2,5GB Hdd ? Win 98 i jego zwisy juz mnie irytuja, chce cos stabilnego, xp odpada, bo bedzie sie slimaczyl, wiec moze win2000 ? Ma chyba mniejsze wymagania.  :?

Win2000 bardzo chodzi ladnie na K6-2. Ja mam w pracy K62-400 z 256Mb pamieci i chodzi super z W2000. XP tez dobrze chodzi jesli uzywasz go tylko do internetu, aplikacji etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...