Skocz do zawartości
Maks!

TAO czy DAO??

Rekomendowane odpowiedzi

DAO do wszystkiego. Do płyt wielosesyjnych TAO

Przeciez multisesji sie nawet nie da w DAO 8O

No nie da się, trochę źle sformułowałem zdanie bo chodziło mi właśnie o to że w DAO do wszystkiego z wyjątkiem multisesyjnych których w DAO sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

audio tylko dao!

 

Inne w sumie tez wypalam dao

Witam, nagrywając AUDIO CD w trybie DAO, to mam problem (nazywam to problemem, bo nie wiem jak jest z tym u innych!).

Problem polega na tym, że tak nagraną płytę Audio, słuchając na mojej wieży (DIORA serii 500) płytka po odsłuchaniu ostatniej piosenki na tej płycie się nie zakańcza. Tzn, ostatnia piosenka płyty jest ciągle odtwarzana - a normalnie powinna się płyta zakończyć i przestać odtwarzać.

To nie jest wina wieży, bo na moim cd-romie w kompie jest tak samo

ps. nie reklamuje sprzętu audio, informuję tylko na jakim sprzęcie takie anomalia mi się dzieją - taka uwaga dla moderatorów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytaty z cdrinfo.pl

 

Disc-At-Once

 

Metoda zapisywania płyty CD-R, polegająca na nagraniu całej jej zawartości za jednym razem, łącznie z nagraniami audio, bez wyłączania lasera między kolejnymi nagraniami.

Track-At-Once

 

Metoda polegająca na zapisaniu jedego nagrania na płycie CD-R, wygaszaniu lasera i rozpoczęciu zapisu kolejnego. Tryb ten umożliwia nagranie każdego dostępnego formatu (CD-DA, CD-ROM, itp.). Minimalna długość nagrania musi wynosić co najmniej 300 bloków (4 sekundy), co jest równowartością około 700 kb. Laser jest wyłączany po zapisaniu każdego nagrania. Aby być w zgodzie ze specyfikacją na płycie CD może się znaleźć maksymalnie 99 nagrań. Za każdym razem, gdy laser kończy nagranie, wypala dwa bloki wyjściowe (tzw. Run-Out blocks) i zostaje wyłączony. Po wznowieniu pracy nagrywa jeszcze dwa dodatkowe bloki wejściowe (tzw. Run-In blocks). Tak powstałe 7 bloków przerwy jest ignorowe przez odtwarzacze CD-ROM i nie ma żadnego wpływu na transmisję danych. Niektóre odtwarzacze audio mogą jednak odtwarzać tę przerwę jako pojedynczy trzask, dlatego do nagrywania płyt audio zalecaną metodą jest tryb Disc At Once.

Generalnie ja wypalam zawsze Disc-At-Once mimo iz DAO wypalane jest dluzej niz TAO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ogólnie mówiąc, tak ja twierdzi mrtnt to że w CDAudio nagrany trybem DAO nigdy po odsłuchaniu ostatniej piosenki się nie zakończy. (poprawcie mnie jeżeli się myle - chyba że zależy to od odtwarzacza CD)

 

Ja nagrywałem płytki AudioCD w trybie TAO, i na tej mojej Diorze słuchało się ich spoko!! No i oczywiście po odsłuchaniu ostatniego utworu, płytka się zakańczała :)

 

Rozumiem że nie ma innego wyjścia, albo DAO i nie zakańczająca się płytka Audio, albo TAO (tyle tylko że w NERO i CloneCD - bynajmniej u mnie) kopiowanie z CD na CD jest możliwe tylko w trybie DAO !!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś błąd :!: Wypaliłem sobie kilkanaście/kilkadziesiąt płytek audioCD korzystająć z plików wav+cue lub ape+cue czasem z luźnych mp3. Zawsze używam DAO i wszystkie płyty chodzą ok. Nigdy nie słyszałem o takim "cudzie" jak u Ciebie. Różnica jest taka że przy płytkach palonych TAO jest możliwość wystąpienia pstryknięć na początku każdego utworu - tam gdzie włączał się laser. W DAO tego nie ma.

 

A co do Twojego problemu, to może spróbuj zainstalować inny/nowszy program nagrywający (jakiego w ogóle używasz?). Może jakieś inne sterowniki ASPI?

 

Spróbuj też popytać na forum cdrinfo.pl tam siedzą spece od wypalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś błąd :!: Wypaliłem sobie kilkanaście/kilkadziesiąt płytek audioCD korzystająć z plików wav+cue lub ape+cue czasem z luźnych mp3. Zawsze używam DAO i wszystkie płyty chodzą ok. Nigdy nie słyszałem o takim "cudzie" jak u Ciebie. Różnica jest taka że przy płytkach palonych TAO jest możliwość wystąpienia pstryknięć na początku każdego utworu - tam gdzie włączał się laser. W DAO tego nie ma.

 

A co do Twojego problemu, to może spróbuj zainstalować inny/nowszy program nagrywający (jakiego w ogóle używasz?). Może jakieś inne sterowniki ASPI?

 

Spróbuj też popytać na forum cdrinfo.pl tam siedzą spece od wypalania.

Co do tego trzaskania w TAO, to jak nagrywałem z mp3=>Audio CD w TAO to nic takiego nie było!!

Co do tego mojego problemu z niezamykaniem się ostatniej piosenki na płycie DAO (to możliwe że to jest jakiś błąd :( - dlatego pytam o to WAS)

Apropo programu => mam NERO 5.5.10.0

sterowniki ASPI => ???? co to takiego, gdzie je znależć (jeżeli takowe mam, to tylko i wyłącznie z poziomu WinXP Prof. bo sam takich na pewno nie istalowałem)

Help

 

co to za formaty:

wav+cue ??

ape+cue ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do plyt Audio, zauwazylem, ze nie ma roznicy czy wypalam w trybie DAO, czy TAO. Obie dzialaja bez problemu. Nie wiem jak inne odtwarzacze CD odbieraja te Run-Out/Run-In Blocks - ale trzaskow u siebie nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie ja wypalam zawsze Disc-At-Once mimo iz DAO wypalane jest dluzej niz TAO.

mozesz bardziej rozwinac te teorie :?

to nie jest zadna teoria lecz zmylajace wrazenie, dao zaczyna wypalac od lead-in i trwa to dluzej niz w tao, nigdy na to nie zwrocilem uwagi, natomiast roznice zrownuja sie na koncu, stad odnosilem wrazenie ze trwa to dluzej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś błąd :!: Wypaliłem sobie kilkanaście/kilkadziesiąt płytek audioCD korzystająć z plików wav+cue lub ape+cue czasem z luźnych mp3. Zawsze używam DAO i wszystkie płyty chodzą ok. Nigdy nie słyszałem o takim "cudzie" jak u Ciebie. Różnica jest taka że przy płytkach palonych TAO jest możliwość wystąpienia pstryknięć na początku każdego utworu - tam gdzie włączał się laser. W DAO tego nie ma.

 

A co do Twojego problemu, to może spróbuj zainstalować inny/nowszy program nagrywający (jakiego w ogóle używasz?). Może jakieś inne sterowniki ASPI?

 

Spróbuj też popytać na forum cdrinfo.pl tam siedzą spece od wypalania.

Co do tego trzaskania w TAO, to jak nagrywałem z mp3=>Audio CD w TAO to nic takiego nie było!!

Co do tego mojego problemu z niezamykaniem się ostatniej piosenki na płycie DAO (to możliwe że to jest jakiś błąd :( - dlatego pytam o to WAS)

Apropo programu => mam NERO 5.5.10.0

sterowniki ASPI => ???? co to takiego, gdzie je znależć (jeżeli takowe mam, to tylko i wyłącznie z poziomu WinXP Prof. bo sam takich na pewno nie istalowałem)

Help

 

co to za formaty:

wav+cue ??

ape+cue ??

Czy ktoś może mi te problemy wyjaśnić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...