Skocz do zawartości
kondi24

Nowy monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar zakupić nowy monitor. Obecnie zacząłem zabawę z PS i tworzeniem stron www i oczywiście mój 3- letni Asus 22'' na TN nie bardzo się spisuje w tego rodzaju pracy. Monitor będzie podłączony do kompa, który jest podłączony jeszcze pod telewizor 40'' FullHD...chciałbym, aby na monitorze było wyświetlane to samo co na TV- mam geforce 460 1GB w SLI( chcę obejrzeć film czy pograć to włączam TV, wyłączam monitor i bez zabawy w ustawieniach od razu mam obraz i odpalam co mam odpalić, -będzie to działać ok?)

 

Na oku mam te modele:

IIYAMA ProLite X2472HD- odstrasza mnie błyszcząca matryca i zastanawia poziom smużenia.

LG IPS236V-PN

LG IPS226V-PN- tutaj zastanawiam się czy 21,5 cala to nie za mało(biorąc w dodatku pod uwagę rozdzielczość FullHD)

 

Jak widzicie mój budżet nie jest zbyt duży, ale myślę, że na początek będzie dobrze....na pewno dużo lepiej niż teraz. Który z tych monitorów wybrać? Może jest coś lepszego w tej cenie(musi mieć hdmi oraz dvi...dość pożądane byłoby wyjście audio. Proszę o propozycję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell U2311H na IPS bardzo dobre odwzorowanie barw.

 

Nie miałem go u siebie, ale pamiętam jak kiedyś tak pisano o NEC WGX2PRO ... jak go kupiłem to od razu oddałem (po uprzednim zapuszczeniu dalekodystansowego pawia). Na "bardzo dobre" odwzorowanie barw to mają szanse jedynie sprzętowo kalibrowalne modele z kilkunasto-bitowym LUT i systemem elektronicznego wyrównywania nierównomierności - ale nie ma sensu o nich tutaj pisać bo są po prostu drogie. .... co oczywiście nie zmienia faktu że ten DELL z braku laku może dać radę, jeśli mamy taki a nie inny budżet, to poniekąd "musi" - jedynie byłbym daleki od przylepiania mu tabliczki "bardzo dobry reproduktor barw".

 

IIYAMA ProLite X2472HD- odstrasza mnie błyszcząca matryca i zastanawia poziom smużenia.

 

Jeśli ma to "lusterko", to bym go na Twoim miejscu wykreślił z listy zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zastanawiałem się nad tym Dellem, ale dla mnie ma on sporą wadę w postaci braku złącza HDMI.No i brak wyjścia audio. Mocno zastanawiam się między LG IPS236V-PN, a LG IPS226V-PN. Warto dopłacać do większego i czy te modele różnią się czymś jeszcze oprócz rozmiaru? No i mam jeszcze pytanie odnośnie konfiguracji dwóch ekranów jaką chcę zastosować(czy to będzie działać ok?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaaaaał, brak HDMI to naprawdę niesssamowita wada :/

 

Ile razy można tłuc, że HDMI = DVI?

 

PS. A przejściówka HDMI-DVI jest dołączana do chyba każdej karty graficznej.

Edytowane przez zzizzy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia porównanie Della z tym LG i samsungiem 2333T, nigdzie niema niestety a sam mam taki dylemat :(

Oba zabierają po forach bardzo dobre opinie, i w tej klasie cenowej są to najlepsze opcje.

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość logistyk

Zdecydowanie postawiłbym na LG. Miałem do czynienia z tym monitorem i wiem, że się nie zawiedziesz. Decyzję pozostawiam Tobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...