Skocz do zawartości
BeF1990

Czyszczenie procesora z pasty

Rekomendowane odpowiedzi

Czy myślicie, że ten środek:

CX-80 Contacx

Będzie nadawać się do czyszczenia procesora??

 

Ponieważ w żadnym sklepie nie mogłem dostać alkoholu izopropylowego, jeden ze sprzedawców polecił mi właśnie CX-80 Contacx. Nie jestem jednak do końca przekonany, czy ten środek będzie odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde czyli nie polecacie go stosować?? Na próbę przetarłem stary procesor AMD Athlon 64 i radiator od niego... Procesor jak i radiator robiły wrażenie już czystych, ale po psikaniu tym środkiem, oraz przetarciu na chusteczce były ciemne ślady brudu. Sam procesor jak i radiator po tym zabiegu wyglądają całkiem dobrze.

 

No ale boje się trochę przetrzeć mojego nowiusieńkiego i5 2500K, oraz SilentiumPC Fortis, tym środkiem.

Edytowane przez BeF1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że jak zostanie Ci spirytusu to zawsze możesz oczyścić swój organizm :wink: A Alkoholem izopropylowym nie za bardzo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a cała ta zabawa z alkoholem izopropylowym?? Poczytałem trochę i to podobno najlepszy środek do czyszczenia procesorów i radiatorów. Też nie warto inwestować??

 

Jak byś pracował na serwisie czy w domu serwisował kompy, to jakiś sens to ma. Jednak na użytek własny, to poroniony pomysł. Jak często z niego będziesz korzystał - raz na rok? Już chyba lepiej zmywacz do paznokci pożyczyć od mamy/siostry/dziewczyny/żony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio akurat zmieniałem procek i usunwałem od razu jego boxowe chłodzenie żeby zamontować Mugena - zwilżyłem papierowy ręcznik rozpuszczalnikiem (benzyna ekstrakcyjna) i w sekund 7 miałem czysty procek. Bez kupowania Super Hiper Extra High Power Środka za X zeta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmywacze i rozpuszczalniki podobna mogą być groźne... Ten cały CX-80 Contacx też sobie odpuszczę, za duże ryzyko.

 

Zostanę przy spirytusie, tylko obiło mi się o uszy coś na temat reakcji egzotermicznej. Mógłby mi ktoś dokładniej wytłumaczyć o co chodzi??

Edytowane przez ULLISSES
nadmierne linkowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...