Skocz do zawartości
sPiDeK

Monitor 23-24" podświetlenie led i matryca ips/pva itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że zdania podzielone a ja i tak grafiką się nie zajmuję więc kalibracji mi chyba nie potrzeba. Do gier i filmów wystarczą ustawienia fabryczne.

 

 

A czy da się dzięki funkcji PiP w tym monitorze podłączyć dekoder polsatu i oglądać telewizję w małym okienku? Wie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamut gamutem, a rozjazd kolorów swoją drogą. Zarówno argb jak i srgb są rozjechane na monitorach z pudła. Dopiero SX/CG i PA/SV mają jako takie ustawienia fabryczne, że po wyjęciu z kartonu nie widzimy totalnych rozjazdów. Co nie oznacza, że kalibrację można sobie odpuścić, bo nie można. Chyba że poprawność nie jest nam potrzebna.

 

Jak będą pasować wejścia, to PiP powinien działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. Monitory wąskogamutowe mogą/są tak samo nierzadko rozjechane jak szerokogamutowe.

 

Ten model nie umożliwia kalibracji do wewn. LUT. Fakt że taka paleta powinna uchronić przed bandingiem po regulacji R/G/B w menu OSD (i chyba w tym modelu chroni - dawno go widziałem). Ale są inne problemy ... jak np. za wysoka, niekorygowalna poprzez OSD gamma (nie wiem jak tam przy nowszych firmware)

 

Tylko powtórzę że to nie prawda. Miałem wąskogamutowego NEC WGX2PRO na IPS i miał mocno rozjechane barwy/gammę w porównaniu do szerokogamutowego EIZO S2231W na PVA.

 

Jeżeli chciałeś udowodnić, że są monitory lepsze i gorsze (z czym nie polemizowałem) - to Ci się udało, ale ja pisałem o ewentualnej "konieczności" (lub moim zdaniem nie) użycia urządzenia zwanego "kalibratorem" do monitorów za 700-800 czy nawet 1000 zł.

 

 

Gamut gamutem, a rozjazd kolorów swoją drogą. Zarówno argb jak i srgb są rozjechane na monitorach z pudła. Dopiero SX/CG i PA/SV mają jako takie ustawienia fabryczne, że po wyjęciu z kartonu nie widzimy totalnych rozjazdów. Co nie oznacza, że kalibrację można sobie odpuścić, bo nie można. Chyba że poprawność nie jest nam potrzebna.

 

Jak będą pasować wejścia, to PiP powinien działać.

 

Nikt nie twierdzi (przynajmniej ja nie), że w monitorze za kilkaset złotych nie można próbować poprawić odwzorowania (przyanjmniej niektórych barw za pomocą kalibracji (niekoniecznie jednak przy użyciu kalibratora).

Po pierwsze: odnoszę wrażenie, że niektórzy mylą kalibrację sprzętową z programową: kalibracja monitora przy użyciu kalibratora nie będzie kalibracją sprzętową tylko dlatego że użyliśmy "sprzętu" jakim jest kalibrator. O ile proces kalibracji "sprzętowej" zachodzi w monitorze, to kalibracja monitorów z przedziału cenowego o którym rozmawiamy czy przy użyciu kalibratora czy nie - pozostanie kalibracją "programową" (podobnie jak w w/w Dellu U2410, który jest monitorem szerokogamutowym, a sprzętowej kalibracji nie wspiera ...).

Po drugie: Jak monitor z wąskim gamutem po wyjęciu z pudła jest zbyt rozjechany, to proces kalibracji (niezależnie od tego czy z kalibratorem czy bez) wiele mu nie pomoże, tzn. zmniejszymy DeltaE, ale paleta barw będzie tak pocięta że zamiast płynnych przejść tonalnych na fotografii np. ludzkiej twarzy, będziemy mieli mozaikę.

Można czasem zobaczyć nawet na wydawałoby się profesjonalnych portalach (lub przynajmniej chcącymi byc uznawane za profesjonalne) jak "cudownie" w monitorku za 600-700zł. "zjeżdżają" z fabrycznego DeltaE>10 do DeltaE <2 .

Cudów nie ma, i poprawienie DeltaE w ten sposób oczywiście wpływa na dokładność odwzorowania barw (tych co pozostały w palecie), ale zazwyczaj nie pozostaje tych kolorów na tyle dużo żeby gołym okiem nie zauważyć gradientów na twarzach lub niebie.

 

Widzę że zdania podzielone a ja i tak grafiką się nie zajmuję więc kalibracji mi chyba nie potrzeba. Do gier i filmów wystarczą ustawienia fabryczne.

 

 

A czy da się dzięki funkcji PiP w tym monitorze podłączyć dekoder polsatu i oglądać telewizję w małym okienku? Wie ktoś?

 

PiP w E2370V działa u mnie w każdej kombinacji RÓŻNYCH wejść: VGA, DVI, HDMI.

Ponieważ w tym monitorze są jednak dwa wejścia HDMI , to niestety nie działa pomiędzy źródłami podłączonymi do obu wejść HDMI naraz.

Jak podłączysz dekoder do np. pierwszego HDMI - to PiP będzie działał z drugim źródłem podpiętym do DVI lub VGA (np komputer), ale nie zadziała np. z notkiem czy konsolą podpiętą do drugiego HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra będę zamawiam ten monitor w jednym sklepie. Ma być pod koniec tygodnia taniej niż na allegro.

 

Chyba to najlepszy LCD-ek jeśli wsiąść pod uwagę stosunek pobór energii do jakości obrazu w niskiej cenie....

 

Na moim starym nec-u fe991sb do oledów i tak nie doczekam ;)

 

 

 

Warto z tym monitorem brać przedłużenie gwarancji (PG) wraz z ochroną od przypadkowych uszkodzeń (PU)za 128 zł waszym zdaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra będę zamawiam ten monitor w jednym sklepie. Ma być pod koniec tygodnia taniej niż na allegro.

 

 

No to pochwal się gdzie ma być dostępny w ciągu najbliższych dwóch ? dni jak piszesz ...

Ja wprawdzie już kupiłem, ale tu spora rzesza fanów (sądząc przynajmniej po ilości mail-i, które dostaję jako "świeży" nabywca) tej nowości się uzbierała i chcieliby znać (z oczywistych względów :wink: ) więcej niż jedno źródło zakupu tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ma mieć je w tym tygodniu. I oby faktycznie tak było ;] Zamawiać telefonicznie

 

http://www.domsary.eu/index.php?products=product&prod_id=14185

 

 

EDIT:

 

Potwierdzone, jutro mam mieć ten monitor za 887 zł z przesyłką więc zdam relacje ;]

Edytowane przez Coroner666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem monitory pojawiły w połowie miesiąca we wszystkich polskich hurtowniach w cenie dużoooo niższej niż na allegro. O już widzę na allegro ten sam sklep wystawił po 838zł :) Mówiłem, że warto poczekać i się opłaciło prawie 150zł w kieszeni ;) Jak coś piszę to tylko potwierdzone informacje a nie z sufitu :D

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem monitory pojawiły w połowie miesiąca we wszystkich polskich hurtowniach w cenie dużoooo niższej niż na allegro. O już widzę na allegro ten sam sklep wystawił po 838zł :) Mówiłem, że warto poczekać i się opłaciło prawie 150zł w kieszeni ;) Jak coś piszę to tylko potwierdzone informacje a nie z sufitu :D

 

Faktycznie jak to zobaczyłem to się wk.. znaczy zdenerwowałem ale na allegro przesyłka 45 zł za pobraniem a u mnie 20 zł więc summa summarum tylko 4 zł przepłaciłem a monitor dziś dostanę ;]

 

 

EDIT:

Pojawiła się zapowiedź Eizo serii Foris z matrycą IPS i podświetleniem LED tylko ceny nie podali...

Edytowane przez Coroner666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coroner666: nie masz się na co wkurzać bo oni mają też ten monitor od wczoraj z nowej partii tylko wyższa marża, ale tak jak piszesz prawie na jedno Cie wyjdzie. Chodzi mi o osoby które brały go za 950zł + kw i więcej. Ja będę miał monitor w poniedziałek :((

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wstępnych testach. Ciężko uwierzyć, że dostałem taką jakość monitora za takie pieniądze. Obraz jest rewelacyjny ! Kolory, kontrast nasycenie - idealne. Co do smużenia jestem po 3h sesji w Bad Company 2. Bez włączenia G-mode widać naprawdę minimalne smużenie, ale prawdziwa bajka jest po włączeniu tej funkcji. Nie ma nawet mowy o jakimś smużeniu, śmiało mogę go porównać do szybkości najnowszych matryc TN. Obraz po włączeniu jak i wyłączeniu tej funkcji jest identyczny. Pilot fajny bonus, najważniejsze funkcje monitora są teraz szybko dostępne, zbiera z każdego miejsca w pokoju obojętnie jak go kieruje. Zero martwych pixeli. Jeżeli są pytania to piszcie, ale wolę tutaj bo nie będę kilka razy na to samo odpisywał.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ochłonięciu przedstawię kilka wad, ale są to wady trochę na siłę. Więc:

 

-szkoda że nie ma pivota, ale tylko dlatego że miał by większą regulację w pionie a tak to do przodu jest tylko 5 stopni. Nie przeszkadza to jakoś bardzo bo monitor jak przystało na tą matrycę ma bardzo dobre kąty więc nie trzeba siedzieć idealnie na wprost żeby kolory były w porządku.

-z pilota nie ma możliwości chodzenia po menu tylko wyprowadzone są najważniejsze funkcje monitora (dopiszę je jak wrócę z pracy)

-gdzieś już czytałem o tym, ale czerń (tylko czerń kolory są zawsze idealne) pod BARDZO dużym kątem (nikt tak nie będzie siedział przy nim) wpada w bardzo ciemny fiolet. Z tego co wiem w matrycach IPS to normalka.

 

Więcej minusów według mnie nie ma i naprawdę cena/jakość jest wręcz rewelacyjna a te minusy to tak naprawdę jak bym się czepiał tylko.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-gdzieś już czytałem o tym, ale czerń (tylko czerń kolory są zawsze idealne) pod BARDZO dużym kontem (nikt tak nie będzie siedział przy nim) wpada w bardzo ciemny fiolet. Z tego co wiem w matrycach IPS to normalka.

 

Fiolet lub sreberko. ;) Przy 24" jest ok, tzn. cały obraz jest równy ( przy czarnym wyświetlanym na całym ekranie ). Powyżej 24" zaczynają się schody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiolet lub sreberko. ;) Przy 24" jest ok, tzn. cały obraz jest równy ( przy czarnym wyświetlanym na całym ekranie ). Powyżej 24" zaczynają się schody.

 

Rozwiązania są dwa +

 

1 polaryzator A+TW (nie wiem czemu zrezygnowano z jego produkcji)

2 lokalne wygaszanie matrycy (w pro raczej się nie sprawdzi ... chociaż gdyby wygaszanie było w ściśle określonych przypadkach to kto wie)

+ albo olać LCD i ciułać na OLED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie chce mi zapamiętać ustawienia jasności, u8stawiam sobie na np. 60 a po wyłączeniu i włączeniu monitora znów jest na 100 wtf?

 

Zdarza mi się też że jak używam jakiejś funkcji z pilota np. rozjaśnianie to monitor sam z siebie się wyłącza

 

Mieliście coś takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązania są dwa +

 

1 polaryzator A+TW (nie wiem czemu zrezygnowano z jego produkcji)

2 lokalne wygaszanie matrycy (w pro raczej się nie sprawdzi ... chociaż gdyby wygaszanie było w ściśle określonych przypadkach to kto wie)

+ albo olać LCD i ciułać na OLED

 

1 - niestety już nie ma i nie będzie. Chociaż powiem Ci, że z a-tw też jest lekkie zabarwienie, z jednej strony czerwone, z drugiej zielone. Ale to dopiero przy sporych kątach, także na 30" patrząc na wprost raczej by starczyło.

2 - nie lubię automatów, nawet w tv mam wszystkie na off ;)

 

OLED idzie już w ogóle kupić, poza komórkami?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED idzie już w ogóle kupić, poza komórkami?

 

SONY sprzedawało tego 11" wypierdka. A z większych to jakieś tam prototypy pokazywali (inne firmy).

 

ps. chyba powinienem napisać: ciułać na OLED i czekać aż pojawią się w sensownych rozmiarach monitory ;)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soniacza to kojarzę. No to ciułamy i czekamy, w sumie nic innego nie pozostaje. LCD już za wiele nie pokarzą. Wygląda to tak, jakby specjalnie to wszystko tak wolno szło. Mój pierwszy monitor 1970NX na IPS ( którego mam do dziś, a nawet 2 sztuki bo brat ma ) jest lepszy niż połowa tego chłamu na IPS który obecnie wychodzi. W kwestiach użytkowania domowego, rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak mój Samsung 193p pva, obraz żyleta. Gdyby nie masakryczne smużenie (matryca 25ms lol) to bym go zamienił dopiero na oled'a. No i praca na 4:3 była już męcząca. Ten Lg 2370v jest godnym następcą, gdyby ta czerń była jeszcze pod każdym kątem....ah. Nie można mieć wszystkiego :)

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i bajka, ale też pod każdym kątem ? Dużo wolniejsza matryca i odpustowy wygląd także nie do końca dostajemy to samo. No i brak pilota i pip'a oraz podświetlenia led.

 

W testach strasznie słabo wypada ten Samsung 2333t, do kitu czerń bo kąty słabe, smużenie, nierównomierne podświetlenie. W ogóle nie ta liga. Cena dobra i wolałbym go na pewno od jakiejś TN'ki w tym przedziale cenowym.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...