Skocz do zawartości
B3T0N

B3T0N prezentuje swoja BUDE - zapraszam - duzo foto

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec zaczynamy :

 

:arrow: buda przemalowana na czarno ze srebrnymi wstawkami

 

:arrow: buda ta tto jest jakis zabytek sprzed 8-10 lat :lol: :lol: :roll: na szczescie trafilem na taki model w ktorym zastosowano juz poczatki standardu ATX , wiec nie mialem problemow z przerobkami jej na ATX - po prostu wlozylem zaslepke co otrzymalem od epoxa

 

:arrow: modyfikacja budy trwala kilka miesiecy i trwa caly czas

 

:arrow: koszt przedsiewziecia to ok 400zl :roll:

 

:arrow: ogolnym moim zalozeniem bylo , ze jak bede mial obudowe big tower , to walne cale WC do srodka , no i zosttalo to przeze mnie wykonane - nagrzewnice od kadetta przecialem na pol , zalepilem poxilina ladniutko :lol: i wrzucilem w miejsce 5,25" na samej gorze - nagrzewniczka jest teraz szerokosci 120mm wiec wieja na nia 2 wiatraki 120mm od zasilaczy fortron - otwory na wiatraki zrobilem wyzynarka marki TOYA - tnie sie tym niesamowicie przyjemnie !!

 

:arrow: OSWIETLENIE : zamontowane zostaly 3 zimne katody - 2x sunbeam i 1x katoda z pctunning.pl

 

przeslanie tego oswietlenia ma swoj sens :!: a mianowicie :

 

jak nam wszystkim wiadomo - kolor niebieski kojarzy sie nam z chlodem i swiezoscia :lol: , wiec tam gdzie jest niebiesko , to tam mam chlodzenie - nagrzewnice , zbiorniczek z pompka

 

kolor czerwony oznacza GORACO :twisted: :lol: , wiec na czerwono zostaly podswietlone te czesci , ktore najbardziej sie grzeja - granica tutaj pomiedzy kolorami jest karta graficzna :lol:

 

kolor zielony (przynajmniej mi) oznacza spokoj , wiec podswietlone zostaly te komponenty , ktore ani sie nie grzeja ani nic - poprostu ot tak sobie sa :lol: :lol:

 

 

wszystkie otwory wycinane byly wyzynarka TOYA - bardzo ladnie radzi sobie z 1mm pancerna blacha

 

 

:arrow: FRONT PANEL - tutaj od razu chcialbym podziekowac dwom osobom :

 

Anti2k - za sam pomysl takiej rzeczy - staralem sie wykonac to tak samo starannie jak ty , ale niezbyt mi to wyszlo

 

musze dorobic jeszcze podswietlenie tego....

 

Lord SZUM za wyciecie mi w zaslepce otworu na LCD'ka

 

front panel jeden sluzy do zalaczania katodek , drugi to jest umiejscowiony LCD z wylacznikiem (24x2)

 

 

 

 

 

 

jestem zmeczony - nie chce mi sie dalej pisac, wiec pytajcie krytykujcie , pojezdzajcie moje :lol: dzielo :lol:

 

 

oto i fotki : :lol:

 

 

smoczek walczacy z puma wygrawerowany na plexie za pomoca cyrkla

Dołączona grafika

 

ujecie w innym swietle , a w tle nagrzewnica , i pompka w zbiorniku marki EASY CLICK

Dołączona grafika

 

Wiadomo co to :lol:

 

Dołączona grafika

 

troszke niewyrazne zdjecie front panela

Dołączona grafika

 

widok na wiatry 120mm

Dołączona grafika

 

jeszcze raz wiatry

Dołączona grafika

 

buda w swojej okazalosci :lol:

Dołączona grafika

 

widoczek na mobo :lol:

Dołączona grafika

 

jeszcze raz mobo ale podswietlona juz :lol: 8)

Dołączona grafika

 

 

tutaj juz lepsze zdjecie smoczka

Dołączona grafika

 

smoczek na czerwono :lol:

Dołączona grafika

 

hmmmmmm moge sobie burdel w pokoju zrobic przy tym swietle :lol:

Dołączona grafika

 

nuuuuuda

Dołączona grafika

 

a oto moj front panel

Dołączona grafika

 

troche zle mi te foty sie robi

Dołączona grafika

 

a oto moje stanowisko :lol:

Dołączona grafika

 

 

 

DOOOOOOBRA JUZ NIE CHCCE MI SIE OPISYWAC DALSZYCH ZDJEC , WIEC SAMI DODAJCIE SOBIE JAKIES TAM KOMENTARZE DO NICH :lol:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pierwsza klasa. Podoba mi sie bardzo :) tylko ten typ co jest na ktoryms zdjeciu to po co on tam :P ;))) . Normalnie mod jest w cyc . Fajne te wlaczniki od katod masz :)) podoba mi sie :) ech co tam zeby nie bylo ze leje wazeline :) ten cd rom normlanie obowiazkowo trzeba go przerobic znaczy fron od cd roma :)

 

Mniam mniam ;-]

No to dobry poczatek poniedzialku mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalniw wypas :D

 

Ale zastanawia mnie jak zrobiles tego front panela - tzn z czego i jak zrobiles te napisy ?? :D

 

Aha i przychylam sie do opini kolegoof LiteOn psuje ogolny efekt - farba go :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zbiorniczka - jest na razie uszczelniony "na chama" tzn - zalany jest w kilku miejscach glutem silikonowym i jest szczelny - zero wyciekow pzy przechyleniu , ale niedlugo kupuje EHEIMa , wiec nie bedzie mi juz potrzebny

 

wiem ze Liteon psuje efekt - musze zalatwic sobie zaslepke jeszcze jedna do niego , to wtedy pomaluje go na czarno (jutro?? )bo na razie to gwarancji nie chce stracic - a mam jej 2 lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych modoof jakie ostatnio widzialem :D . Okienka fajnie wycięte a nie jakies 1 okno z szybka z discotechu :wink:

Fajnie zrobiłes te napisy LCD itp... smoki sa najlepsze 8O

Tylko cos duzo Cie to $ wyniosło... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulejszyn 8)

IMHO troszke inaczej zrobilbym okno, ale to w koncu twoja buda :)

Powtorze za reszta : lajton kaszani efekt :)

Milo sie patrzy na takie solidne i estetyczne wykonanie.

Porzadeczek w budzie, miodzio. 8)

Jestem na TAK :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No B3T0N spodziewalem sie zajebistej budy, ale efekty przeszly moje najsmielsze oczekiwania. bardzo bardzo mi sie podoba owoc twojej pracy. Super mod! Gratuluje i zazdroszcze twgo WC :). Juz niedlugo :P :D

 

Czekam na kolejne mody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suuper, pamietam Twoj stary mod - tez byl super, pozniej zaloba w podpisie i znowu jest !! Naprawde, mnie to wcale nie kreci - robienie choinki z kompa, ale lubie czasami poogladac. Bardzo mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[wazelina]

buda super, ciekawie umiejscowiona chlodniczka.

grawerka po prostu super. sam probuje cos zrobic, ale srednio wychodzi :)

cos tylko otwory na gorne fany jakies nieoszlifowane/pomalowane/bez uszczelki* (*niepotrzebne skreslic) widac biala blache.

jakos nie lubie kolorku, ktory wychodzi na granicy green<>red :wink: ale oswietlenie moze byc :P

ladnie wykonane panele. ogolnie spoko buda.

ech, miales tak latwo z at->atx :D

[/wazelina] :wink:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieeee no dziekuje Wam za mile komentarze- nie spodziewalem sie takiej reakcji :oops: ktos sie pyttal jaka technika robilem smoczki - juz odpowiadam :

 

wzialem sobie wydrukowalem jaki tam chcialem wzorek , podlozylem go pod plexe, zrobilem wstepny obrys ostrzem cyrkla , zeby tylko widziec zarys smoczka , pozniej chwycilem w łapki katode , pzylozylem sobie przy plexie i zaczalem stopniowo poglebiac , az uzyskalem zadowalajacy efekt 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co chciałem powiedzieć o tej budzie chyba zostało już powiedziane, nie mniej jednak mod na najwyższym poziomie i do tego perfekcja wykonania. Wery Big Gratulejszons :!: :!: :!: (sorka Reed Ale bardzo dobry tekst :D). PS: Czy mogłbyś podesłać ten sreensaver z Matrixa, bo chyba dobrze myśle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłbyś podesłać ten sreensaver z Matrixa, bo chyba dobrze myśle ?

B3T0N ... wiesz :lol: wez go umiesc na servie, bo chyba bedzie popularny na tweaku 8)

 

update wrzucam sam :)

http://zeus.polsl.gliwice.pl/~thriadae/matrix/

wersje B3TONa i moja, tzn usunalem wszytkie bannery z wersji z http://www.uselesscreations.com/matrix/

 

heh, moze zrobic "tweak.pl edition" ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłbyś podesłać ten sreensaver z Matrixa, bo chyba dobrze myśle ?

B3T0N ... wiesz :lol: wez go umiesc na servie, bo chyba bedzie popularny na tweaku 8)

 

update wrzucam sam :)

http://zeus.polsl.gliwice.pl/~thriadae/matrix/

wersje B3TONa i moja, tzn usunalem wszytkie bannery z wersji z http://www.uselesscreations.com/matrix/

 

heh, moze zrobic "tweak.pl edition" ? :P

heh szybszy byles ;) ale jakie ja mam szanse w starciu modem kontra T1 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No B3ton, strasznie aktywny modder z Ciebie ostatnio. Modyfikacja pierwsza klasa, dawno nie widziałem tak porządnie wykonanych tych wszystkich "kroków" moddera (okno, lakier, oświetlenie, panele frontowe itd). Wielkie gratulacje!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki :oops:

 

ot tak dla ciekawostki - tak wyglada buda ta przed modyfikacja - zdjecie to jest nie moje - zapozyczylem je z allegro - tutaj na zdjeciu widac wersje mini tower , ja ze swojej budy wywalilem ta suwajaca sie klapke ktora zaslania wszystkie rzeczy z przedniego panelu , a zarazem ostro rysuje plastik przez to suwanie :wink:

 

ehhh sory za skladnie moich wypowiedzi , ale jestem po paru piwkach teraz wiec mi sie troszke klawiatura plącze ;) :lol:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieeee 8) mialem hightowera tej serii. wylecial, bo skombinowalem obecnego highscreena - skytowera :)

prawde mowiac byl troszku w zlym stanie :wink:

ojjj szkoda ze nie zrobilem zdjec tej budy przed modem - ta buda rdzewiala :lol: farba z blachy zaczela odchodzic :? bylo roboty przy tym :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja to dopiero byla w stanie :D

stala z tydzien na dworze - deszcze i slonce, stan fatalny, rdza, plastik zolty. w kilku miejscach peknieta. do tego byla ja czuc zgnilizna :? :wink: stala w pokoju, nie chcialo mi sie za nia zabrac, az dorwalem ogloszenie ze skytowerem :) wiec powiedziala papa :twisted:

 

moze za tydzien zaczne kolejna bude robic

geeez :lol: nie zdarzysz sie ta nacieszyc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...