Skocz do zawartości
Mario2k

3 Way 5850 CrossFire

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy Radeony 5850 2 sztuki Sapphire Extreme i jedna sztuka XFX ( referencyjna z dwoma zlaczami CF )

obsadzone na plycie MSI BiG Bang Marshal zgodnie z instrukcja .

 

Problem polega na tym ze przy trzech kartach w trybie crossfire pierwsza lepsza gra i mam obraz jakby z utracona synchronizacja :/

jak odloncze Radka XFX ( ten ktory laczy wszystkie 3 karty ) wtedy tryb crossfire z dwoma kartami chodzi wysmienicie .

 

Czy aby mozna laczyc karty 5850 roznych producentow na roznych pcb ?

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zapewne o to, że niereferencyjne karty Sapphire nie obsługują triple CFX. Poprawne połączenie powinno wyglądać tak:

Dołączona grafika

 

U Ciebie do XFX-a muszą być podłączone 2 mostki i tu jest problem. Swoją drogą i tak powinieneś się cieszyć, że CF z 2 kart działa "wyśmienicie", bo w przypadku AMD nie jest to takie oczywiste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assassin_

 

Z tym wporzadku to zdeko przesadzilem , w BC2 podczas gry mam blackouty ( czarny ekran albo jego polowa ) kilka razy podczas gry potrafi wkur.....

naszczescie to tylko 1sekundowe przeblyski .

 

Karty mialem spiete dokladnie tak jak na screenie , XFX po srodku i dwa Sapphiry po bokach ,narazie sobie odpuszczam zabawe w TRiple Cross Fire bo mnie szlak chce trafic .

Przy 2x 5850 760MHz GPU i 1050Mem wszystko na max 1920x1080 2xAA mam srednio okolo 100fps minimum 70 max okolo 200 wiec powinienem byc chyba zadowolony .

 

Troche mnie dziwi jak malo osob na forum jedzie na SLI/CF

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wyleczyłem z CrossFire po tym, jak Wiedźmin 2 klatkował, a gry na engine Unreal 3 (wszystkie) praktycznie w ogóle nie działały. W pierwszym przypadku pomogło ręczne ustawienie profilu CF-AFR w programie RadeonPro, w drugim - w tym samym programie wyłączenie całkowite CF... Normalnie bym całkowicie podziękował AMD za takie coś, ale ze względu na Bitcoina jeszcze trzymam te karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z powyższym, jakich znów wad ? mam wrażenie, że większość z nich wymyślają ludzie którzy nawet nie mieli z tym do czynienia, a potem narastają bezsensowne mity. Jak na razie miałem tylko radeona 4870x2 i 4850x2 i dla mnie to bardzo dobre karty, szczególnie ta druga a pozbyłem się jej tylko bo była niesamowicie irytująco głośna. Gry działały super jedynie gta 4 nie skalowało się za dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że przeczytałem i nie jestem zaślepiony, mam jedno gpu. Tych niedoróbek jest mało, nie jest to rozwiązanie idealne ale takich nie ma. Dodatkowo często dwie słabsze karty można kupić taniej niż jedną mocniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że przeczytałem i nie jestem zaślepiony, mam jedno gpu. Tych niedoróbek jest mało, nie jest to rozwiązanie idealne ale takich nie ma. Dodatkowo często dwie słabsze karty można kupić taniej niż jedną mocniejszą.

 

I później blokuje Cię albo przepustowość albo ilość pamięci. Do tego słabszy stosunek wydajności do poboru prądu, większe temperatury.

Sorry ale póki skalowanie jest takie a nie inne jedyne SLI/Crossfire jakie ma sens to topowe modele po pewnym czasie od premiery a nie rzeźbienie w półśrodkach i strata nerwów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I później blokuje Cię albo przepustowość albo ilość pamięci. Do tego słabszy stosunek wydajności do poboru prądu, większe temperatury.

Sorry ale póki skalowanie jest takie a nie inne jedyne SLI/Crossfire jakie ma sens to topowe modele po pewnym czasie od premiery a nie rzeźbienie w półśrodkach i strata nerwów.

 

Nvidia ma chyba lepiej dopracowane SLI, począwszy od skalowania i wydajności na 3 kartach, a na bezproblemowym użytkowaniu kończąc.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze na ppc malo kto tak naprawde sie bawil powazniej i dluzej w Triple Crossfire

gdzies widzialem w necie testy nie bylo tak zle , wydajnosc 3 kart na poziomie 2,6 mocy zakladajac ze w takim BC2 mam w CF srednio 100fps to kolejna karta dala by 40-60 fps wiecej

kto grywa w multiplayerowe gry FPP ten wie ze plynna zabawa jest powyzej 100fps ;)

 

 

Dodam od siebie ze przy instalacji duzo zalezy od sczescia i kolejnosci poczynan , zaliczylem kilka bluescreenow za ktore odpowiedzialne byle sterowniki ATI zainstalowane przez Windowsa ! !

bywalo tak ze 2 karty mialy najnowsze stery 11.8 a trzecia niewiadomo dlaczego siedziala na windowsowych 11.5 wtedy wlasnie zaliczalem bluescreeny jak ktos mia zamiar sie bawic w te klocki warto

przyblokowac automatyczne instalowanie sterownikow w windowsie .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I później blokuje Cię albo przepustowość albo ilość pamięci. Do tego słabszy stosunek wydajności do poboru prądu, większe temperatury.

Sorry ale póki skalowanie jest takie a nie inne jedyne SLI/Crossfire jakie ma sens to topowe modele po pewnym czasie od premiery a nie rzeźbienie w półśrodkach i strata nerwów.

 

Trzeba jednak spojrzeć na problem nie tylko pod swoim kontem mnie pobór i nieco wyższe temp nie przeszkadzają więc dla mnie to nie wady. Blokowanie przez ilość albo przepustowość pamięci nie zauważyłem, nie gram w bardzo wysokich rozdziałkach ale faktycznie może mieć to miejsce, jedyny poważny dla mnie problem to niedokładna obsługa dual gpu w gta4 a takich gier jest pewnie więcej.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z powyższym, jakich znów wad ? mam wrażenie, że większość z nich wymyślają ludzie którzy nawet nie mieli z tym do czynienia, a potem narastają bezsensowne mity.

 

Pewnie, że przeczytałem i nie jestem zaślepiony, mam jedno gpu. Tych niedoróbek jest mało, nie jest to rozwiązanie idealne ale takich nie ma. Dodatkowo często dwie słabsze karty można kupić taniej niż jedną mocniejszą.

 

No tak, wszystko rozumiem ;) Znam osoby mające multi-GPU i nie narzekające specjalnie i twierdzące, że żadnych problemów nie dostrzegają. Jednak te osoby są w mniejszości i nie są nawet świadome, jakie mają cholerne szczęście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grywam (nawet dużo) i jakoś nie bardzo rozumiem jak płynna zabawa jest powyżej 100 skoro mój monitor więcej niż 60 nie wyświetli...

 

Pozdrawiam

 

 

Temat walkowany wielokrotnie , pewnie malo siedziesz na forum albo omijales takie tematy ?

 

Wiadomo ze wiecej klatek/s niz ograniczenia monitora nie zobaczymy , ale ten ogromny zapas ( wszystko co powyzej owych 60 )

zapewnia plynniejsza rozgrywke w drastycznych sytuacjach , minimalny framerate poprostu bedzie wiekszy .

Kazda gra ma spadki framerate np z 30 klatek do 60 klatek , jezeli ktos ma przecietny framerate powyzej 100-150 to minimalny powinien miec gdzies w polowie

i to wlasnie zapewnic moze sprzet ktory ciagnie 150-200 klatek na sekunde .

 

Wszyscy co grywali powazniej w CS czy Quake2/3 wiedza o co biega .

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wszystko rozumiem ;) Znam osoby mające multi-GPU i nie narzekające specjalnie i twierdzące, że żadnych problemów nie dostrzegają. Jednak te osoby są w mniejszości i nie są nawet świadome, jakie mają cholerne szczęście ;)

 

Eee ja miałem karty z dwoma gpu i było ok(ogólnie), także od dziś uważam się za szczęściarza :wink:
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to poza GTA IV żyje mi się z moim CF całkiem dobrze :P. Czasami jakiś problem się trafi, jak na przykład niska wydajność w Wieśku 2 przed aktualizacją sterowników (po aktualizacji z 11.3 na 11.5b wszystko działało ok), czy mrugnięcie ekranu w BFBC2 (zauważyłem, że dzieje się to wtedy kiedy kończy mi się amunicja, dziwne). Mi to aż tak bardzo nie przeszkadza, a FPS w BFBC2 jest sporo wyższy.

Edytowane przez OCM4n14k
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadchodzi BF3 Ciekaw jestem jak bedzie smigac na 5850 CF , na forach podaja ze fps leci w dol jakies 30-40% w porownaniu do BC2 na max detalach

wiec moze byc za malo na plynna gre w multi , do singla 50-6- fps styka bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60fps styka ale jako minimum , wezmy na przyklad zadyme w BC2 na mapie Cold War mam 80 fps gdzie max to 160fps

Zeby miec ok trza miec duzo zapasu w framerate i do tego Crossfire jak w morde

tak sobie odpalic CF z 6950 to bylby miodzio i zapas mocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie bylem zwolennikiem multi gpu. Lepiej miec jedna najmocniejsza karte.

Zanim mnie zjedziecie, to napisze tylko tyle, ze aktualnie mam karte Asus Ares na pokladzie.

 

PS to tylko moja opinia powstala w wyniku kilkuletnich obserwacji.

Postep w dzialaniu oczywiscie jest w porownaniu do sytuacji sprzed 2-ma laty np. ale i tak to nie jest to co na jednym GPU.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie bylem zwolennikiem multi gpu. Lepiej miec jedna najmocniejsza karte.

 

 

Ja sie zgadzam z tym co napisales w 100% tylko ze obecnie nie ma na rynku karty z jednym GPU rownie wydajnej jak CF z 2x5850

owszem mozna kupic GTX580 OC ale i tak bedzie czasami wolniej toto smigac do tego cena takiego GTX bedzie jakies 100 funtow wieksza :/

 

 

b.t.w

Teraz jest najlepszy czas na zakup poBitconowych radeonow 5850 na ebay'u nawet za 95 Funtow z ponad roczna gearancja

sam sprzedalem juz 12 sztuk ;)

 

 

MALY UPDATE:

 

BF3 1920x1080 wszystko na ultra bez AA minimum 40 maximum 90 fps przewaznie trzyma podczas calych rozgrywek ponad 60fps

karty puszczone za pomoca najnowszego ATI Tray Tools na 920MHz(GPU) 1180MHz(VRAM) napiecie GPU 1,182

Na codzien gram na ustawieniach Ultra/High tak zeby mi trzymalo okolo 90-100fps ot taki komforcik psychiczny ;)

 

 

 

tu mozna sobie porownac wydajnosc 5850 CF VS GTX 580

http://www.anandtech.com/bench/Product/303?vs=305

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...