Skocz do zawartości
Gość _pit

Pit LC Project

Rekomendowane odpowiedzi

PS Ja bym rez starał się weksponować i dał bym go na przeciwną stronę całej konstrukcji, bo teraz jest niepotrzebnie zasłonięty.

Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia - w tym wypadku dosłownie :P

W tej chwili rez jest od strony biurka, a także wejścia do pokoju - on jako pierwszy rzuca się w oczy, gdy ktoś zawita w moim pokoju :D

 

Może puścić jeszcze jeden wąż do chłodnicy i niego wprowadzić przewody do pompy, wentylatorów?

Jeśli dobrze zrozumiałem, to chodzi Ci o puszczenie trzeciego węża z kablami?

Myślę, że po ich przedłużeniu i opleceniu powinny wyglądać lepiej niż pusty, niezalany niebieskim płynem wąż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego ustawienia. Trochę blisko ta chłodnica stanowiska, ciut niżej i byś ją miał na wysokości głowy jak siedzisz :) No i w samej obudowie sporo wentylatorów. Można by skorzystać z przewagi jaką daje ci odprowadzenie większości ciepła poza obudowę i wywalić większość, jak nie wszystkie wentylatory z budy. Chyba że nie przeszkadza ci dodatkowy szum, wtedy spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie zastanawiałem się nad odstrzałem kilku wentyli, ale cały czas mam w głowie obraz palącej się sekcji zasilania, gdy będę próbował wydusić maksymalne OC (4 GHz?)...

Chyba najrozważniej byłoby zostawić 1 wentyl przed koszykiem 3.5 żeby dmuchał w stronę zasilacza i jeszcze nie chłodzonej cieczą grafiki, 1 w zatoce 5.25 by razem z tylnim tworzył tunel powietrzny chłodzący NB i sekcję.

 

 

 

Jeśli chodzi o to, co w przyszłości (prawdopodobnie) pojawi się w projekcie, to:

  • oświetlenie białe LED wnętrza obudowy
  • oploty i dopracowanie kabelkologii
  • piankowy 'kubraczek' dla pompki
  • top do bloku i backplate'y z plexy
  • siateczkowy cover na chłodnice

 

Oczywiście, niczego nie obiecuję :P

Nie będę kłamał - na najbliższe pół roku projektem z najwyższym priorytetem będzie jednak 'projekt matura', reszta niestety spada w dół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pit w sprawie ewentualnej osłony z np siatki Hex pisz do Zedmena

Mam od niego taką siatkę i jest super...w sam raz na chłodnicę,chroni finy a nie tłumi flow.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka nadwyżka czasu zaowocowała testami OC (które, niestety, najlepsze nie są)...

Dołączona grafika


Wygląda na to, że trafiła mi się lipna sztuka CPU/płyty. Albo oba na raz.
Żeby ustabilizować 3.5 GHz musiałem napięcie NB podbić na 1.425v, co jest chyba szczytem raczej niskobudżetowych płyt, natomiast każde wyższe napięcie na CPU powoduje 'halt' płyty, prawdopodobnie z powodu zbyt dużego ciepełka/zbyt małej wydajności sekcji zasilania... 3.6 GHz za diabła już nie mogłem utrzymać stabilnie, więc dałem sobie z tym spokój. +25% gratisu to i tak miło, a zbyt pazernym w życiu też być nie można ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbroję się już do roboty w trakcie przerwy świątecznej:

  • paski LEDowe (biały zimny) - planowane wewnątrz obudowy + za monitorem
  • otwornica do drewna (wreszcie będą dziury w blacie...)
  • kilka złączek od Angeli (naprawa lekkiego wycieku + kilka lepszych połączeń w planach [tak, fillport zatykany korkiem od Nitro to nie najlepsze rozwiązanie])
  • 4 metry kabla - postaram się dokończyć mojego poor man's Poweradjust'a i wyprowadzić od niego kable śledziem z tyłu obudowy
  • możliwe jakieś oploty, ale tego nie obiecuję bo po w/w zakupach znów pustka na koncie :(

I will be back !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały za monitorem nie da po oczach?

Wydaje mi się, że nie. Światło będzie (powinno?) się rozpraszać na ścianie.

To, co chciałbym osiągnąć to coś w stylu Ambilight'a - by nie męczyć wzroku nocnymi eskapadami internetowymi/filmowymi i jednocześnie móc się pozbyć lampki biurkowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długi i pełny pracy dzień za mną, a więc oficjalnie:

 

Dołączona grafika

Niestety, brak lustrzanki pod ręką, wszystkie fotki ustrzelone przez HTC HD2, w sztucznym świetle... - ale nie jest źle.

 

 

Zaczynamy:

 

 

10m oplotu MDPC od sleeveking'a:

 

Dołączona grafika

 

 

Zasilanie dla pompy, wentyli i ledów:

Zdecydowałem się porzucić molexy, gdyż ich spinanie/rozpinanie nie należy do najszybszych/najwygodniejszych, i zaopatrzyłem się w takie wtyczki:

 

Dołączona grafika

 

 

Zapowiadany poor man's Poweradjust na froncie (+ szczypta kurzu :x):

Pierwszy przełącznik to włącz/wyłącz ledy na monitorze i w budzie, pozostałe dwa przełączniki to regulatory 12v/7v, osobny dla pompy i dla wentyli.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Pora na moje pierwsze oploty - przedłużka dla wentylatorów:

 

Dołączona grafika

 

... i dla pompy:

 

Dołączona grafika

 

 

Montaż ledów na tyle monitora:

Przypominam, że lutowania wciąż się uczę, a zaczynałem od tutoriali na YT, więc jeśli jesteś zawodowym elektrykiem - proszę, przeskocz 1 zdjęcie :D

Może nie wygląda to zbyt estetycznie, ale meh - działa, a to i tak tył monitora, a kable w żadnej kombinacji się ze sobą nie zetkną (sprawdzałem), więc jest git.

 

Dołączona grafika

 

 

Efekt końcowy walki z ledami:

 

Dołączona grafika

 

W rzeczywistości podświetlenie monitora jest lekko mocniejsze, niż na zdjęciu, ale nie bądźmy zbyt wymagający w stosunku do aparatu w telefonie...

 

Dołączona grafika

 

 

Na dziś, a raczej wczoraj, to już koniec.

Wciąż pozostała mi masa rzeczy do zrobienia - całość zmontowałem na szybko, żeby tylko zalać/odpowietrzyć układ i przetestować całą tą kabelkologię.

Jutro, albo raczej dziś, postaram się już to 'ogarnąć na cacy' ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LEDy za monitorem zamontowałem nie dla picu i bajeru :D

Moje oczy nie potrafią spędzać długich godzin nocnych przed monitorem bez dodatkowego oświetlenia.

Dzięki ledą mogłem się w końcu pozbyć tandetnej lampki biurkowej, która ulokowana była za monitorem by ulżyć moim ślepią ;)

 

Nad zmianą węża zastanowię się, gdy zrobię już blok na GPU - wąż ten (przemysłowy, nie ogrodowy ;p) jest bardzo twardy, co uniemożliwia manipulację nim, która może się przydać przy dołożeniu kolejnego bloku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...