Skocz do zawartości
Alvego

Phenom 6 czy Phenom 4?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, za miesiąc zmieniam sprzęt mianowicie kartę graficzną (ati 5870) oraz procesor tyle, że nie wiem który, wybieram między procesorami socketu AM3 czyli phenom 6 lub 4.

Wiem, że procesor Phenom 4 będzie pasował pod moją płytę Asrock A770DE+, czytałem na stronie producenta, że procesor 6 rdzeniowy także będzie pasował, ale po ostatnim feleru z ram'em wolę nie ryzykować, na pudełku pisze, że pasujątam procesory 2 i 4 rdzeniowe a na stronie że od 2 do 6 rdzeni, mózg rozj**any...

 

Pytam więc znawców, czy mogę bez obaw kupić procesor 6 rdzeniowy AMD PHENOM II X6 1055T SIX CORE AM3,125W czy AMD Phenom 2 x4 955 Black Edition Box?

 

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie 955 jest nie opłacalny... Lepiej kupić 960T i próbować odblokować 2 rdzenie wtedy bd miał 6rdzeniowy :), ale musisz wiedzieć, że nie każdy można odblokować ;/

Jeżeli to ma być CPU do gier to zwykły 4 rdzeniowy wystarczy.

 

Jeżeli wybór jest z tylko tych dwóch procesorów to 955 będzie lepszym wyborem do tego Coolera np. SilentiumPC Fortris / spartan i kręcić do ~3,8Ghz

Edytowane przez czaki21
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom II 955 powinien kosztować ponizej 350 zł (patrz news o obniżce ceny na 105$) . Ogólnie nie inwestował bym dużo w starego kompa/w podstarzałe technologie.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedziałem, komputer ma służyć pod skomplikowane animacje filmowe, a dalej nie wiem czy można włożyć procesor 6 rdzeniowy w tą płytę :) czy socket kończy się na 4 rdzeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. strony producenta płyta obsługuje także procesory sześciordzeniowe, dla pewności przydałoby się jednak zaktualizować BIOS. Tak czy inaczej najbardziej opłacalny jest Phenom II X4 960T, zamiast pchać się w znacznie droższe sześciordzeniowce lepiej już sprzedać płytę i kupić najtańszego i5 + płytę na H61.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli komp ma być wykorzystywany pod grafikę to podejrzewam, że bardzo wskazana jest duża wielowątkowość - czyli dużo rdzeni (np. 6 :) )

 

a jeśli producent płyty w opisie nowego biosu pisze, że zaczęła obsługiwać takie procesory, to ja bym mu wierzył :) (moja płyta kilka BIOS-ów temu tez nie obsługiwała Phenomów X6 - a teraz nie ma z tym najmniejszych problemów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak podkręcony - bo niektóre to nawet 5+ Ghz robią , inne 4-4,5 Ghz , choć mniej niż procki AMD ( 32 nm robi swoje ) .

 

Co OC I5 potrzeba płyty na chipsecie P67 lub Z68 ( ~ 350 zł na starcie potrzebne ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...