Skocz do zawartości
Meev

Problem z i7 3770K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nigdzie nie znalazlem podobnego do mojego problemu wiec zapytam was Dołączona grafika

 

Mianowicie jest sobie komp z plyta ASUS P8Z68-V PRO/GEN3 (BIOS 3402), ktory do tej pory pracowal z prockiem i7 2600K. Zachcialo mi sie nowosci wiec kupilem i7 3770K i teraz zaczynaja sie problemy ...

Pomimo, ze procek oficjalnie wg asusa jest obslugiwany od biosu 3202 to u mnie dzieja sie cuda Dołączona grafika Komp owszem uruchamia sie ale zamiast i7 3770K plyta rozpoznaje Celerona G530 Dołączona grafika

 

Czy ktos ma jakies pomysly dlaczego tak sie dzieje ?

 

Z gory dziekuje.

Edytowane przez Meev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak prawi kwasior daj screena z cpu-z, gdzie kupiłeś tego procka, może znalazł się jakiś bystry to ściagnął czapkę i podmienieł procki, hehe to byłby wałek miesiąca

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ala za to IB z najniższymi temperaturami :)

 

 

Ciąg dalszy na rmf24.pl

Po odpaleniu cpu-z nabywca stwierdził brak u procesora dwóch jąder. Wsiadł w auto, przejechał pół Polski, złożył wizytę sprzedawcy cudownego procesora.

Zażądał od sprzedawcy brakujących jąder. Sprzedawca miał przy sobie tylko dwa jądra, żadne nie było z krzemu. Nabywca uznał, sztuka jest sztuka.

Auułććć

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi by sie chciało bo to dość proste, a różnica w kasie spora, szlifa nie zrobili, bo zetrzesz powłokę z czapki i od razu widac a cyferki sa wypalane laserem na czapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek kupiony po normalnej cenie w sklepie internetowym, wiec nie ma problemu - odesle na reklamacje.

 

http://www.ebuyer.co...cm8063701211700

 

Ale czy to mozliwe, ze to jakas wada fabryczna ? Bo wszystki oznaczenia i numer rev. pasuja do 3770K.

Edytowane przez Meev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odeślij odeślij, to tak jak było kiedyś z pamięciami mushkin redline ddr2 które trafiły do oficjalnej dystrybucji (kupiłem w action) a okazały się przerabianymi zwykłymi shitami na te lepsze przez zmianę radiatorów. także wszystko jest możliwe w tym posranym świecie złodziei.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to, że któryś z pracowników w sklepie/hurtowni podpierdzielił dla siebie 3770. Kreatywnie. :mur: Mam nadzieję, że nie każą Ci udowadniać, że to nie ty wpadłeś na tak genialny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uch, kolego, po prostu ktoś Ci wykręcił kosmicznego wała. Współczuję, jak to mawiają. Taki Celek kosztował do niedawna ~150 PLN w Polsce (posiadam takiego ze względu na wstępny niski budżet upg; mobo na P67, gotowe na i5/i7 'K' jak się dozbiera). Wyjaśniaj sprawę czym prędzej, może rozkręć aferę, 250£ to niemała sumka, dochodź swych praw. Przeklejanie czapek, ech...

Edit(@PC): No niestety, muszę na dobitkę zarzucić czymś takim (mniejsza o samą stronkę, chwilka googlowania; najistotniejsze są zdjęcia). Wniosek? Rewers jest identyczny, czyli to Celeron. Mógłbym nawet rozdłubać własnego kompa, żeby to potwierdzić. Generalnie wszystkie objawy (BIOS, CPU-Z, zdjęcia) wskazują, iż widzimy Celerona G530. Smutne, lecz prawdziwe :(.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko zalatwione blyskawicznie, nowy procek juz w drodze.

Jak dam rade to wieczorem zainstaluje i dam znac czy teraz nie ma "wady fabrycznej".

 

Dziekuje za pomoc Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...