Skocz do zawartości
roni_71

Ocena zestawu na lata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,korzystając z pomocy gotowców proszę o ocenę i sugestie poniższego zestawu do wszystkiego na lata.

1.Intel core i3 2120 box

2.Asrock B75 Pro 3

3.Corsair Vengeance Black 2x4 GB CL9

4.Asus AMD Radeon HD7770 OC

5.XFX Core 550 W

6.DVD-Rec Liteon IHAS 124

7.SilentiumPC Brutus 410

8.Benq G2020HD

 

Całość wychodzi niecałe 2400 w nie najtańszym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił ramy 2x4 - ten dual coś tam zawsze daje, a 8 GB raczej nie będzie trzeba zwiększać przez naprawdę długi czas.

Ta karta nie wytrzyma "lat" - TDP ponad 100W, ok 4 lata to dla niej max, potem po prostu padnie ze zużycia.

Poza tym wszystko jest ok, można spokojnie kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to dokładnie znaczy "na lata"? Jeśli masz zamiar grać w najnowsze tytuły gier z maksymalnymi ustawieniami przez kilka lat to raczej mało to prawdopodobne...musiałbyś wszystko z górnej półki brać.

Ta karta nie wytrzyma "lat" - TDP ponad 100W, ok 4 lata to dla niej max, potem po prostu padnie ze zużycia.

A ty co, wróżbita? To poproszę numery lotto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wytłumaczy czym się różni ram 2x4 od 8 GB.

Zestaw na lata tzn.jak za kilka lat przestaną chodzic gry to po prostu nie będę grałDołączona grafika ,a teraz póki co jak żona nie mówi że za drogo to ok.

 

Pozdrowionka

 

Za dużo czytam i ciągle coś,chyba zmienię płytę na Asrock B75 PRO-3.

To juz chyba koniec ze zmianami.Drożej o 60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dobry, i niewątpliwie może wystarczyć na kilka lat.

 

Jakbyś mógł tylko dopłacić trochę do monitora na VA i IPS, to byś odczuł znaczną różnicę. Jakość obrazu w porównaniu do TN jest o niebo lepsza, moim zdaniem zdecydowanie warta wydania dodatkowych 200zł (za ~600zł dostaniesz LG na e-IPS)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten test i różnica w głośności pomiędzy Vertexem a Sapphire jest dość duża.Stąd pytanie.

http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7850-11200-07-20g-2gb-ddr5-pci-e-box-84-593867.html?attr=1-1608,248-513091

o , taka promocja.

Edytowane przez roni_71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty co, wróżbita? To poproszę numery lotto...

 

Numerów lotto niestety nie znam, a co do grafik: spójrz sobie na pierwsze gfy 8800, tzw. smoki - już ich prawie nie ma sprawnych, tak samo 7800, 7900 i radków 2900. Radki 4800 i gfy 9800 właśnie teraz padają jak muchy. Natomiast karty z niższych półek chodzą po 8-10lat i są jak nowe, najwyżej wentylator się zajedzie. Niestety regularnie nagrzewanie i ochładzanie kart z najwyższych serii powoduje szybsze zużywanie się elektroniki i nic się na to nie poradzi. Oczywiście karta po 4 latach i tak jest do wymiany ze względu na wydajność, ale w temacie jest "na lata" więc wolałem o tym wspomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radki 48 padają? Jakoś nie zauważyłem. Mam 4890, chłodzony powietrzem i wodą, przeżył 3-4 przegrzania (w tym jedno z zalaniem wodą - węże od temperatury rozmiękły i wysunęły się ze złączek). Karta po mocnym OC i nie zapowiada się, by miała paść w najbliższym czasie.

 

Jak już rzucać jakieś informacje, to żeby chociaż były sprawdzone.

 

Do autora - jak zależy Ci na ciszy i nie będziesz zmieniał chłodzenia na grafie, to bierz gigabyte'a WF albo Asusa DCII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radki 48 padają? Jakoś nie zauważyłem. Mam 4890, chłodzony powietrzem i wodą, przeżył 3-4 przegrzania (w tym jedno z zalaniem wodą - węże od temperatury rozmiękły i wysunęły się ze złączek). Karta po mocnym OC i nie zapowiada się, by miała paść w najbliższym czasie.

 

Nie twierdzę, ze padają wszystkie co do jednego. Wśród znajomych w 2008 roku kupiliśmy 5 radków (3 4850 i 2 4870), 1 sypał artami i już nie żyje, 2 (w tym mój) sypią artami, 2 chodzą dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...