Skocz do zawartości
Heat

Cichy dysk 500GB/1TB

Rekomendowane odpowiedzi

Który z obecnie dostępnych dysków 500Gb/1Tb generuje najmniej hałasu ? Szczególnie jeśli chodzi o samą pracę talerzy bo odgłos samego zapisu nie ma dla mnie znaczenia. Aktualnie mam 500GB WD Blue Sata3 i nie ukrywam, że gdyby nie dodatkowa obudowa, która go wycisza to byłby to najgłośniejszy element mojego komputera, kręcące się talerze słychać z dużej odległości :/

 

Szukam czegoś co z jednej strony nie będzie zamulać bo przytrafia się, że odpalam z HDD jakieś obrazy gier a z drugiej strony wymagam bezwzględnej ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Green/Red od WD to raczej dyski na magazyn ? A ja jednak mam zamiar z niego odpalać jakieś gry - czy dysk nie będzie bardzo mulił ? Wiem, że nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka ale może jednak jakiś kompromis istnieje ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem jest taki, że chcę lekko zmodyfikować LC i potrzebuję obu wolnych zatok w R4 - dysk będzie musiał powędrować za tackę od mobo i nie ma opcji wsadzenia go w obudowę w stylu SQD bo nie ma tam miejsca... Pewnie ktoś uzna mnie za nienormalnego ale praca talerzy w WD Blue jest dla mnie tragiczna i dysk słychać nawet z kanapy 3m od obudowy. Myślałem jeszcze nad jakąś opcją, która np pozwalałby uśpić/wyłączyć dysk w idle tak żeby odpalał się tylko wtedy gdy np wchodzę na niego uruchomić grę bo wtedy czy on będzie miał 20/30 czy też 40db to nie robi mi to większej różnicy... Tylko czy da się coś takiego osiągnąć domowymi sposobami tak żeby dysk nie zaczynał się kręcić za każdym razem jak np wejdę w "Mój kompuer" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga f3 na gąbce, nic nie słychać w ogóle, cisza absolutna, temperaturka max 35 stopni.

 

Są różne pojęcia ciszy. Od 4 lat używam Barek 7200.12 - obecnie to już druga parka. Pierwszą, mimo że była w 100% sprawna profilaktycznie wymieniłem po 2 latach. Próbowałem Samsunga F3 i był wyraźnie głośniejszy niż Barracudy. Ja swoje dyski słyszę mimo, że mam je włożone w pudłach wyciszających. Nie mów więc że Twojego dysku nie słychać.

 

Sam się przesiadłem na 2.5 ale gry bym na tym nie postawił jednak. Ciut za wolne. 7200 nie polecam jak ma być cicho. Tylko 5400.

 

Ja giery trzymam na SSD, nie mam więc problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam wentylatorki scythe najwolniejsze 800tki, freezer pro na 1350 obr. tak więc mozna powiedzieć że jest cichutko, dysku nie słychać w ogóle, no może przy jakims maksymalnym rozpiździeju ale baardzo rzadko.

Pierwsze słysze że samsungi są głośne, może miales jakis felerny egzemplarz, na gąbkach nie ma co hałasować, bo niby jak ? nie ma kontaktu z twardym podłożem i bokami więc zero wibracji, no chyba że już naprawde masz kompa bez obudowy i jest na biurku 50cm od ciebie to jeszcze jestem w stanie uwierzyć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał Ci, że są "różne pojęcia ciszy".

To, że trzymasz go na gąbce to akurat nie ma nic wspólnego z samym dźwiękiem kręcących się talerzy bo tego dźwięku nie wyeliminujesz inaczej niż wsadzając dysk do obudowy w stylu Tacens Lateo/Scythe Quiet Drive. Doskonale to słychać na nagraniach z linku, który wrzucił Rafa

 

 

Ja giery trzymam na SSD, nie mam więc problemu Dołączona grafika

 

Ja też mam te ważniejsze tytuły na SSD ale np całego Steam'a mam już na HDD razem ze wszystkimi pobranymi tytułami. Na SSD już tego nie pomieszczę, ewentualnie zawsze mogę kupić drugiego SSD ale i tak będe musiał wtedy wymienić Blue na np. Red'a albo Green'a... średnio opłacalny biznes ale chyba to będzie najlepsze rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał Ci, że są "różne pojęcia ciszy".

To, że trzymasz go na gąbce to akurat nie ma nic wspólnego z samym dźwiękiem kręcących się talerzy bo tego dźwięku nie wyeliminujesz

 

nie wiem ja wy to słyszycie z 1metra z zamknietej budy, no chyba że nie macie innych źródeł hałasu w kompie (wentylatory) i pracujecie w absolutnej ciszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzień nie słychać. Ale o tej porze, o której pisze tego posta całe otoczenie już śpi i jedyne co mi hałasuje to dyski Dołączona grafika

 

Mam wyjętą z lapa jakąś 500GB Toshibę. Chyba na próbę wrzucę tam kilka rzeczy i manualnie sprawdzę czy nie stracę cierpliwości używając tak wolnego dysku (w porównaniu do Barek w RAIDzie).

 

 

Pierwsze słysze że samsungi są głośne, może miales jakis felerny egzemplarz,

 

Nie wiem, miałem 2 dyski pochodzące z różnych partii i oba były mniej więcej tak samo głośne.

Ale tak jak pisałem - ja mam na punkcie głośności manię. To co nie przeszkadza mojej żonie, które mówi że nic nie słychać, mnie po prostu denerwuje.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z Barracudy 11 na ssd + Samsunga F4 Eko Green 2 TB w SQD i sobie chwalę takie połączenie. To już jest bardzo cichy zestaw, który nawet bez cacheu z ssd w zupełności wystarcza do codziennego użytkowania i niczego nie zamula. Jeżeli ktoś nie potrzebuje większej wydajności do jakichś specjalistycznych programów to po prostu używajcie i nie przejmujcie się benchami. Systemu bym na nim nie polecał trzymać, ale jako drugi dysk jest naprawdę ok. Z odczuwalnych rzeczy to tyle, że winrar dłużej rozpakowuje, czy gierki się ciut dłużej wczytują. Ale jest to na tyle mała różnica, że osobiście nie widzę sensu instalowania 95% rzeczy na ssd.

 

Tylko uwaga, w następnej kolejności trzeba zmieniać pompkę na CWU Dołączona grafika

 

U mnie problem jest taki, że chcę lekko zmodyfikować LC i potrzebuję obu wolnych zatok w R4 - dysk będzie musiał powędrować za tackę od mobo i nie ma opcji wsadzenia go w obudowę w stylu SQD bo nie ma tam miejsca...

 

W takim wypadku zapewne będzie przenosił drgania na obudowę Dołączona grafika

 

nie wiem ja wy to słyszycie z 1metra z zamknietej budy, no chyba że nie macie innych źródeł hałasu w kompie (wentylatory) i pracujecie w absolutnej ciszy Dołączona grafika

 

Bingo. Ludzie tutaj inwestują w chłodzenia wodne i najcichsze na rynku wentylatory skręcają do ~600 obrotów/min, także w pewnym momencie najgłośniejszym elementem staje się dysk. Jeżeli Tobie nie przeszkadza nawet Freezer na 1350 obr, to po prostu pojęcia nie masz o czym mówimy Dołączona grafika Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...