Skocz do zawartości
Sunbeach

kilka porad co do zakupu do kompa za ok 7000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie wymyśliłem taki zestaw i w kilku miejscach proszę o pomoc:

Procek: i7 4820k 3,7 GHz czy i7 4770k 3,5 GHz - który i dlaczego ten? 
Karta: Palit GTX 780 Super JetStream 3GB 
Płyta: tutaj właśnie nie wiem, pod ten procek jaka płyta najlepsza?
Ram: Crucial Ballistix 2x8GB 1600 MHz
Zasilacz: Be Quiet! PP L8-CM 630W
Dysk SSD: Plextor M5 Pro 128 GB - chyba że jest lepszy i szybszy do 500 zł?
Dysk HDD: Seagate Barracuda 2TB - WD chyba nie jest lepszy?
Obudowa: SilentiumPC Gladius X80 Pure Black Tower 
Chłodzenie Proca: Thermalright HR-02 - Macho - Black White - coś innego czy jest ok w razie czego do podkręcenia? 
System: Windows 8 Pro 64bit

W późniejszym czasie Monitor jeszcze 24 cale bo teraz mam 22 Samsunga i który najlepszy 24 tak do 1200 zł powiedzmy?

Edytowane przez Sunbeach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie powie czy jest ok, bo nie napisałeś do czego komputera potrzebujesz... Jeżeli chcesz wydać, żeby wydać, to możesz, ale jeżeli chcesz zrealizować określony cel, to można bardziej dopasować podzespoły taniej. Generalnie od pewnego pułapu, przy typowych zastosowaniach, topienie pieniędzy w sprzęcie to sztuka dla sztuki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to być sprzęt raczej do gier tak na kolejne kilka lat i dlatego lepiej rzeczy droższe niż tańsze. Obecny który mam czyli Core 2 Duo E8400 3 GHz, GTX 460 i 4 GB ram przetrwał mi 6 lat także ładnie :) 

Czas na zmianę by Battlefield 4, Wiedźmin 3 czy Dragon Age Inkwizycja działały w przyszłości płynniutko na max!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, ale jednak na wszystkich testach wymieniany jest 4770k jako lepszy! Dlatego pytam czy ktoś wie dokładnie jak to jest i czemu i coś więcej? Reszta zestawu ok, ale mam tam sporo znaków zapytania jak chociażby płyta, dyski, chłodzenie i monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X79 to ogólnie droga, a wcale nie nowa platforma (m.in.: brak natywnego USB 3.0 z poziomu chipsetu). Pamięci jak coś 4x 4GB, dysk SSD w normalnym użytkowaniu M5S czy M5Pro jedne czort. Ale do gier lepszy jednak Haswell w wydaniu Core i5: 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2013?page=0,16

 

Zostanie CI jeszcze ładny grosz w portfelu, a wydajność będzie taka sama w grach. Jeśli z Core i7 nie dasz się wyleczyć, zostaje to: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2013?page=0,17

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Złożyłem już sobie praktycznie kompa za tą dość wysoką kwotę, ale mam jeszcze dylematy co do niektórych rzeczy i prosiłbym was o pomoc.

 

Płyta Główna: MSI Z87-G45 Gaming czy ASRock Z87 Extreme6 ?

 

Pamięci: 2x8GB na pewno, ale które na prawdę szybkie i czy warto brać powyżej 1600 MHz ?

 

Dysk SSD: Samsung 840 EVO 120GB czy wersja Pro ? 

 

Zasilacz: Be Quiet! PP L8-CM 630W - starczy taka moc do procka i7 4770k 3,5 GHz i karty GTX 780 ?

 

Obudowa: SilentiumPC Gladius X80 Pure Black Tower czy Corsair Carbide 500r lub co proponujecie innego ? (ważne by była bardzo cicha i posiadała sporo filtrów by kurzu nie łapała w środku)

 

Monitor: 27 calowe: Samsung S27C750P lub Asus MX279H - myślę że to 2 największe wypasy, ale może znacie coś lepszego ? 

 

I to by było na tyle, prosiłbym o sugestie od osób które znają się na rzeczy Dołączona grafika 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak wysokim budżecie branie budżetowego Samsunga Evo i do tego jeszcze tak małego to chyba przeoczenie? Jeżeli założenie jest, że przez wiele lat ma nic nie być wymieniane, to raczej wg mnie pro i minimum 256 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W okresie kilku lat (na które jak zakładasz ma być wystarczający ten komputer) będą nowe systemy i jest bardziej prawdopodobne, że będą one zajmowały więcej miejsca niż te obecne.

2. Z czasem katalogi systemowe przyrastają, tak to jest.

3. Dwa powyższe argumenty były przeciwko wielkości 128 GB, zaś przeciwko Evo przemawia wg mnie to, że to obecnie jeszcze młoda technologia (TLC), to że jest to od dawna używane w pendrive'ach nie oznacza, że jest to już w pełni ogarnięte w kontekście SSD. Ilości dobowych zapisów wykonywanych przez przyszłe systemy i aplikacje też nie znamy. Zatem jeśli zakładamy, że coś ma działać bezstresowo przez wiele lat, SDD na TLC nie wydaje mi się dobrym wyborem, gdy nie ma wyraźnych ograniczeń budżetowych.

 

O ile postęp w szybkości procków czy grafik wybitnie (przynajmniej obecnie) zwolnił, o tyle ilości przerabianych GB dalej rosną wykładniczo. Jak nie masz zamiaru za dwa lata musieć się zastanawiać co tu przerzucić z SSD na HDD tylko mieć wyższe prawdopodobieństwo pełnej swobody, nie bierz może małego dysku na TLC. Bo bonus cenowy jest zaskakująco niski (swoją drogą Evo 250 zaparkowały w okolicach ceny 650 i nie chcą tanieć, podczas gdy IMO ich cena docelowa leży zdecydowanie poniżej 550. No ale brak konkurencji na razie swoje robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to na obecną chwilę I5 i 8GB .

 

Może coś nowe konsole zmienią w tej kwestii ale nie wiadomo nic .

 

Co do taktów ramu - 1 333 / 1 600 mhz to max. co warto brać obecnie , szybsze pamięci nic nie dają . 

 

PSU - do I5/I7 i GTX780 spokojnie wystarczy 500-550W , I7 3690X@OC i GTX780 max. obciążone biorą coś koło 400W ( cała platforma ) . 

 

Co do monitora - przy 27+" to ja bym brał monitor pracujący z rozdzielczością 2560x1440 np. Dell U2713HM .

 

Choć trochę drogi , ponad 2k zł kosztuje . 

 

A jak masz mało kasy to z 27" FHD proponuję BenQ GW2760HS lub LG IPS277 - koszt 900-1100 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...